Slane tehnike > Tehnički savjeti

Tehnologija ljepljenja aluminijske konstrukcije na stakloplastiku

(1/3) > >>

more:

Na prikazanom Benetau evantion 25 dogodilo se oštećenje konstrukcije gornjeg dijela kormilarnice koji se sastoji od međusobno zaljepljenih aluminijskih nosača skupog krova iz stakloplastike i okvira prozora. Tu aluminijsku konstrukciju izvedenu tehnologijom ljepljenja, trebalo bi ponovno zaljepiti za trup iz stakloplastike. Da li netko zna nešto o tome ili makar zna nekog koji bi bi mi mogao pomoći u tome?!

hidrotherapy:
Gledao sam na dva Dufoura kako su palubu lijepili za trup sa Sikom 291i.
Doduše, potrošili su 50-ak tuba, ali su zalijepili.
To je bilo prije dvije godine i još drži.
Radi se o brodovima koji su ljeti na Jadranu, a zimi na Capo verde.
Naravno, u charteru. Godišnje imaju cca 1000 sati rada motora.

bakula:
Sikaflex 292 se obicno koristi u brodogradnji, ako to nemozes naci dobri su i Sikaflex 252 i Sikaflex 512.
Neznam moze li se tamo naci ali osobno mislim da nema nicega boljeg od Evo Stik "stick like sh*t", to drzi ko zavareno.

I ovo "stick like sh*t" stvarno tako pise.

Ima i Crestabond M1-30 i Plexus MA300.

more:
VELIKO HVALA Hidrotherapy i bakuli! Dobar je ovaj Portal, treba ga sačuvati!   
       Pronašao sam da je predstavništvo Sikaflex-a u ZG-u (01 6594240). Sutra ću ih nazvati da mi dadu informaciju da li poznaju neke ili nekog na području Kvarnera koji bi bio voljan prihvatiti se primjene te tehnologije spajanja.

bakula:

Ko sto sam napiso i u onom povise postu....

Sikaflex 292i is a super strong Marine Construction Adhesive that's resistant to seawater, is suitable for structural joints that are subject to Extreme Dynamic Stresses.

Having roughly twice the sheer strength of Sikaflex 291i it's ideal for bonding and sealing in the toughest of environments.

https://www.uksealants.co.uk/sikaflex-292i-high-strength-marine-adhesive.html

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version