Slane tehnike > Mornarske tehnike

Kako vi slažete jedra

(1/3) > >>

Strici:

Vidio sam da se jedra slažu na razne načine. Često nažalost skupa jedra, neoprana (neisprana od soli) se samo smandrljaju nabiju u vreče i tako čekaju prolječe.
Ja svoje slažem ovako, a ostavim ih na krevetu u kući, dakle po mogučnosti ne u vreči. Kad su ostavljana na brodu, isto ne uvjek u vreći, nego na ležajevima.

jedritisemora:
Pedatno, uredno, čisto i odgovorno. Točno tako se to radi, tako sam i ja radio dok sam ima jedrilicu. Samo sam jedra (oprana i osušena) uvik stavlja u vreče a vreče na suho i grijano misto u kući.

ogi01:
Da Strizi, tako se to radi. Ja vreće još nisam nabavio. Van sezone držim jedra u kući na mračnom i suhom mjestu (spremište, ne frižider).

GRINGO_ZD:
Dakronska jedra ako se ne varam, mislim da je ok sa dodatkom da nedostaje završni dio, tj slaganje u poprečnom smjeru.
Tu su mene učili da je puno bolje "zarolati" tj ne slagati nego namotati u širokom voju, tako da se izbjegnu prelomi u dva smjeru. Inače i osnovno slaganje nastojati izvoditi po istim pregibima.
Leo
Što se tiće vlage tu ste u pravu ali je najbitnije čuvanje od sunca, ono je smrt za sva sintetička vlakna.

Kristian:
Manja jedra se rolaju u kobasicu, tako se manje uništavaju kao kod savijanja na rub.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version