Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Tako se NE radi!!  (Read 1376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alex

• Mornar
  • **
Tako se NE radi!!
« on: August 23, 2019, 12:36:18 PM »
Luka, Dugi Otok.
Gradilišče na molu, cijeli dan rade dve betonske mešalice (8.8.2019)
Onda radnici zapale vatru i tu se baca PET boce, plastične vreče, vreče od cementa, ......
Cijela uvala u dimu i smradu.
Nikome ništa - žalostno!!!!

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Tako se NE radi!!
« Reply #1 on: August 23, 2019, 09:13:10 PM »
Tako treba; pokazati da što više ljudi vidi kako se ponekad radi i tamo gdje se od turizma uglavnom zarađuje.
Upravo tada će odgovorni reagirati.
Samo osim što si pokazao fotografije, kao odgovorni pojedinac zašto nisi napisao štogod drugoga osim da su radili na molu. Možda napisati koja firma zapošljava te radnike, a ne bi bilo zgorega i od kuda su ti radnici, jer oni nisu domaći, a gotovo znam od kuda su, ne zato uvjeren da nisu iz Dalmacije, nego znajući da se Dalmoši takvog posla ne laćaju, a tko "šljaka" znamo mi svi i kakve navike pojedini imaju. Koliko god da i kod nas ima sličnih pojava, to nam je u ovom slučaju "uvezeno".
Zato na znanje da to nisu palili domaći, ali šef (samo možda domaći?) nije kontrolirao ili ništa poduzeo.
I ako već, šalji slike u veče novine i nadležnim organima. Ovako to ovdje vide samo malobrojni pojedinci.
I smanji slike na 800 piksla. I ti ovako velikim slikama uvodiš nered na forumu!!!
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline paagus

• Noštromo
« Reply #2 on: August 23, 2019, 10:39:56 PM »
Striko dragi,
pa tko ti danas još ima ekran koji ne bi mogao prikazati sliku 1200x675 pixela ?  :icon_biggrin:
Slike koje je postavio Alex nisu 2019. godine problem niti po dimenzijama niti po količini bajtova.
Paagus

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #3 on: August 24, 2019, 11:35:48 AM »
Kako ja uopće ne komuniciram (stručno) s drugim kompjuterašima, niti ovdje, niti u HR, sve o kompima probam i naučim sam (koliko skapiram :laughing7:), tako da se i ne znam stručnije izražavati, ali kad zatreba, onda probam i slikovito, kao sada:
Ja imam monitor  s 1900x900 valjda piksla(?), i nije neki prastari, ali mu je takva rezolucija, mislim da maksimalna (?) i smatram da i nije zastario.

Pa je ovo normalna 100% slike:

Dobro slike su takve stavljene, a da bi se mogle povećati se mora na njih kliknuti:

Pa se pojavi prevelika slika i moram pomicati ove "điđe" (ili kako se to veš po naški kaže?), a da bi onda vidio sliku u nastavcima, dakle ne u jednom komadu.

Naravno da se nađem, smanjim cijelu ekran sliku, ovaj put na 80%.
Pa se pitam čemu sva ta zafrkancija? Ionako je propisano 800 piksla u dužinu i onda nema nikakvog problema, a ove slike su ne znam kolko, ali prevelike.
Pa kad moderatori uopće ništa ne rade, zašto se  sami ne potrudimo pridonijeti preglednosti?.
Isto kao i postavljanju tema posvuda, a za ovu temu bi bilo u "Ekologiju", pa da se te vrlo važne teme čitaju objedinjeno, to jest da se sve pročitaju na jednom mjestu.
Možda bi se time više doprinijelo da u "čuture" uđe više ekološke svijesti.
« Last Edit: August 24, 2019, 11:43:02 AM by Strici »
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline alex

• Mornar
  • **
« Reply #4 on: August 24, 2019, 12:27:10 PM »
Dragi forumaši, nemojte posrati teme.
Paagus hvala za podršku.
Srici, probaj kupiti monitor koji nije iz Lidla, pa če funkcionirati.
I najvažnije - ostanimo na tematiki posta.

Offline paagus

• Noštromo
« Reply #5 on: August 25, 2019, 12:05:12 AM »
Striko,
vidi kako ta stranica izgleda kod mene na ekranu rezolucije 1920x1080.
Nešto kod tebe nije dobro postavjeno što se rezolucije ili zoom-a tiče pa zato imaš problema.
Paagus

Offline pero

• Terco
« Reply #6 on: August 27, 2019, 01:15:28 PM »
Srici, probaj kupiti monitor koji nije iz Lidla, pa če funkcionirati.
I najvažnije - ostanimo na tematiki posta.
Alex ,
Nemaju svi mogučnosti kupit Apple ekran pa prima tome nema potribe nekome se ka rugat !
A da ostanem na temi,
zašto to nisi prijavio Policiji ?
Zašto nisi pitao te radnike zašto to rade ?
Sigurno da bi i oni više volili se vozikat na plovilu vridnom €€€€€€ nego tu radit fizičke poslove.
Kad te to toliko pogodilo što su palili smeče,zašto ga ti nisi ka član traktor ukrca na svoje plovilo i poveo  negdi u kontejner za smeče ?
Nego si doša ovdi kukat umisto da si nešto  korisno napravio .
Moga si i ovdi slike i svoj opis  napravit i poslat jer tu više se prate vijesti ,
https://www.index.hr/posaljite-pricu

Prevruče mi za dalje pisat pa te pozdravljam i sve ostale koji plove i ribe love  :wave:

Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline pero

• Terco
« Reply #7 on: September 06, 2019, 06:38:27 PM »
Luka, Dugi Otok.
Gradilišče na molu, cijeli dan rade dve betonske mešalice (8.8.2019)
Onda radnici zapale vatru i tu se baca PET boce, plastične vreče, vreče od cementa, ......
Cijela uvala u dimu i smradu.
Nikome ništa - žalostno!!!!

I ?
Si dal u novine,prijavil ili ?
Neki su i prestali pisat zbog rezolucija ekrana,piksela i ....šteta  :dontknow:
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline alex

• Mornar
  • **
« Reply #8 on: September 06, 2019, 09:26:32 PM »
Nisam dal u novine, nisam prijavio - pa celo selo je gledalo i se čudilo!!!

Offline pero

• Terco
« Reply #9 on: September 07, 2019, 10:42:47 AM »
- pa celo selo je gledalo i se čudilo!!!
To znači da je neko ‪radio ko ima dozvolu Licence to Kill 007,a to ti znači po naški da nosi krunicu,hdzovsku karticu,rolex na ruci i onda moreš radit što očeš a tako ti je u večini mista na moru i kopnu ,svakodnevno u novinama i nikome ništa .

Sponsored by RS