Author Topic: Nova olimpijska klasa - pučinsko jedrenje za mješoviti par  (Read 7533 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pelig

• Barba
Re: Nova olimpijska klasa - pučinsko jedrenje za mješoviti par
« Reply #20 on: February 06, 2021, 10:00:47 AM »
Naša logika je jednostavna-dovoljno kvalitetno ,a ne preskupo.
Brod u epoksiju je čvršći i malo lakši ,ali i poprilično skuplji.Po nama nepotrebno za tu klasu broda.Vakumom i viniliesterskim smolama dobili smo sličnu težinu i kvalitetan trup otporan na osmozu.Takav je i SS27 s kojim se uspoređujemo.
Gdje god smo mogli uštipnuli smo na cijeni. Ipak ,jarbol ,baštun ,kormila i argola bit će od karbona.

Logika vam je odlična. Jedino, što bih ja ostavio i opciju sa aluminijskim, jer i on ima svojih prednosti.

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #21 on: February 07, 2021, 12:08:50 PM »
Koja je cijena originalnog Reachera 780? Nije mi poznata, mozes li napisati? Hvala

Offline vice

• Mali od palube
  • *
« Reply #22 on: February 07, 2021, 04:54:21 PM »
Iskreno ,ne znam koja je cijena jer nakon dugih razgovora sa vlasnicima nisam uspio shvatiti kolika je cijena i što je to "obična " i posebna verzija. Zasada još ne znamo kolika će biti ukupna cijena ,formirati ćemo je kada sve sklopimo i zbrojimo radne sate.
Mene zanima regatna verzija ,adekvatno opremljena jedriljem ,palubnom opremom i elektronikom.Kako volimo i negdje prespavati tu i tamo opremit ćemo je i sa kušinima ,špaherom i frižiderom.Sve osnovno ,lagano i funkcionalno.

Offline vice

• Mali od palube
  • *
« Reply #23 on: February 22, 2021, 07:46:13 PM »
priprema za vakum infuziju....

Offline Maestral

• Noštromo
« Reply #24 on: February 22, 2021, 10:07:02 PM »
Jedna od kultnih pjesma Arsena Dedića nosi naslov Ne daj se Ines - samo naprijed momci!

Offline Eventum

• Administrator
  • Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Nautica portal
« Reply #25 on: February 23, 2021, 02:41:27 PM »
Super...dajte više detalja!

Offline vice

• Mali od palube
  • *
« Reply #26 on: February 23, 2021, 03:11:14 PM »
Nemamo trenutno previše za reći.
Radi se ,pazi se na svaki gram ,pazi se na datum proizvodnje smole(vratili smo jednu pošiljku zbog skorog isteka roka).
Treba vidjeti ukupnu težinu trupa i koliko će biti u skladu sa projektom.
Oprema je naručena ,dogovori oko jedara su pri kraju,pripremamo i nekakav marketing plan....
I naravno ono najvažnije -ukupna cijena .Kao jedriličar volio bi da bude "value for money" i da još vas prepozna potencijal.
U svakom slučaju koga zanima može me uvijek zovnuti ili doći do Splita vidjeti sve uživo.

Offline vice

• Mali od palube
  • *
« Reply #27 on: February 23, 2021, 07:21:04 PM »
Postavljen je cijeli laminat, preostaje onaj ključni dio -smola

Offline vice

• Mali od palube
  • *
« Reply #28 on: February 25, 2021, 03:22:58 PM »
Malo po malo .......

Offline pelig

• Barba
« Reply #29 on: June 07, 2021, 12:37:46 PM »
Koliko čitam, izgleda da su se drastično smanjile šanse za uvođenje ove klase? Sada se pojavljuje alternativa Finn(m) + Europa(ž), kao tema race ili neki sličan format. Kako se radi o postojećoj, odnosno bivšoj olimpijskoj klasi, koje imaju veliku tradiciju, neku masovnost i dostupnost, plus nema opasnosti od nesreće, plus omogućuju natjecanje velikim momcima (jesam li tu trebao napisati Dalmatincima?), to priča drži vodu. Nu, dok ne dobijemo detaljniju informaciju, najbolje da zazovemo Vicu i upitamo, kako napreduje projekt? Mislim, rekao je već malo po malo, ali mene zanima koliko je to malo?