Slane tehnike > Tehnički savjeti

Bakerije u dizelu i test produkata za njihovo unistavanje

(1/2) > >>

Damir s:
Tekst je na engleskom mozda nekome pomogne.

http://www.pbo.co.uk/gear/12-diesel-bug-treatments-tested-43353

Strici:
Damire, mislim da je za ukazati na jedan link pretjerano otvarati jedno poglavlje. Osim ako se misliš potruditi i po zanimljivoj temi sam započeti diskusiju. Tema je svakako aktuelna; ali to je sve odavno poznato (nemoj misliti da su ljudi tukci i oni koje to zanima nemogu i sami nači najnovije o dizelu), osim ako što sam rekao ti misliš ponešto napisati. Ili možda dobro prevesti, jer maštoviti Google prijevod se mora razumijeti :laughing7:

Damir s:
Hi Strici
Kako sam ovdje u Belgiji i Nizzemskoj svako toliko citam na forumima i u Engleskoj ,Francuskoj kako ljudi imaju velikih problema sa bio dizelom i bakterijama koje se stvaraju i mnoze u dizelu. Kako ovdje se reciklira 95% staro ulje od domacinstva + stara ulja od motora koja na kraju zavrsavaju kao bio dizel. Kako se u zimskim mjesecima stvara kondenzacija (voda) u dizelu koja pomaze da se pocnu razvijati bakterije i kada ih se skupi dovoljno one blokiraju usis u tanku , cijevi za gorivo i fitere. Kako kod nas je reciklacija jos u povojima u Hrvatskoj je jos uvijek dizel prizveden  destilacijom nafte pa najvjerojatnije nema problema sa tim bakterijama zato i nema interesa za tu temu. Mislim da otvoriti link je dobro i interesantno ali ako nema interesenata za diskusiju onda je to gubljenje vremena. Ne ponizavam ja nikoga kao niti zelim da netko se izivljava na meni (ne zelim uopce ulaziti u takve diskusije).  Po profesiji sam bio vezan za more i brodove a sada imam vlatitu jedrilicu, citam,  ucim konstantno se usavrsavam na poljima koja mi trebaju i teme koje me interesiraju. Ako mogu nekome pomoci ja cu pomoci cak  i na svoju stetu i nisam zlopamtilo jer tako sam odgojen od svojih roditelja kojima se ponosim!!!
Ovo je mali forum evo danas je bilo 11 korisnika online, u Nizozemskoj jucer otvoreno10 tema danas 11 i jucer odgovorilo na razlicata pitanja319 clanova, danas268
Pa pkusajmo da se nesto pozitivno dogadja na nasem forumu  sto ne komentiras vulgarni rijecnik nekih clanova nego si se namjerio na mene?????

Damir s:
Evo jos jednog clanka o dizel bakterijama.

https://coxengineering.sharepoint.com/Documents/Fuelcare%20Presentation4.pdf

Ako nekome treba prevesti nema problema naci cu vremena i za to.

dmeter:

--- Quote from: Damir s on September 13, 2016, 11:00:16 PM --- kako ljudi imaju velikih problema sa bio dizelom i bakterijama koje se stvaraju i mnoze u dizelu. Kako ovdje se reciklira 95% staro ulje od domacinstva + stara ulja od motora koja na kraju zavrsavaju kao bio dizel. Kako se u zimskim mjesecima stvara kondenzacija (voda) u dizelu koja pomaze da se pocnu razvijati bakterije i kada ih se skupi dovoljno one blokiraju usis u tanku , cijevi za gorivo i fitere. Kako kod nas je reciklacija jos u povojima u Hrvatskoj je jos uvijek dizel prizveden  destilacijom nafte pa najvjerojatnije nema problema sa tim bakterijama zato i nema interesa za tu temu.

--- End quote ---
Imam ti ja riješenje za to veoma jednostavno.
Koristite brod cilu godinu i nema problema.Šta kupujete brodove ako ih ne koristite barem 10 miseci godišnje.
Ja potrošim zimi 100 litara dizela na grijanje i stvar riješena.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version