Author Topic: B R O J N O S T S T A N O V N I Š T V A  (Read 13873 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kantafig

• Guest
Re: B R O J N O S T S T A N O V N I Š T V A
« Reply #30 on: April 23, 2020, 12:47:28 PM »

...ogromni gubitak mladog stanovništva (Bleiburg)

jesu to oni sto su objavii rat Americi i Britaniji, ahahahaaaaaaaa

jesu to ovi....

8. svibnja 1941. godine, tocno u 12:30 Pavelic je potpisao ugovore kojima se prakticki citava Dalmacija te neki drugi dijelovi primorja daju Italiji. Tim ugovorom je pod talijanskom upravom završilo oko 400.000 Hrvatica i Hrvata. A bio je to tek prvi od niza ugovora kojima ce NDH raditi sve vece i vece ustupke talijanskim "saveznicima". Drugim rimskim ugovorom uspostavljena je Druga zona, demilitarizirana, u kojoj NDH nije smjela imati bilo kakve vojne objekte niti graditi ratnu mornaricu, a kontrolu su preuzeli Talijani. Poslano je oko 200.000 vojnika, a s njima su došli i talijanski policajci i civilni dužnosnici kako bi držali pod kontrolom sve što se u toj zoni dogada.

Ogroman trošak alternativne državne uprave nije snosila Italija kako bi se ocekivalo od, de facto, okupacijske vojne sile, vec je Pavelic izdvajao iz državnog proracuna nezamislive svote novca kako bi Talijani bili novcano podmireni. U trecoj zoni talijanskog utjecaja, najudaljenijoj od mora, NDH je imala potpunu samostalnost, ali samo na papiru.

Offline pelig

• Barba
« Reply #31 on: April 23, 2020, 03:21:31 PM »
Ja sam govorio o razlozima demografskih gubitaka Hrvatske, a na ideološke rasprave me nećeš navuči!

A film nisam pogledao. Iskreno, odbili su me naslovi brojnih drugih filmova istog autora (Milosevic Trial - Corruption Of International Justice u deset nastavaka, Historical Facts And Truth About Serbian People/ Kosovo/ Albanian Muslim Nazis, The Truth About Kosovo & Serbian People/ Albanian Muslims, The Serbian People Are Heroes!, Molitva Za Kosovo...). Ali, već iz naslova slutim koja je tematika. A također i zašto si nam želio predstaviti uradak tog autora.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #32 on: April 23, 2020, 06:15:16 PM »

Biti poltron i ulizivati se Talijanima, nikako mi ne ide u čuturu. Mogu nekako shvatiti Nijemcima, ali Talijanima i još im dati trećinu države. Ja stvarno nemogu tog čovjeka i takvu politiku shvatiti.
 I to bio Hercegovac, a oni su najveće Hrvatine, pa da ga se još štuje i spominje.
Kako god, koliko god da ja baš i nisam upućen u stvarna tadašnja zbivanja on za mene nije bio vođa, naprotiv nije ga ni trebalo biti.
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline pelig

• Barba
« Reply #33 on: April 24, 2020, 05:53:20 AM »
A što tu ima biti čudno, očito je sam sebe volio više nego Hrvatsku. A da je tome tako najbolje pokazuje njegovo postupanje krajem rata.
A tada ga zamjenjuje Tito, koji je jednako "volio" Hrvatsku, pa podjelio drugu trećinu (Srijem Srbiji, Boka Crnoj gori, Bosna, Bajski trokut). A da je tome tako najbolje pokazuje njegovo postupanje iza rata.
I naravno da su ta dva patriota mrzila iz dna duše Mačeka kojem takovi postupci nisu padali na pamet!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #34 on: April 24, 2020, 07:12:29 PM »
Naravno da su prošla vremena kad je kapetan svojom odlukom potonuo s brodom, kad je Zrinski svjesno poginuo sa svojim vojnicima, uopće se neću ni obazirati na njegov bijeg nakon izgubljenog rata, ustvari to me uopće ne obadaje, ali mi je ipak dostojanstveno kad se naprimjer general samoubije, čak mi se i postupak Hitlera i sviđa kako je to uradio, a Mladić mi se jednostavno gadi, a ponašao se ko krpa na sudu, da se pokriju po uhima svi koji ga štuju.

