Škola jedrenja za neznalice > Ponašanje u neverama

Kome se obratiti u nevolji?

(1/3) > >>

Mala od portala:

Otisnuti se na more, a pritom biti siguran da ćete u slučaju opasnosti, nezgode ili kvara na plovilu imati čvrsto „zaleđe“ i adekvatnu pomoć na raspolaganju u svako doba dana i noći i po svim, pa i onim najgorim vremenskim uvjetima, neprocjenjiv je osjećaj koji svakog nautičara smiruje i opušta.

EmergenSea mreža pomoći na moru osnovana je još 2008. godine upravo s tim ciljem da vlasnicima plovila pruži sigurnost i pouzdanje da u nevolji ili opasnoj situaciji neće biti sami i da uvijek mogu računati na ekipu koja će im priskočiti u pomoć u slučaju potrebe. Nakon prve baze koja je s radom počela u Zadru, već 2009. godine nabavljeno je nekoliko novih plovila i otvoreno još 8 baza te je Jadran pokriven u punom profilu. Nepune dvije godine nakon osnivanja EmergenSea mreža je svojim plovilima i dežurnim ekipama u 18 baza uspješno pokrila čitavu hrvatsku obalu Jadrana. Zadatak je EmergenSea mreže zaštita i spašavanje imovine njezinih članova, no nerijetko će njihove dežurne ekipe priskočiti u pomoć i u stuacijama kada su ugroženi ljudski životi. Uz sudjelovanje u akcijama traganja i spašavanja ljudi i plovila, djelatnici EmergenSea mreže uvijek su na raspolaganju nautičarima kojima je potrebna pomoć u odsukavanju plovila, sitnijim popravcima motora, tegljenju do najbliže marine, brodskog servisa ili pak dostava dijelova i opreme na brod.

http://www.nautica-portal.com/index.php/nautica-portal-com/vijesti/1781-emergensea-mreza-vazna-karika-sigurnosti-nauticara-na-jadranu

Mala od portala:
Kakva su vaša iskustva sa organiziranom mrežom pomoći na moru? Jeste li ih kada koristili u "gustim" situacijama?

hidrotherapy:
Na svu sreću, takvih iskustava nisam imao.
Budući da mi je od ove godine brod u charteru, takve su situacije moguće. Stoga sam se učlanio u Sea help.
To je nešto slično kao i Emergen Sea.
U Hrvatskoj imaju 9 baza, a u Italiji još 5 i u Sloveniji jednu. To je što se tiče Jadranskog mora.
Osim Jadrana, pokrivaju i jug Italije( Tirensko more), Baleare i Baltičko more.
Nadam se da njihove usluge neću trebati koristiti, ali članstvo nije nikad na odmet.

estan:
Složio bih se u potpunosti s Hidrom.

dmeter:

--- Quote from: Mala od portala on April 26, 2015, 11:14:36 AM ---Kakva su vaša iskustva sa organiziranom mrežom pomoći na moru? Jeste li ih kada koristili u "gustim" situacijama?

--- End quote ---
Evo ovako,u 7 misecu sam udarija na kornatima u nesto i otpala mi je propela, zvao uredno Split radio da sam ostao bez pogona,a oni posli iz lucke kapetanije sibenik mene na telefon. Sea help isto zvao reda radi
za slepanje ponudili 2000 €, po bonaci sam nekako sa 1-2 cvora uspija proci kornate,prije Jezera je zapuvala bura 10 cvorova i na jedra sam uspija uci u ACI Jezera (nemaju ni gumenjak u marini Sta ako im se neki brod zapali) Javija luckoj kapetaniji Šibenik da sam se uspjesno vezao

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version