Author Topic: Boomkicker ili rigidni vang  (Read 4162 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vega

• Timunjer
  • **
Boomkicker ili rigidni vang
« on: April 27, 2012, 06:25:41 PM »
Da li netko zna gdje se u Hrvata, Slovenaca ili Talijana moze kupiti boomkicker (suport buma do vanga) ili rigidni vang i kakve su prednosti i mane svakog od njih?
Vega - Alpha Lyrae - the brightest star in the constellation of harp - a unique symbol of music, navigation, whispering sound of the sea, wind, embraced by tha boat's name...

Offline Vega

• Timunjer
  • **
Odg: Boomkicker ili rigidni vang
« Reply #1 on: May 02, 2012, 11:03:12 PM »
to je to...
Vega - Alpha Lyrae - the brightest star in the constellation of harp - a unique symbol of music, navigation, whispering sound of the sea, wind, embraced by tha boat's name...

Offline Stane

• Mali od palube
  • *
« Reply #2 on: May 22, 2012, 09:12:53 PM »
Da li netko zna gdje se u Hrvata, Slovenaca ili Talijana moze kupiti boomkicker (suport buma do vanga) ili rigidni vang i kakve su prednosti i mane svakog od njih?

Ja sam pokušao nabavit Bartonov Boomstrut preko naših dućana (u Puli konkretno), ali i nakon par mjeseci čekanja, plaćanja kapare itd, to i dalje nije išlo...

Na kraju sam naručio preko interneta, i došlo iz engleske za tjedan dana po manjoj cijeni (sa poštarinom) nego koju su nudili naši trgovci jilp8
Tako da preporučujem internet trgovine, mogu na PM poslat link gdje sam ja kupio.

Što se tiće prednosti i mana, rekao bi da ako već imaš dobro riješen "mekani" vang da je bolje kupit samo boomkicker - manja cijena, nema se na njemu šta održavat/pokvarit i lakše za skinut sa buma. Ali treba imat na umu da će postavljanje boomkickera malo povećati silu s kojom se vang treba nositi kod trimanja.  Ako ti postojeći vang nije dovoljno dobar, jeftinije je kupiti rigidni vang koji obje funkcije odjednom rješava.

« Last Edit: May 22, 2012, 09:15:52 PM by Stane »

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #3 on: May 22, 2012, 09:54:27 PM »
zippp.........
Tako da preporučujem internet trgovine, mogu na PM poslat link gdje sam ja kupio.
zippp............
Mene zanimaju detalji. Carina? Rokovi?
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline Stane

• Mali od palube
  • *
« Reply #4 on: May 23, 2012, 12:29:18 AM »
Mene zanimaju detalji. Carina? Rokovi?

Kupio na marinestore.co.uk
Došlo na vrata DHL-om u roku 8-9 dana od narudžbe. Carine nije bilo (ukupna narudžba je bila oko 180EUR).

Offline Vega

• Timunjer
  • **
Re: Boomkicker ili rigidni vang
« Reply #5 on: November 04, 2012, 04:45:03 PM »
Hvala Stane,
ja sam našao u Trstu, ulica iza Rive, Via Lazzaretto Vecchio 17.
Zgodan mali ducan koji ima boomkicker (zastupnistvo mislim).
Web je opsezan: www.wavesailing.it
Vlasnik simpa, rekao da je porijeklom s Lošinja. Inače su skloni dati dosta dobrih sugestija.
Eto, nije da reklamiram, ali mi se čini da su ok.
Pozdrav!

Seriola Dumerili

• Guest
« Reply #6 on: November 04, 2012, 06:25:34 PM »
Navedena butiga je super. Sve spliceove su napravili besplatno, dali lijepe popuste i besplatno suplje igle za splice, voskanu dyneemu. Mislim da gazda ima sliku plaze u Martisnici na desktopu

Offline mirjo

• Timunjer
  • **
« Reply #7 on: November 09, 2012, 09:22:49 AM »
ovakav vang (odnosno taj) u HR prodaje Navela Pula, imaju ga u katalogu Plastimo
cjenik mi je doma, posli ću pogledati