Author Topic: Rodijak mi ima sudar svojim brodicem  (Read 115189 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kiper 1

• Mali od palube
  • *
Re: Rodijak mi ima sudar svojim brodicem
« Reply #30 on: October 20, 2015, 12:54:07 PM »
Pročitavši vijest sa jučerašnjeg suđenja za nesreću u kojoj je Tomo Horvatinčić neregistriranim plovilom glisirajući blizu obale dok je plovilom upravljao auto-pilot, usmrtio dvoje nautičara, ostao sam iskreno zgrožen. Pa zar ima itko tko je jednom plovio po moru, a da može izjaviti, ono što je izjavio vještak, naime da je do nesreće došlo jer je "jedrilica skrenula udesno, a da nije do sudara ne bi došlo"!
Neću ovdje spominjati, ono što svi znamo, da brod na jedra uvijek ima prednost pred motornim brodovima, da je brod na jedra dolazio sa desne strane Tominog glisera te da gliseri koji jure 26 čv. imaju daleko veću mogućnost promjene kursa, naravno ukoliko ih netko u tom trenutku kontrolira!
Dakle, čovjek ne može a da se ne upita pa koji to idiot može očajnički manevar spore jedrilice da se u zadnji tren makne jurećem gliseru bez kontrole i na taj način, nažalost neuspješno, spasi svoj život, proglasiti uzrokom sudar.
Osobno sam svojom jedrilicom u nekoliko navrata bio izložen pogibiji od strane takvih plovila i znam što se može u takvom slučaju napraviti, a znam  koliko takav incident dugoročno negativno utječe na posadu (obitelj) koja je ukrcana!
Dakle, iz tog razloga se nisam spreman pomiriti sa činjenicom da će pravosudje (namjerno malo slovo) i opet za "judine škude" osloboditi čovjeka koji je, svima nam je to jasno, kriv za nesreću sa smrtnim posljedicama.
Stoga nautičari na nama je odgovornost da to tako i ne bude!

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #31 on: October 20, 2015, 01:17:56 PM »
Pročitavši vijest sa jučerašnjeg suđenja za nesreću u kojoj je Tomo Horvatinčić neregistriranim plovilom glisirajući blizu obale dok je plovilom upravljao auto-pilot, usmrtio dvoje nautičara, ostao sam iskreno zgrožen. Pa zar ima itko tko je jednom plovio po moru, a da može izjaviti, ono što je izjavio vještak, naime da je do nesreće došlo jer je "jedrilica skrenula udesno, a da nije do sudara ne bi došlo"!
Neću ovdje spominjati, ono što svi znamo, da brod na jedra uvijek ima prednost pred motornim brodovima, da je brod na jedra dolazio sa desne strane Tominog glisera te da gliseri koji jure 26 čv. imaju daleko veću mogućnost promjene kursa, naravno ukoliko ih netko u tom trenutku kontrolira!
Dakle, čovjek ne može a da se ne upita pa koji to idiot može očajnički manevar spore jedrilice da se u zadnji tren makne jurećem gliseru bez kontrole i na taj način, nažalost neuspješno, spasi svoj život, proglasiti uzrokom sudar.
Osobno sam svojom jedrilicom u nekoliko navrata bio izložen pogibiji od strane takvih plovila i znam što se može u takvom slučaju napraviti, a znam  koliko takav incident dugoročno negativno utječe na posadu (obitelj) koja je ukrcana!
Dakle, iz tog razloga se nisam spreman pomiriti sa činjenicom da će pravosudje (namjerno malo slovo) i opet za "judine škude" osloboditi čovjeka koji je, svima nam je to jasno, kriv za nesreću sa smrtnim posljedicama.
Stoga nautičari na nama je odgovornost da to tako i ne bude!
taj idiot je stavija u đep 20-30000€

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #32 on: October 20, 2015, 02:03:56 PM »
Najveći problem u tom slučaju je Njemac koji je na uviđaju policiji rekao jednu varijantu, a kad je nakon nekoliko mjeseci došao na sud u svojstvu svjedoka, ispričao im je sasvim drugu varijantu koja je bitno išla u korist kretenu Horvatinčiću.
Para buši gdje burgija neće.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #33 on: October 20, 2015, 03:00:55 PM »
Najveći problem u tom slučaju je Njemac koji je na uviđaju policiji rekao jednu varijantu, a kad je nakon nekoliko mjeseci došao na sud u svojstvu svjedoka, ispričao im je sasvim drugu varijantu koja je bitno išla u korist kretenu Horvatinčiću.
Para buši gdje burgija neće.
e to ne znam.

Offline pija mali

• Chief
« Reply #34 on: October 20, 2015, 08:35:12 PM »
 Da li mi netko može objasnit epilog. Sad navodno su jedriličari krivi što poginuše. za što Tomica ima dobit paruštinu?
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #35 on: October 20, 2015, 09:42:00 PM »
Talijani su automatski  krivi jer su kupili jedrilicu i nalazili se u Hrvatskim vodama.
Isto tako je u Saudijskoj Arabiji ako kao stranac dozivis sudar ti si automatski kriv jer da nisi dosao
u Saudijsku Arabiju ne bi bilo sudara.
Takav je zakon za bogate ne zavaravajte se i u Balgiji mozete kupiti da vam je lista o nekaznjavanju cista iako ste osudjivani. Mat od moga gazde u Belgiji je sazvala sudsku porotu za bozic kada nam je trebalo da se problem rijesi.
Sve i i svatko ima svoju cijenu netko visu netko manju zavisi do situacije, zaboravite na postenje jer ga nikada nije bilo niti ce ga bit. Ima nekih mohikanaca ali jako malo.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #36 on: October 20, 2015, 10:37:11 PM »
Samo je o nama sve jako poznato, pa oslobađanje i ne iznenađuje. Jedina svijetla točka je da je odbijen zahtjev o "pristranom"sucu. :icon_scratch:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline more

• Admiral flote
« Reply #37 on: October 20, 2015, 11:01:33 PM »
Njemačka izreka: MACHT GEHT VOR RECHT (moć id ispred pravde). Eto i kod naših germana sudstvo kaska iza sile.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #38 on: October 21, 2015, 01:15:27 AM »
Korupciju i mito su izumili englezi i kulturni zapadnjaci,usavršili amerikanci.dobro to se sada zove lobiranje i legalno je.

Offline pija mali

• Chief
« Reply #39 on: October 21, 2015, 07:52:46 AM »
 O talijanskom pravosuđu da i ne govorimo  kao da je preslikan kod nas. Stečaj tvrtki (falimento) ,javni bilježnici , odvjetnici, kupovina sindikalnih glasova, izbjegavanje obaveza, gradnja bez dozvola, ne plaćanje struje, razne iznude i mita, uostalom sinonim MAFIA opće je poznat i prihvaćen. Problem nastaje kad netko p***zdi pa ne vidjevši izlaz uzme"pravdu u svoje ruke"i krene rješavat problem.  :BangHead:
Živim danas jer sutra nije izvjesno