Škola jedrenja za neznalice > Jedrenje za početnike

Nautički VHF radio

<< < (5/5)

poule:
Uf, bome je komplicirano :(
Mislim da će na kraju biti opcija "b" a ako ocjenimo da je prekomplicirano provlacit kabel do vrha jarbola onda opcija "a".
Hvala svima!

hidrotherapy:

Mislim da je za forumaša Poulea najbolje rješenje da kupi fiksnu stanicu s dsc-om i antenu montira na vrh jarbola. Budući da se radi o manjoj jedrilici( s ne prevelikim jarbolom) to i nije baš neki problem za montirati, a kvaliteta prijema će biti puno bolja nego s ručnom stanicom.
Dosta puta mi se desilo da na fiksnoj stanici sasvim jasno slušam razgovor, a na ručnoj( podešenoj na isti kanal) ne čujem ništa.

Tihač:
Nije to tako komplicirano, nego sam ja zakomplicirao jer sam imao veliki višak slobodnog vremena. :-)

Najpouzdanije rješenje je ovo što je hidro napisao.
(Fiksna stanica koja ima DSC mogućnosti, antena na jarbolu.)

traktor:
Na mom brodu je ova dolje kombinaciju a nemam ni osnovnog znanja o radiotelefoniji. Koliko kužim ovaj H 50 je samo 'relej' a ne i nezavisna stanica koja može komunicirati udaljena od broda. Jesam li u pravu?. 

Tihač:
U pravu si. H50 je samo bežična slušalica/mikrofon preko koje možeš koristiti svoj V50 radio.

Zgodna je, jer ne moraš ulaziti u kabinu da bi s nekim razgovarao, a možeš s nje pozvati i nekog tko je u kabini (pored V50).
Sigurno će ti raditi i kad si u marini, ako brod nije baš predaleko (za očekivati je 100-200 metara).

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version