Author Topic: Povjest i razvitak VANBRODSKIH MORORA  (Read 58573 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Povjest i razvitak VANBRODSKIH MORORA
« on: June 01, 2014, 02:03:05 PM »
Kad več o mnogim lijepim brodicama, i vanbrodski motori su več ušli u povijest, pa i njih da vidimo. Evo početaka, izmislio ga je gospodin Ričardson, nazvan "ručno/nožno" pokretajuča plivača mašina : :icon_scratch:

A "kurbla" ju, meni je jako sličan Estanu :laughing7:
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Povjest i razvitak VANBRODSKIH MORORA
« Reply #1 on: July 03, 2014, 10:45:59 PM »
Naravno da se pokušavalo "motorati" na ljudski pogon, jer motora još nije bilo, ili su bili još "nerazvijeni" :laughing7:
evo nekih prikaza pokušaja homovanbrodskih motora:

« Last Edit: July 14, 2014, 09:01:51 AM by Strici »
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #2 on: July 04, 2014, 09:41:20 AM »
Evo još nekoliko sprava nazovi kurbl vanbrodskih motora, jedva skupljenih, nekako sastavljenih, meni veselo zanimljivih. A ako neko ima koju bolju sliku, neka malo obogati temu :icon_scratch:

« Last Edit: July 04, 2014, 09:46:58 AM by Strici »

Offline pija mali

• Chief
« Reply #3 on: July 05, 2014, 08:50:52 AM »
super tema ,Strici, nastavi  :read2:
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #4 on: July 05, 2014, 11:42:47 AM »
Meni i tebi Pija je zanimljivo, i to mi je drago. No više očiju i ruku može više nači. Mislim da bi tema bila vrlo zanimljiva kad bi svi koji nešto znadu/nađu stavili da se vidi. Eto aktivni Estan neče jer se valjda ljuti što sam ga stavio na onu makinju gore, kako kurbla :laughing7: a hoče iz Zadra za Pag. Pa mu je okolo naokolo predaleko :angel4:
No možda je ovom makinjom lakše jer se nemoraš "kupati" močiti mislim:. Stavit ču kasnije i originalnu malu sličicu, jer neznam koji je link, ove "ukradene" sličice, a nije odnekad. Mislim da se i danas tako predlaže :icon_scratch:
A do Paga bi se njome moglo i kroz Privlački gaz :laughing7:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #5 on: July 05, 2014, 11:48:36 AM »
Evo ideja je skopirana iz ove slike kojoj sam zaboravio link:

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #6 on: July 05, 2014, 01:59:32 PM »
Pogon "na žgance" može biti i bez vijka :-)

Evo jedne sličice, a za filmiće i ostalo upitati Google da pokaže mirage drive.

Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline pija mali

• Chief
« Reply #7 on: July 05, 2014, 05:14:59 PM »
dobro dobro ovo sad su već varijacije na "međunožni" pogon, ali ona povijest odnosno razvoj "penti" je super,jer vjerujem da forumaši imaju literature , znanja, a siguran sam da u konobama postoje i motori ruzinavi i možda i u ispravnom stanju stari ali s dušom.  :read2: Većina nas je inertna, za razliku od nekolicine koji ovaj forum održavaju (strici, more,traktor, i ostatak ekipe ...) podržavam Vas.
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #8 on: July 06, 2014, 06:58:50 AM »
Zanimljivo ovo gore što je Tihač postavio. Moram pogledati, mislim da je nešto kao "veslanje pod vodom" :angel4:
U očekivanju da ko drugi stavi štogod boljega nego ja, počela mi od čekanja opadati kosa. Pa da sva ne opade, evo opet neke vrste nogokurblajuče pogonsko propelerske naprave :angel9:

Pa sad i nije neki vanbrodski "model", ali je nekako povezano sa povješču  van brodskih motora. :icon_scratch:
ps. Inače to gore od Tihača je meni zanimljivo. Novina, u principu ništa novog, iskoristilo se znanje i iskustvo pokreta peraje riba i krila ptica i komplicirano se prenijelo na kanue uglavnom. Po meni rekoh zanimljivijo, ali mi nekako klasičan propeler bolje paše.
Ima podosta na tu temu, ali jednim videom se može sve shvatiti i tema zaokružiti :icon_scratch:

A ustvari nas sve to donekle vrača na več odavno spominjane sličnosti pogona sa "ljudskim pogonom", kao na ovom poznatom linku:
http://www.buch-der-synergie.de/c_neu_html/c_01_02_muskelkraft.htm
« Last Edit: July 06, 2014, 07:19:42 AM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #9 on: July 06, 2014, 02:43:30 PM »
Skrenuo sam s teme ovakvim i sličnim slikama:

,      pa time naveo i druge. Pa da se vratim vanbrodskim motorima i svime u vezi, pogotovo povijesti vanbrodskih motora i eventualno sličnim hibrisima. :icon_scratch: