Author Topic: Žene na brodu; nekad i danas  (Read 27760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Strici

• Admiral flote
Re: Žene na brodu; nekad i danas
« Reply #10 on: April 01, 2019, 11:10:15 PM »
Nažalost nisu naše. Mi nemamo tako visoki jarbol:

Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #11 on: April 01, 2019, 11:12:01 PM »

Nažalost nisu naše. Mi nemamo križ na koji se penje:

Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #12 on: April 01, 2019, 11:16:42 PM »
Ali imaju oni, no njima se baš i ne penje. Njoj pak nije ni u primisli penjati se u snast:

Za nova jedra nemaju materijala, ali za grandomanski veliku zastavu imaju:

« Last Edit: April 01, 2019, 11:51:58 PM by Strici »

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #13 on: April 01, 2019, 11:31:10 PM »
Kosnik i prikosnik je u ženskim rukama. Samo ne naših :icon_tongue:.

Ma nisu to ni Crnogorke. Niti njih ma koje bi se tako usudile :laughing7:

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #14 on: April 10, 2019, 06:30:17 PM »

Eto i "mornarke",  jer sve uglavnom figuriraju u nekim kapetanskim uniformama :angel4:, (ali im i pripadaju).
Hoću reći da ima i žena mornara. Talijanke, to po zastavi i jedrenjaku :thumbsup:. Na Amerigo Vespucciju.

Offline traktor

• Admiral
« Reply #15 on: April 10, 2019, 07:48:03 PM »
dok smo sedamdesetih plovili u troje virskim morem Zapcem II ( sljuka s malom kabinom i pomicnom kobilicom u sanduku) bratic je mrmljao da je kapulica u kajgani mao prepecena. Ja sam ga potiho podrzao. Buduca supruga je lijepo uzela tavu i sve hitila u more. Ostali smo paf,  pojeli mesni od gavrilovica. Bila je to prava lekcija buduce kapetanice.  :icon_biggrin:

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #16 on: April 10, 2019, 09:37:10 PM »
Jos malo zena:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #17 on: April 10, 2019, 10:59:55 PM »

Kad bi kapula bila prepečena, ili bilo koje drugo jelo sfušano, ja nisam mrmljao, a jer sam sam kuhao, a bolja polovina lješkarila. Ovdje doplovljavam na brod iz ribolova, riba je već očišćena i zna se tko će ju za večeru frigati. :laughing7:

Offline more

• Admiral flote
« Reply #18 on: April 11, 2019, 12:59:17 PM »
Kod mene ženskama nisam ustupao kuhinju, nije moja costabella jedan HREKO da se može razbacivati s vodom.

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #19 on: April 11, 2019, 05:22:06 PM »
A ja morao prvo priučiti. pa udobrovoljiti da bi uopće stupila na brod (o ukrcavanju ni spomena :laughing7:).
Kriv sam sam jer kad sam kupio nekoliko godina prije Westerlya  moju prvu Leisure, davne 1982 u jesen, a u proljeće 1983 izjedrio, s novom jedrilicom i sam neiskusan.       
Izjedrio s novom velikom đenoom i velejedrom. Na Neusiedler jezeru za (momentalno stanje vjetra dobrano pretakeliran :icon_scratch:), pa kad sam izjedrio iz kanala, opičilo me u sam bok i toliko nagnulo da je i akumulator ispao iz kućišta, paluba je bila oplahivana, i sam sam se utrtao :fucyc:, ali brzo okrenuo u orcu. :icon_joker:
I to prvo krštenje s novom Leisure, moja supruga ni danas, a upravo će biti 36 godina nije zaboravila. Čudo da nije pala u jezero, i sam ne znam kako je sve ipak dobro ispalo :confused1:.
Tako sam od onda do usred ljeta sam jedruckao jezerom, dok ju nisam uspio nagovoriti da se ukrca :thumbsup:

Ovo naginjem u luci pokazati da se nećemo prevrnuti, ali ne đenoom, njom neče za išta na svijetu. :angel4:

Pa onda ajde nekako sam ju ubijedio. Vidi "mornarčino" kisloga lica.
Ipak sam na dobitku.
Perfektno znam jedriti da se brod što manje naginje (to samo kad je ona na brodu) i da jedem kako meni paše, jer sam kuham.
Sve da ju udobrovoljim doći na brod. Tako je ostalo svih decenija kasnije :laughing7:
« Last Edit: May 24, 2019, 06:51:34 PM by Strici »