Author Topic: Pozdrav svima  (Read 1946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sasa

• Mali od palube
  • *
Pozdrav svima
« on: July 20, 2020, 04:48:15 PM »
Pozdrav,

nekad davno sam sudjelovao na forumu ali nisam siguran da li sam se predstavio pa evo predstavljanje i pitanje odmah ;)

Imam dosta teoretskog znanja o brodovima i jedrenju ali nikad nisam samostalno isprobao jedriti i upravljati jedrilicom (osim windsurfati). Želja postoji godinama ali nije bilo prilike za nešto konkretnije. Ove zime sam položio ispit za voditelja brodice B kategorije što je korak naprijed.

Ovo ljeto bih htio isprobati samostalno jedriti na manjoj jedrilici, no ne usudim se ništa iznajmiti jer nemam baš nikakvog praktičnog iskustva iako mi je u teoriji više manje sve jasno. E sada, znam da bi prvi logičan korak bio platiti neku školu jedrenja ali to jednostavno nije za mene.

Zanima me da li postoji neki forumaš koji ima negdje na vez/bovi malu, staru jedrilicu koju bi povremeno bio voljan iznajmiti za učenje s time da mi za početak pokaže praktične osnove? Tako bi ja kroz nekoliko dana, po par sati učio osnove, vježbao bez pritiska, žurbe i po povoljnim vremenskim uvjetima.