Slane tehnike > Ponašanje na moru

Neugodna iskustva na skiperažama

(1/2) > >>

Dario:
Iako mi je 2008. bila tek prva godina kada sam radio za druge,zasad ni jedno negativno iskustvo vrijedno spomena

vi?

Vanja:
Što bi bilo negativno iskustvao?

Neni je negativno iskustvo kad dobijem posadu, s kojom jedva čekam ić doma ali onda vrijeme sporo prolazi.
Negativno iskustvo mi je kad morma bit u maloj jedrilici i spavat u salonu, onda sam sav slomljen.
Negativno je kad imam lošu posadu koja mi nije po guštu i takvi još neće u marine nego na sidro i onda nemogu pobjeć od njih malo na kraj.
Negativno je kad imaš štetu na brodu koju moraš platit, to mi se još nije dogodilo
Imao sam ekipu koja je odbila platit račun u rstoranu i samo je pobjegla iz restorana

Šta ja znam, uglavnom ovisi o ekipi koju dobiješ na brod, sa nekima se nebi ni vratio nakon 7 dana, a sa nekima tražiš da te neko zamjeni već u subotu na polasku (nažalst tu zamjenu sam tražio u 8 mjesecu kad je bilo nemoguće nać slobodnog skipera).

kulaf:
najgore je to sto se vecina cartera kaze gostu kad ovaj pita gdje ce skiper spavati-bilo gdje!

zalosno je sto se jos nismo uspjeli nimalo organizirati i ostvariti neka prava!

ja osobno nemam bas puno losih iskustava,uglavnom isto ovo sto je nabrojio @vanja i kad dodje zima sve se to zaboravi

prosjecno kod mene,a koliko znam i kod drugih tek 10 posto gostiju je lose,15 -20posto je super,ostalo je ok

Dario:

--- Quote from: Vanja on February 13, 2009, 10:17:57 AM ---
Imao sam ekipu koja je odbila platit račun u rstoranu i samo je pobjegla iz restorana

--- End quote ---

i kako si to rijesio?

--- Quote from: Vanja on February 13, 2009, 10:17:57 AM --- a sa nekima tražiš da te neko zamjeni već u subotu na polasku (nažalst tu zamjenu sam tražio u 8 mjesecu kad je bilo nemoguće nać slobodnog skipera).

--- End quote ---

dosao sam ja ovo ljeto radit na brod od 33m, tj uletio sam nenadano jer je mornar koji je tmao radio duze vremena vise nije mogao podnijeti zahtjeve (ciscenje wc-a, stalno dolijevanje case..) klijentele (dosta razmazene)

nakon sat mije je gospoda prvi put zahtijevala da joj operem wc, ja sma joj lijepo objasnio sta je ide nakon cega je sma kleknula i ribala sto je uneredila

kao i dolijevanjem case i ostalim kerefekama

uz to sam jos i dobio dosta veliku napojnicu  8)

tako da mislim da je sve kako se postavis, tj. koliko im dozvolis da te tlače

kvaka22:
4 sezone sam skiperivao po 6-8 tjedana i stvarno nisam imao većih problema sa gostima. Uglavnom su bili jako zadovoljni. Par puta sam i uletao na zamjene, pa bi se ispostavilo da se prošli skiper iskrcao jer je bio nekompetentan - gosti nisu bili krivi. Pokoja neprospavana noć na brodu, razne dogodovštine nevezane uz plovidbu, dobra iskustva. Prođeš cijeli Jadran.

Sa nekima sa foruma sam  bio u flotilama  ;)

Dobar je to poslić dok studiraš, ali kasnije kad se počneš nečim baviti ozbiljno nema smisla više biti nomad okolo.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version