Author Topic: Prodaje se Modra lasta  (Read 3299 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Eventum

• Administrator
  • Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Nautica portal
Prodaje se Modra lasta
« on: December 09, 2018, 03:25:00 PM »
Naletjeh na oglas u kojem se prodaje Horvatova Modra lasta, pa možda među nama postoji još neki entuazijasta koji bi sačuvao ovu povijesnu brodicu:
https://www.njuskalo.hr/jedrilice/modra-lasta-jedrilica-legendarnog-joze-horvata-oglas-27028967

Offline Maestral

• Noštromo
Re: Prodaje se Modra lasta
« Reply #1 on: December 09, 2018, 07:01:24 PM »
Je da je Modra lasta povjesna jedrilica, ali teško se danas može samo entuziazmom spasiti/renovirati takav brod. To je dosta velika financijska jama bez dna. A i ona kabina na krmi mi nije baš vrhunac ljepote!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #2 on: December 09, 2018, 07:23:22 PM »
Da da nekad se gutalo štivo Jožeka. Nekad je oploviti svijet bilo nešto rijetko i posebno, pogotovo jer je naš čovjek.
Danas je to samo hrpa željeza koju neće nitko kupiti, a kamo li obnoviti. Čak neću reći ni nažalost, a da imam "šuše" za obnovu, ja ju ne bih poklonjenu ni uzeo. Pregazilo ju vrijeme. Danas su mnoge i mlađe  modernije jedrilice "rashodovane".
A za mene je još manje vrijedna jer je od željeza.
Na krmi nema kabine, ono se samo tako čini.

« Last Edit: December 09, 2018, 07:48:54 PM by Strici »
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Maestral

• Noštromo
« Reply #3 on: December 09, 2018, 09:40:31 PM »
Na brzinu sam pogledao fotografije pa mi se činilo, da je ono kabina na krmi a u stvari ona je na kraju od nekog JNA broda ili nešto slično. Slažem se, da je to jedna obična hrpa želejeza. Da mi je poklone i još dadu 10.000 EUR ne bih je uzeo.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: December 09, 2018, 09:50:22 PM »
« Last Edit: December 09, 2018, 09:56:38 PM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)