Mene smeta njegovo poltronstvo s Talijanima, i to jer je kod njih neko vrijeme živio. Ne znam točno zašto i koliko dugo i to me baš  briga, nego njegovo ulizičko popuštanje.
Nažalost naše vođe, ili bar neke su takve, a i naše tisućljetno ne imanje svoje samostalne vlade nam se, uvuklo u gene, ili se uvuklo onima koji su na neki način vladali (a kao drugi bi bili bolji).
Donekle je to i razumljivo, ali tako daleko pa dati dijelove teritorija, to je za mene monstruozno od njega,
Nedavno Sander, (ne spominjem mito za INU), šurovanje s Austrijancima točnije Koruškim gdje je neko vrijeme živio i radio  skrivilo mnogo kriminalnoga u Istri.
Pa onaj koji je pokupovao pola Gorskog Kotara, pa Plenki, (naš Gorbi) pa bivša predsjednica, svi su se uvukli, (ne našima) i vire samo kako bi susjedi rekli „perkle“ odnosno krajevi perkli.
Ali glavno je našem narodu da su svi o oka, lijepi i njegovani. To kod nas ljepota ali u drugim bivšim sockomunističkim zemljama isto, svi hoće imati „idola boga“.
Eto nama za utjehu mi bar imamo smisla za lijepo, pa biramo lijepe ljude (Mesić izuzetak, ali vrlo duhovit, a Tuđman nam bio tada potrebit).
Za razliku vidi one u Sjevernoj Koreji, kako im vođa izgleda, za druge neznam, ali sigurno nisu lijepi ko naši.
Tako puno sam skrenuo, ali nekaga, i to mi paše. A o Jožeku (?) pa i o njemu ne bi bilo loše pokoje mišljenje.
A o prenapučenosti i posljedicama, doći će na red, bit će samo još aktualnije, jer se svake sekunde stanovništvo poveća za 2,6 „ljudova“ to jest rodi se beba, a na o1.o1.2o2o je bilo:  7.754.847.ooo stanovnika,  83 ooo ooo više nego u 2o19 godini.
« Last Edit: April 24, 2020, 07:16:38 PM by Strici »
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #35 on: May 06, 2020, 06:02:16 PM »
Ustvari počeo sam ovdje u ekologiji sa i o masama koje momentalno žive na ovoj uvijek ostalo isto velikoj, ili več i premaloj planeti Zemlji.
Užasavam se ogromnom uništavanjem zemlje, uopče neču napisati okoliša, nego cijele zemlje.
A sve to proizilati od broja stanovništva; zato sam tako i počeo, ali i neznam sad i zašto skrenuo.
Iako nije ni loše sve je to povezano. A kako je prošlo vremena, eto zagubio zamišljen koncept, ali nemogu ni nači odavno pripremljene slike vrlo doljmljive u tom smjeru. Pa možda "Jovo, ponovo" traži ispočetka, ali ako će mi se dati.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #36 on: May 07, 2020, 03:36:12 PM »
Ustvari svi mi to znamo. Ali ne spominjemo, ustvari ne volimo spominjati. Ustvari a što se to nas tiče, izbjegavat ćemo mjesta gdje takvo nešto bude za vidjeti, ako i sami pridonosimo, paziti da nas pritom netko ne vidi i zbrisati.
Takvih slika koliko hoćeš, ali to se ne voli vidjeti, a ovdje samo zbrda zdola, neke od tisuća razbacano po internetu:
radi se o njima, inače drugih primjera koliko god očeš:

i redovito se nalazi:

A ustvari se to tiče "brojnosti stanovnika" o njihovom, ali i našem profilu.
Pogledajte ovaj video, nasumce izabran, jedan od stotina:

Ali kad već, evo i ovaj; doduše daleko od nas, ali vi znate, turi prst u more i sve je spojeno:

« Last Edit: May 07, 2020, 03:50:47 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #37 on: May 08, 2020, 09:16:27 PM »

Zabunila se, misila da je meduza:

« Last Edit: May 08, 2020, 10:09:13 PM by Strici »

Offline estan

• Admiral
« Reply #38 on: May 12, 2020, 09:32:16 PM »
Brojnost stanovnika nije bitna, već njihovo ponašanje. Najgore je, šta oni s gomilom novca, koji troše više resursa za svoju zabavu, nego masa drugih za goli život, upravo ti stoje iza tzv. ekoloških udruga koje prodaju moral ljudima koji bi samo htjeli pristojno živjeti dok se oni sami ne odriču ničega. Htio bih samo komentirati zlorado likovanje Grete Thunberg nad ovom nesrećom koja se nadvila nad veliku većinu stanovništva svijeta. I sve jedno je, tko je ustaša, tko partizan, tko liberal, tko konzervativac, tko Hrvat, tko Srbin, tko Crnogorac, tko koje seksualne, političke ili umjetničke orjentacije. Svi ćemo skupa nadrapati, kako bi par milijardera moglo uživati u lijepom zelenom parku koji će se prostirati preko cijele ove balote, gdje će ceste i more biti prazni samo za njihov užitak. Ja volim prirodu, cjeli svoj život ne volim masu i veliki sam individualist. Ali, da drugima radim o glavi i želim im da pomru, samo da bi ja mogao uživati u praznom i čistom svijetu, e to je psihopatija. Ako mi ne vjerujete, pogledajte samo planove za ukidanje velike većine radnih mjesta isforsiranom automatizacijom i sve će vam biti jasno. Jer zašto bi netko ostavljao bez para potencijalne potrošače njihovih proizvoda? Očigledno, da u zamišljenoj budućnosti ti potrošači neće biti potrebni baš kao ni radnici. Zato zamislite se svi nad svojom sudbinom, a pustite ko koga koliko i kada, jer to je za vašu sadašnjost i budućnost sasvim nevažno.

Eto, cijelo vrijeme izbjegavam bilo kakve političke rasprave, jer zapravo, sve se vrte oko nebitnih stvari, a ljude, koji inače mogu raspravljati o nečem lijepom, korisnom, zanimljivom, dijele i svađaju međusobno. A, na kraju svima će nam ionako biti isto kada nas roboti zamjene i postanemo suvišni. Tada će nas se oni, koji imaju što im treba nastojati riješiti na bilo koji način, najprije slično kao u starom Rimu po sistemu kruha i igara, vjerojatno dodjeljujući nam neki jadni zagarantirani dihodak, tek toliko da nas pacificiraju i što glupljim zabavama i neradom onesposobe za bilo šta. Tada ćemo se i puno manje množiti, jer u tom položaju biti ćemo maksimalno sebični i gledati da si tom sitnom kintom osiguramo što više tih glupih zabava. Sad, hoće li to nestrpljivim milijarderima biti dovoljno brzo ili će izmisliti nešto brže i efikasnije ne bih želio nagađati, ali o tome treba dobro razmisliti.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #39 on: May 12, 2020, 10:34:19 PM »

Kao i uvijek jako si "prizeman" i dobrim se dijelom slažem, odnosnu uglavnom se slažem, ali ponegdje mislim drukčije; uglavnom to o brojnosti i možda još ponečemu.
Ali sad mi je malo prekasno za razglabanja, pa kad mi se da i stignem.