Author Topic: Fiumanka 2017  (Read 6431 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline traktor

• Admiral
Re: Fiumanka 2017
« Reply #10 on: June 01, 2021, 11:44:20 PM »
“Ove godine biti će opet prava Fiumanka….” Maestro nemoj biti  zloban,  nije nimfomanka  kriva da regataši svaki put puše bonacu.

Kaže peroviċ da ga raduju najave i interesovanja u  ‘čitavoj regiji’. Kud ċe suza neg na oko.

Malo podyebavanja je zdravo za dushu  i tylo. :thumbsup:  Za zemunicu spremni  :icon_salut:
« Last Edit: June 02, 2021, 09:59:23 PM by traktor »

Offline Maestral

• Noštromo
« Reply #11 on: June 02, 2021, 12:05:00 AM »
 :laughing7:

Offline Mali od portala

• Administrator
  • Mornar
  • Dobro more svima!
Re: Fiumanka 2021
« Reply #12 on: June 02, 2021, 09:28:32 AM »
Fiumanki se vraća međunarodna dimenzija - obistine li se najave i potvrde pristigle prijave, ovogodišnja bi 22. Fiumanka mogla biti posebno zanimljiva u klasi maxi, među konkurentima za titulu najbržeg broda regate.

Prošlogodišnji slavljenik slovenski EWOL ove godine na žalost neće doći braniti naslov, a za titulu najbržeg borit će se jedrilica istog tipa, 28-metarski Portopiccolo Prosecco Doc iz Italije sa skiperom Claudiom Demartisom, pobjednik prošlogodišnjeg Venezia Maxi Chalenga. Dolazak je najavila i 24-metarska Maxi Jena, ove godine s novim vlasnikom i skiperom Milošom Radonjićem iz Crne Gore, prošlogodišnjim pobjednikom Barcolane. Na Fiumanku prvi puta dolazi i slovenski CleanSport One, "nabrijani" VOR 60 sa skiperom Jurom Orelom. Dolazak spominje i slovenski TP 52 dok će riječke boje braniti Rajko Kujundžić s Molo longom i Željko Perović sa Shiningom, sedmerostrukim pobjednikom Fiumanke. Atraktivne jurilice privlačit će pažnju mnogih, a bit će privezane na Adamićevom gatu.

Više na: https://nautica-portal.com/nautica-portal-com/vijesti/2588-fiumanki-se-vraca-medunarodna-dimenzija

Offline more

• Admiral flote
« Reply #13 on: June 02, 2021, 09:25:31 PM »
“Ove godine biti će opet prava Fiumanka….” Maestro nemoj biti  zloban,  nije nimfomanka  kriva da joj svaki put puše bonaca.

Kaže peroviċ da ga raduju najave i interesovanja u  ‘čitavoj regiji’. Kud ċe suza neg na oko.

Malo podyebavanja je zdravo za dušu i tylo. :thumbsup:

Ovo malo "podyebavanje" m0že ti se obit o glavu. U zadnje vrijeme dosta si zastranio.
U suštini uopće ne poznaš regatu a sarkastično kritiziraš. Još uvijek vjerujem da će tvoja koncepcija barke konačno uspjeti!!!

Offline traktor

• Admiral
« Reply #14 on: June 02, 2021, 10:41:03 PM »
More dobro zboriš  kako bi mogao zborit. Pitanje komformizma.
 Razlika podjebavanja i kritiziranja je u zrnu soli. Obilo se meni dosta toga o glavu ali ja svaki put slegnem ramenima.  To ti je kao kad ja kritiziram kornjače koje mi u vrtu pojedu glavice kupusa u formiranju a one za odgovor uvuku glavu među ramena.

Nemam osjećaj da sam u zadnje vrijeme zastranio, od početka sam zastranjen pa suštinu ne tražim u mainstream suštini.
Ime  fiumanka me asocira na ricinus. Ali bolje je i Fiyumaka nego  Šumadinka kako je ‘Peroviċima’ moglo pasti na pamet kad se dite krstilo.

Dobro mi stoj.   Kad god sam bio otrovan prema fiumanki mislio sam da ću te povrijediti, ali nisam mogao protiv sebe.

« Last Edit: June 09, 2021, 01:24:42 PM by traktor »

Offline more

• Admiral flote
« Reply #15 on: June 03, 2021, 05:27:57 PM »
Kada budeš uveličao spektakel na moru svojim dolaskom na Fiumanku ili Mrdujku i kada pri tome sa svojim regatavanjem među sebim ravnima budeš osjetio da si uspio još više u gradnji "multipurpose" krstaša te da ujedno pomažeš u gradnji Društva koje voli svoje more, onda ću moć vjerovat da poznaš Fiumanku, a  time i ostale slične manifetacije tj regate.
Budi mi zdrav i oran za boj s argolom u ruci.   

Offline traktor

• Admiral
« Reply #16 on: June 09, 2021, 01:27:32 PM »
More, ja sam kopao i rukama i nogama da hreko bude na Fiumanki ali neke stvari jednostavno nisu rješive.  Evo, reci, što bi ti mislio kad ti poznati zadarski regattaš kaže da tvoje šešula nije jedrilica. Vjeruj mi da sam bio u tjeskobi više od mjesec dana. Platio sam nekoliko misa ali nebeski dorh sve te predmete  sprema u ladice. Kako ċe tek biti kad se gore ekipa uskoro pojača sa Budom i Jožom.
Blesavo mi je bilo da tamo moja  hrekica pluta s ostalim brodovima samo zato što ima brkove. Kad bi organizatori napravili jednu regatu i za hibride kako si ti primišljao to bi imalo neke logike.  Evo Windy kaže da ċe  ovaj vikend u gradu tekuċe kulture opet biti idealno vrijeme za sve brodove  osim jedrilica.  Da pukneš od muke.

Pred par dana smo sin i ja transferirali starog Žapca iz Urinja u Dubrovnik. Evo  jedna slikica u prolazu kraj uspavanog  Pelješca da post ne bude OT. Nije profesionalni  rez ali ako mali misli da bi se mogla photoshopirati za sliku lipnja ja bum mu je poslal sa puno više piksela.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #17 on: June 10, 2021, 05:48:34 PM »
 Evo, reci, što bi ti mislio kad ti poznati zadarski regattaš kaže da tvoje šešula nije jedrilica.

"Poznati zadarski regataš" koji pobjeđuje po Open premjeru u kojemu se grupe  formiraju po dužini LOA, a on ima npr krstaš s najmanjim deplasmanom i najvećom površinom jedara. To ti je vrlo slično grupi lasera (LOA jednak) sastavljene od klase 4,7, radial i laser, a on pobjeđuje s laserom. Pa i HJS je kod toga licemjeran kada dozlaboga različite krstaše tretira kao "Klasu krstaš" i nametne joj još i pristojbu (vinjetu) kao da je to Klasa.
Traktore, valjda znaš, Fiumanka ima i grupu posebnih jedrilica (turistički krstaši).