Author Topic: Kako na regatu?  (Read 727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chuxa

• Mali od palube
  • *
Kako na regatu?
« on: May 21, 2021, 03:36:31 PM »
Oprostite na neznanju, godinama nisam plovila a kamoli išla na regate i sad vidim da je to jedan sasvim novi svijet!
Dok smo mi regatavali tijekom 2000-tih došli bi kao član posade i ukrcali se na brod i to je to. I naravno, mijenjali smo brodove, uskočili bi kako bi kome trebao član posade. Naravno da nismo bili registrirani kao mornari ili nešto sl. Sad vidim da trebaš imati vinjetu, biti registriran kao mornar/kormilar ili nešto drugo. Ništa mi nije jasno. Uglavnom, primjećujem da na regatama ima puno manje jedrilica i to su sad samo neke nabrijane sportske a da ovih običnih smrtnika više nema nigdi.
Sad imam svoju jedrilicu koja je stara baba ali sam isto mislila s njom izaći na koju regatu i osvojiti ponosno zadnje misto. Što mi je raditi? Koja je procedura?
Hvala i izvinite ako je pitanje preblesavo!

Offline Maestral

• Noštromo
Re: Kako na regatu?
« Reply #1 on: May 21, 2021, 11:32:31 PM »
Ha, ha,ha, baš si me nasmijala! Kako ono kažu - stara kokoš, dobra juha ... nemoj se sekirati, možeš ići na bilo koju regatu, koja je po open sistemu.

Offline chuxa

• Mali od palube
  • *
« Reply #2 on: May 24, 2021, 01:08:16 PM »
Ali bez obzira bi trebala napraviti vinjetu, jel tako? Trebam li biti registrirani jedriličar i učlaniti se u klub?

Offline Ursa Major

• Kadet
  • *
« Reply #3 on: May 24, 2021, 05:21:55 PM »
moraš biti u nekom jedriličarskom klubu, kormilar obično ima i iskaznicu HJS koju mu klub dobavi, to se dodatno plaća i nije neka cifra. Ako ideš samo na jednu regatu, organizator (ili možeš skinuti sa stranica HJS) ti daje dokument/izjavu koji ćeš popuniti da nastupaš samo na jednoj regati. tako možeš nastupiti bez vinjete.

Offline chuxa

• Mali od palube
  • *
« Reply #4 on: June 02, 2021, 01:49:11 PM »
Super, puno hvala na info!