Brodska oprema i sustavi > Elektronika na brodu

Električna instalacija na brodu i akumulatori.

<< < (2/2)

estan:
Ja sam svojevremeno imao pentu Tomos 10 s elektro paljenjem. Motor bi uvijek kresnuo bez problema, osim kada je bila neka gusta situacija, tj, kada bi vanka bilo puno vijetra i vala pa bi u valu ili porat uplovio na jedra i onda očekivao da ću nabrzaka na ključ upalit pentu i u neki vez ili dobru poziciju za sidrenje uploviti na motor. U takvim situacima anlaser redovito nije htio da okrene , a za palit s ručnim pokretačem nije bilo mjesta za potegnut konop, već se morao namotati drugi konop oko zamajca, a za to nije bilo vremena. Ne bi preostalo ništa drugo nego manevar uplovljavanja dovršiti na jedra. Tek kada bi jedrilica bila vezana ili usidrena, pokušao bih ponovno okrenuti ključ i anlaser bi veselo propjevao i penta kresnula iz prve.

Damir s:
Ja ti prije ulaska u marinu na vanjskom lukobranu zapalim motor jer se jednostavno ne zelim nalaziti u situacij da moram panicariti. Problem je da IJmuiden je dosta ferkventan ulaz za brodove i da sebe i druge  ne dovedem u opasnu situaciju. Znam doci skoro do marine na jedra i pred sam ulaz ih oborim ali motor mora raditi jer zna sruja biti ponekad povoljna a ponekad je kontra.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version