Author Topic: Žene na brodu; nekad i danas  (Read 27170 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Žene na brodu; nekad i danas
« Reply #100 on: January 16, 2021, 09:04:15 PM »
Vremena se mijenjaju pa time podjela na muške i ženske poslove. Amerikanci već imaju admiralicu sa četiri zvijezde, zapovjednicu ratnog zrakoplovstva sa četiri zvijezdice ... One su na samome vrhu a ima ih pilotica lovačkih aviona, zapovijednica ratnih brodova, ...

Vidim, vidim; evo kod kuće nemogu, ali tamo daleko mogu; u Australskoj mornarici. Arapkinja (?):

Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #101 on: January 16, 2021, 09:18:21 PM »
Stara, prastara, ali pored dva brata i žena na brodu:

Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #102 on: August 24, 2021, 10:52:38 PM »
Pogledah malo bolje pozadinu, kad ono "ŽENA na brodu" !!!

Offline more

• Admiral flote
« Reply #103 on: August 25, 2021, 08:34:57 PM »
Bravo Strici, nedaj se!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #104 on: August 26, 2021, 09:19:57 PM »
Ma nisam to ja, ako si mislio na predzadnju sliku, to mi je brat, a nadam se da Tvoja primjedba nije sarkastična; ili?   :wave:

Offline more

• Admiral flote
« Reply #105 on: August 28, 2021, 04:38:45 PM »
Ma koja ironija! Njega ta žena na brodu očito čini sretnim. Po meni, kud ljepše kada žena voli ploviti!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #106 on: August 28, 2021, 11:08:19 PM »
Ma ona je na brodu samo meni za ljubav. Imala za jedrenje dvije lijeve ruke, nije znala s kormilom, pogotovo kad sam sidrio, bojala se mora :icon_pirat:, ali je znala dobro čitati karte :thumbsup:, tu i tamo nešto skuhala, ali tek kad sam ja upalio petrolejskog Optimusa, itd. :laughing7:
Ali od nje nema bolje supruge, takve se više ne rađaju :sunny:. Nije ni čudo, "trpim" ju malo više od pedeset godina, a namjeravam i dalje; ustvari ona je mene toliko odtrpila. :laughing7:
A brat ko brat, s menom se posvađa odmah prvih 5 minuta, ali nju,  mekan je ko topli putar, slušao ju ko "pašče".

Iako nema pojma o jedrenju.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #107 on: August 29, 2021, 08:59:56 AM »
Vrlo slična pjesma je i kod mene, s tom razlikom, da je najednom odbila plovidbu i od tada je počela moja "karijera poznatog" regataša krstašem Costabella.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #108 on: January 12, 2022, 05:03:20 PM »
Još jedna žena na brodu, odnosno ona je odavno na brodovima:

Kapetan bojnog broda Amy N. Bauernschmidt

je kolovoza prošle godine preuzela je komandu na USS Abraham Linkon,

gdje je prije od 2016 do 2019 bila zamjenik komandanta, oliti u trgovačkoj mornarici prvi oficir.

A ako nekoga zanima, lako će doznati sve o njoj.

Offline pelig

• Barba
« Reply #109 on: February 09, 2022, 12:51:21 PM »
Ja ne sporim da su sve te žene vrlo lijepe. Još manje da im uniforme odlično pristaju. A najmanje sumnjam u to da vole komandirati. Međutim ono što se svakodnevno pitam, koliko stvarne koristi od njih ima? Vijesti poput ove dole uvijek me potiču na razmišljanje, kako bi se one ponašale u slučaju dugotrajnog fortunala, kako u slučaju teške havarije ili potonuća broda, kako kada se brod nađe pod snažnom vatrom nadmoćnog neprijatelja? Svoje mišljenje ću zadržati za sebe, a za ostale ću prenijeti vijest:

Dosad neviđena tragedija dogodila se u poznatom morskom muzeju u luci Galveston u Teksasu. 58-godišnja volonterka poginula je pri padu s 20-ak metara visokog jarbola na povijesnom brodu Elissa.
Iako istraga o točnom uzroku nesreće još traje, pretpostavlja se da se nesretnoj ženi otkopčao sigurnosni pojas kojim je bila vezana na jarbolu. Žena je, prema pisanju američkih medija, prošla obuku za volontiranje na brodu Elissa, a koja uključuje lekciju opremanja jedara, što podrazumijeva i penjanje na brodske jarbole.
Policija navodi da je 58-godišnjakinja trebala biti vezana s dva sigurnosna pojasa, no bila je vezana samo jednim. Nesreću je na svojoj web stranici potvrdila i Povijesna zaklada Galveston, koja upravlja brodom.
« Last Edit: February 09, 2022, 12:59:42 PM by pelig »