Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: g. Šćurić u fonji  (Read 6149 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dag

• Barba
    • fotograf
g. Šćurić u fonji
« on: October 31, 2008, 11:27:47 AM »
Jednom davno, u 8. sam mjesecu doplovio u Vis i mjesta ni za lijek. I Kut je bio pun. Naslo se neko jadno mjesto skroz na desnoj strani viške rive gdje izlazi kanalizacija. Bilo je tu nekog kaosa s murinzima jer sam se morao provlaciti izmedju dva reda brodica, manevrirati u mini prostoru, i prilikom isplovljavanja drugi dan ... uhvatim neki muring kolumbom. Nije bilo ni daska vjetra pa sam pokusao manevrirati da se oslobodim.
Jedan od susjednih brodova bio je i Follow me, gospodina Šćurića iz Opatije. Vidi on da se ja nesto mucim i u sekundi nestane u kabini (mozda po neki dugački mezzomariner-pomislim ja), da bi se isto tako brzo opet pojavio vani u kupaćima, s maskom i bez trenutka nećkanja skocio u more koje je, ispricavam se na doslovnom opisu, bilo puno govana!
Ja u totalnom šoku, neugodno mi je bilo do boli ... pa i ja sam to mogao napraviti ... ali nisam.
Za osloboditi kolumbu trebao mu je samo taj jedan zaron i ja sam mogao nastaviti izlazak.
Naravno da sam mu se maksimalno zahvalio ali nije mi se to nikada cinilo dovoljno.

Tko bi od nas skocio u fonju zbog vlastitog broda a kamoli zbog tuđeg?
Pokazao je požrtvovnost, plemenitost i spremnost da pomogne neznancu u neprilici (cak i u ovako bezopasnoj situaciji), i zato mu jos jednom hvala.

Ovakvi postupci svijet cine boljim mjestom i nas boljim ljudima.

Offline Dario

• Admiral
Odg: g. Šćurić u fonji
« Reply #1 on: October 31, 2008, 11:52:45 AM »
svaka cast Šćuriću, to je covjek posebne vrste, mlslim da ti ne bi svatko tako pomogao

vidi sam par puta kako ljudi se muče a covjek kraj jega s rukama u đepu stoji  :-\

Offline sailpower

• Timunjer
  • **
Re: g. Šćurić u fonji
« Reply #2 on: November 01, 2008, 10:56:17 PM »
Ova priča mi je za rubriku vjerovali ili ne, nisam znao da jos ima takvih ljudi... Svaka čast  ;)
Live to sail. Sail to live.

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #3 on: November 01, 2008, 11:14:27 PM »
« Last Edit: November 01, 2008, 11:17:03 PM by dag »

Offline denister

• Barba
  • još plutam :)
« Reply #4 on: November 01, 2008, 11:36:57 PM »
pohvalno...nadajmo se da će i g. Šćurić naletiti ovdje na forum da to vidi....

Offline maris

• Timunjer
  • **
Re: g. pomoć u nevolji
« Reply #5 on: November 02, 2008, 11:14:56 AM »
Ha,mislim da nije uredno zahvaljivati čovjeku i povezati hrpu govana (plutajućih ;D) s prezimenom vlasnika broda.
Možda postoji drugi nači da se zahvali čovjeku koji je priskočio u pomoć , bez prezimena,jer ako pročita ovaj forum,mislim da neće biti sretan  ???

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #6 on: November 02, 2008, 12:31:01 PM »
Nadam se da ga nece zasmetati literarna sloboda izrazavanja i naslov koji bi trebao samo potaknuti na citanje. U tekstu je jasno opisan moj odnos prema njegovom postupku. A vidjet cemo ...

Offline zdene

• Mornar
  • **
« Reply #7 on: November 02, 2008, 09:16:57 PM »
Jedan od susjednih brodova bio je i Follow me, gospodina Šćurića iz Opatije

A lijepo ti je pisalo na njegovom brodu, a ti se pitao dali trebas skociti u more za njim!!! ;D

Offline Dario

• Admiral
« Reply #8 on: November 02, 2008, 10:52:23 PM »
ahahah  mudro zboriš  :laugh: :laugh:

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #9 on: November 03, 2008, 08:32:48 AM »
 ;D dobrrra!