Slane tehnike > Ponašanje na moru

Kardinalne oznake

(1/3) > >>

Bagus:
Kolege forumaši

Imam pitanje koje se tiče kardinalnih oznaka.
Zanima me koliki je radijus poasnosti oko kardinalne oznake. Npr. ako oznaka kaže da je sjeverno siguran prolaz, koliko se blizu sa sjevera moze proći uz oznaku, odnosno koliki je doseg opasnosti sa ostalih strana.

Isto je pitanje za oznaku usamljene opasnosti. Koliko joj se maksimalno smije približiti?

Ursa Major:
ovisi o gazu broda. možeš joj se približiti do pedlja ispod kolumbe. ;)

trifida1:

--- Quote from: Bagus on June 02, 2019, 12:12:49 PM ---Kolege forumaši

Imam pitanje koje se tiče kardinalnih oznaka.
Zanima me koliki je radijus poasnosti oko kardinalne oznake. Npr. ako oznaka kaže da je sjeverno siguran prolaz, koliko se blizu sa sjevera moze proći uz oznaku, odnosno koliki je doseg opasnosti sa ostalih strana.

Isto je pitanje za oznaku usamljene opasnosti. Koliko joj se maksimalno smije približiti?

--- End quote ---

Mislim da na ovo pitanje nećeš naći konkretan odgovor-isto kao što po svjetioniku(prikazanom na karti i lociranom na moru) ne ,,piše,, sigurnosna dubina;po osobnom iskustvu,u nepoznatom aquatoriju,baziraš se na izobatama što novije pomorske karte dotičnog aqutorija i što je moguće većeg mjerila(1:25 00,1:10 000...)...valja uzeti u obzir i visinu vode(plima/ oseka)
 Kardinalne oznake su kao i svjetionici-oznake obavjesti i/ili upozorenja,s time da su kardinalne rijetko i navigacijone;
 Za  spomenute ,,izobate,,-preporučam upoznavanje sa kartografijom-na kartama ima dovoljno dosta podataka za navigaciju,samo ih treba znati isčitati... :icon_salut:

Bagus:
Kad se već spominju karte, nasljedio sam podosta pomorskih karta Jadrana iz 80ih. Koliko su one još pouzdane za navigaciju?  Ima ih u raznim mjerilima.

Damir s:
Teoretski su stare i  nepouzdane  ali ih mozes poslati (ono sto tebi treba) na azuriranje i onda su ti karte u perfektnom stanju. Jer ako se sto dogodi i imas stare neazurirane karte osiguranje te nece pokriti . Normalno karte su u redu otoci ne mjenjaju svoju poziciju dubine ostaju iste (ali) :icon_scratch: Prije su brodovi dobivali korekcije karata (knjizice) i na brodu tokom navigacije su se karte ispravljale. U Hr normalno nema nekih vecih problema jer nema nekih velikih rijeka koje ulaskom u more mjenjaju dubine. Ovdje u NL  Belgiji i D na vecim rijekama moras imati azurirane karte jer sprudovi znaju nastati preko noci.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version