Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Drifter  (Read 4694 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
Drifter
« on: March 12, 2009, 02:22:13 PM »
možda je OT ali kad ste već načeli temu.... šta je to drifter?
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline Dario

• Admiral
Re: Drifter
« Reply #1 on: March 12, 2009, 03:12:05 PM »
drifter mozes vidjeti na ovoj slici http://www.morsko-prase.hr/2006/images/stories/kokapobjdea.jpg

to je jedro slicno genovi koje se koristi pri laganim vjetrovima kada nam je vazno da imamo sto vecu povrsinu jedara
na manovri se, radi svoje velicine, mora srolati i ponovo odrolati na drugu stranu

obicno ide od bastuna i zauzima 2/3 barke (to je smao okvirno, sve ovisi od barke do barke)

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
« Reply #2 on: March 13, 2009, 08:45:57 AM »
znači nešto između genakera i genove ako sam dobro skužila?
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #3 on: March 13, 2009, 09:41:13 AM »
vece od genove ako sam ja dobro skuzio

Offline Andraz

• Barba
« Reply #4 on: March 13, 2009, 09:48:07 AM »
Code 0 je u stvari velika roll genova iz laganog laminatnog materiala koja se diže i spušta zarolana (nije fiksiranana na prednji štraj).
Između gennekera i genove dolazi reacheri (francuzi jih zovu gennikeri) isto iz laminatnog materiala ali teže gramature i punijeg kroja, pa onda nylonski reacheri poput Code5 (veoma plosnat fractional gennaker, može i na namatanje), A0 (lagan plosnat top gennaker), A7 (teži plosnat top gennaker za oštrije kutove)...
Pa onda VMG gennakeri, pa Runneri

Na ovoj fotografiji:
http://volvooceanrace.org/multimedia/ThickBox.aspx?filteringSessionId=0000000001&imgid=81fe2c98-5729-4e71-b512-ced7089013e6&collection=true&TB_iframe=true&height=550&width=602
vidiš razliku između lagane genove (Green dragon) i Code 0 (Puma)