Škola jedrenja za neznalice > Brodska oprema

Suha odjeća

<< < (7/7)

estan:
Hvala Leo.

dmeter:

--- Quote from: Leo on December 18, 2015, 08:35:48 PM ---link sam već prethodno stavio a evo sada i na hrv.
http://www.decathlon.hr/muski-tamnosivi-vodonepropusni-i-zrakopropusni-kombinezon-id_8319499.html

e da ali možete bilo koji proizvod naći na bilo kojem dechatlon katalogu (njemački, francuski, talijanski) i samo opis i kod priložite u poruci dechatlonu i oni će ti odgovoriti kako koliko i kada

--- End quote ---
hvala.
ćini mi se da ove njihove ćizme za jedrenje su sranje.bolje mi se ćine ove
http://www.decathlon.hr/vodonepropusna-muska-crna-cizma-za-pjesacenje-arpenaz-50-warm-id_8344304.html#/285-46_47
šta misliš

Leo:
Bolje pogledaj od čega je i kakva !"gazna površina" , ne bih to na brod nosio.. al de gustibus..

A njihovo "sranje" tj gumene čizme one najsurije (i najjeftinije) nosim već preko osam godina (i preko pedest regata, a osim rijetkih ljetnih po bonaci, sve ostale , pošto sam na provi odmah stavljam i čizme i kompbinezon.. zato mi se i ovaj stari istrošio)

E sad naravno da od čizama, gumenih od 10tak eura koliko su me koštali možeš očekivati moguće a to je da drže vodu doslovce, da su dobropogođenog kroja , dole da ne klapaju na nozi a da ne stišću a gornji dio da isto nije preširok .
Naravno da se teže skidaju kao i bilo koje gumašice.
Imaju odlično držanje na podlogu, mokru, suhu, nagnutu, bilo kakvu, nikad nisam imao proklizavanja, a s druge strane se nisu pretjerano potrošile odispod.
Donji dio čizme ima dobro držanje na trenje bočnim dijelom što se u određenim situacijama pokazalo korisnim.
Potplat/uložak se može izvaditi zbog boljeg sušenja  a i eventualno zamijeniti drugim.
Možda im je nedostatak vrlo tanka unutarnja obloga, ali s druge strane zna se da je u gumenim čizmama ovakvog tipa hladno jer ne izoliraju a i ne dišu pa se znoj kondenzira i obara i onako slabiju termozaštitu, rješenje adekvatne čarape.
Meni se pokazala odlična kombinacija dva para nepredebelih čarapa , malo knap ali dovoljno da ne stišće (za zimu) ljeti samo jedan par tanjih čarapa.
Koristim sintetičke čarape, noga ostaje suhlja nego u bilo kakvim drugim kombinacijama a time je i toplije.

Koliko sam vidio više taj model nemaju, imaju nešto skuplje, onako u ruci izgledaju dobre, dobra donja podloga.

E sad ako hočeš tople i udobnije čizme onda su vvarijanta njihove čizme tretirane kože i gume (donji dio) i mekani paropropusni vodonepropusni materijal (gornji dio)
Naravno ovdje govorimo o sasvim drugim cijenama (cca 1.100 kuna) ali opet znatno niže nego cijene poznatih marki takog tipa čizama.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version