Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pružanje pomoći na moru  (Read 13131 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grancipor

• Kontra-admiral
Re: Pružanje pomoći na moru
« Reply #30 on: December 26, 2009, 01:36:25 AM »
trebao si stati i rec da trebas napraviti izlaz da putujes za italiju.... a kad se svezes reci da si se predomislio, da je pretesko more :)
Bio bih se vezao da sam mogao ali po onakvom vjetru, nisam imao šanse sam.
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #31 on: December 29, 2009, 09:05:47 PM »
Dok smo plovili s druge strane italije i nas je ulovila nevera. Pokušali smo se skloniti u marinu Marina. Imali su regatu pa je sve bilo puno. Dok je prijatelj bio za timunom rekao sam mu da priđe bliže pontonu na benzinskoj pumpi, skočio na ponton i vezao jedrilicu. naaaravno tjerali su nas ća. rekao sam samo da je vani nevera i neka on sam odveže brod ako misli da je u pravu. frajer se samo povukao natrag u kućicu i pustio nas na miru. za nama su došli šveđani na prekrasnom jedrenjaku.  ja sam ih pozvao i pomogao im da se vežu s druge strane pontona. Tip s benzinske je naravno poludio i počeo se derati .
Kad sam mu ponovio neka odveže cime ako misli da je u pravu pustio nas je na miru.
Nitko nesmije odvezati cime ako je situacija vanredna bio on carinik, policajac ili sam predsjednik, bradom. Ne smiješ im popustiti i gotovo! Odgovoran je  za nastalu situaciju i ako ti ne želi prihvatiti cimu.problem je što na mnogim mjestima rade ljudi bez opće a kamoli pomorske kulture. Mislim da je to opći problem. U uvali zubakove vile i policija zna paziti da mu nitko ne smeta. Kao da je to osobno njegova vala. Ali kad im samo spomeneš propis odmah povuku rogove.

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #32 on: December 29, 2009, 09:11:20 PM »
U uvali zubakove vile i policija zna paziti da mu nitko ne smeta. Kao da je to osobno njegova vala. Ali kad im samo spomeneš propis odmah povuku rogove.

Koja to uvala? I kako i zbog cega tamo intervenira policija? sjede tamo i tjeraju ljude da bi netko imao mir?

Offline Quarnery

• Noštromo
« Reply #33 on: December 29, 2009, 09:50:59 PM »
 Pa znaš valjda gdje je Zubak kupio vilu pa pregradio cestu pa potjerao domicilne kupače pa ....!? Bilo je o tome komentara i priloga na TV. Čak su mu i glavonje iz općine Sv. Juraj (jer im je sad on najvažniji sugrđanin) dali za pravo jer je to kao prilika za početak elitnog turizma, ma moš mislit.

Offline vragec32

• Kontra-admiral
« Reply #34 on: December 30, 2009, 07:16:29 AM »
Misliš na onog šver... pardon, trgovca oružjem?
Na ovu valu? Žrnovnicu ispod Senja, gdje je ograda na cesti s natpisom "Privatni posjed"?

Offline vid

• Kuhar
  • Noštromo
« Reply #35 on: December 30, 2009, 09:09:27 AM »
I u Žrnovnici se je situacija malo primirila.Starosijedioci imaju normalno barke vezane i ako je sranje možeš normalno uletjeti u valu,čak je tabla privatni posjed skinuta.Do pred tri godine na Senjskoj regatise je noćilo u Žrnovnici a izgleda da smo bili "pretihi ponoći i vjerojatno premalo popili Zubaku" :angel02 pa je odustao od velikog sponzorstva anim64