Nautica portal > Okom kamere

Tako se NE radi!!

(1/2) > >>

alex:
Luka, Dugi Otok.
Gradilišče na molu, cijeli dan rade dve betonske mešalice (8.8.2019)
Onda radnici zapale vatru i tu se baca PET boce, plastične vreče, vreče od cementa, ......
Cijela uvala u dimu i smradu.
Nikome ništa - žalostno!!!!

Strici:
Tako treba; pokazati da što više ljudi vidi kako se ponekad radi i tamo gdje se od turizma uglavnom zarađuje.
Upravo tada će odgovorni reagirati.
Samo osim što si pokazao fotografije, kao odgovorni pojedinac zašto nisi napisao štogod drugoga osim da su radili na molu. Možda napisati koja firma zapošljava te radnike, a ne bi bilo zgorega i od kuda su ti radnici, jer oni nisu domaći, a gotovo znam od kuda su, ne zato uvjeren da nisu iz Dalmacije, nego znajući da se Dalmoši takvog posla ne laćaju, a tko "šljaka" znamo mi svi i kakve navike pojedini imaju. Koliko god da i kod nas ima sličnih pojava, to nam je u ovom slučaju "uvezeno".
Zato na znanje da to nisu palili domaći, ali šef (samo možda domaći?) nije kontrolirao ili ništa poduzeo.
I ako već, šalji slike u veče novine i nadležnim organima. Ovako to ovdje vide samo malobrojni pojedinci.
I smanji slike na 800 piksla. I ti ovako velikim slikama uvodiš nered na forumu!!!

paagus:
Striko dragi,
pa tko ti danas još ima ekran koji ne bi mogao prikazati sliku 1200x675 pixela ?  :icon_biggrin:
Slike koje je postavio Alex nisu 2019. godine problem niti po dimenzijama niti po količini bajtova.

Strici:
Kako ja uopće ne komuniciram (stručno) s drugim kompjuterašima, niti ovdje, niti u HR, sve o kompima probam i naučim sam (koliko skapiram :laughing7:), tako da se i ne znam stručnije izražavati, ali kad zatreba, onda probam i slikovito, kao sada:
Ja imam monitor  s 1900x900 valjda piksla(?), i nije neki prastari, ali mu je takva rezolucija, mislim da maksimalna (?) i smatram da i nije zastario.

Pa je ovo normalna 100% slike:

Dobro slike su takve stavljene, a da bi se mogle povećati se mora na njih kliknuti:

Pa se pojavi prevelika slika i moram pomicati ove "điđe" (ili kako se to veš po naški kaže?), a da bi onda vidio sliku u nastavcima, dakle ne u jednom komadu.

Naravno da se nađem, smanjim cijelu ekran sliku, ovaj put na 80%.
Pa se pitam čemu sva ta zafrkancija? Ionako je propisano 800 piksla u dužinu i onda nema nikakvog problema, a ove slike su ne znam kolko, ali prevelike.
Pa kad moderatori uopće ništa ne rade, zašto se  sami ne potrudimo pridonijeti preglednosti?.
Isto kao i postavljanju tema posvuda, a za ovu temu bi bilo u "Ekologiju", pa da se te vrlo važne teme čitaju objedinjeno, to jest da se sve pročitaju na jednom mjestu.
Možda bi se time više doprinijelo da u "čuture" uđe više ekološke svijesti.

alex:
Dragi forumaši, nemojte posrati teme.
Paagus hvala za podršku.
Srici, probaj kupiti monitor koji nije iz Lidla, pa če funkcionirati.
I najvažnije - ostanimo na tematiki posta.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version