Slane tehnike > Ponašanje na moru

Pozitivno iskustvo!

(1/3) > >>

dag:
Da ne ispadne da samo kritiziramo:
Negdje između Ugljana i Dugog pocnem dizati jedra jer je nesto zapuhalo.
Paznju mi privuce veliki motornjak pod talijanskom zastavom koji je drasticno smanjio broj okretaja i skuzim da je zbog mog manevriranja smanjio brzinu iako je bio na cca 150m i mogao mi je bez problema proci po krmi.
Mozda je cak bio i svjestan valova koji bi mi u fazi dizanja jedara mozda napravili probleme, no polako je prosao po krmi i zatim ponovno dao gas.
U cudu sam bio totalnom i naklonio se kormilaru s postovanjem. Shvatio je i odzdravio.
To nije bio pilot nego pravi nauticar s pomorskom kulturom. Zao mi je da nisam upamtio ime ili registraciju.

Tesko mi se sjetiti situacije da je neki motornjak promijenio kurs da bi prosao po krmi jedrilice. Obicno daju gas i "guraju se" ispred.

grancipor:
I još jedno!  :)
Jedreći ispred Rovinja s barkom od 8m našao sam se na putu putničkog glisera Marconi koji je ulazio u porat.
Skrenuo je s rute, i u prilično velikom luku prošao po krmi. Mogao je i po pramcu. Ali je zapovjednik ispao pravi mornar s pravim mornarskim duhom  happy0034

dag:
Evo jos od mene. Ovaj put nesto skroz banalno.
U marini Zut kada sam vidio na koji odvratan nacin cistacica pere daske u wc-ima, napisao sam I'm to u knjigu zalbe. Jucer me zove direktor marine i ispricava se (vidim da je sve provjerio) i uvjerava da se to nece ponoviti I da ta teta nece vise tu dobiti posao, pa se opet ispricava ...
Puno mi se vise puta dogodilo ne da se nitko ne isprica zbog izuzetno lose usluge, nego se krenu opravdavati I prepirati.
Ovo je cini mi se covjek na mjestu. Nadam se.

Tin:
Oces nam opisati taj odvratan nacin ili bolje da ostane samo na tome da je odvratno i gotovo?

Opcenito ljudi tesko priznaju da su u krivu i pokusavaju se opravdati na bilo koji nacin, a ne shvacaju da nema nista lose u tome da se prizna kad je nesto lose i obeca da ce se to pokusati popraviti.

dag:
Ma nema smisla, vazno da je rijeseno.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version