Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: bočni porivnik  (Read 1007 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline garfield

• Timunjer
  • **
bočni porivnik
« on: August 07, 2019, 09:58:36 PM »
Pozdrav
Namjera mi je ugraditi bow thruster u brod tipa motosailer. Teško je pristajat jer brod ima klasičnu dugu kobilicu (long keel).
Izvrstan je za mlatit more, sa druge strane  katastrofalan za ući u neki porat gdje nema manevarskog prostora a pogotovo ako ima vjetra. 
Radi se o brodu  Benetau Evansion 25,težak 3 tone, dugačak 7.3 metra.
Koju marku thrustera odabrati, koje snage, promjer tunela, s obzirom na formu broda jer ima veliku podvodnu površinu.

« Last Edit: August 07, 2019, 10:09:06 PM by garfield »

Offline traktor

• Viceadmiral
Re: bočni porivnik
« Reply #1 on: August 08, 2019, 09:58:35 AM »
Ako bi se odlucio za norveski Side Power mislim da bi ti najvise odgovaro SP30 ali najbolju informaciju ces dobiti od gospodina koji je njihov distributer (okolica Opatije) i 'zna sve' +385912599131

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #2 on: August 08, 2019, 06:15:07 PM »
Pozdrav
Namjera mi je ugraditi bow thruster u brod tipa motosailer. Teško je pristajat jer brod ima klasičnu dugu kobilicu (long keel).
Izvrstan je za mlatit more, sa druge strane  katastrofalan za ući u neki porat gdje nema manevarskog prostora a pogotovo ako ima vjetra. 
Radi se o brodu  Benetau Evansion 25,težak 3 tone, dugačak 7.3 metra.
Koju marku thrustera odabrati, koje snage, promjer tunela, s obzirom na formu broda jer ima veliku podvodnu površinu.

Nemoj side power. Dobar je to uređaj ali servisiranje i popravak je astronomski. Motor su namjerno napravili da kolektor četkica samo vrhunski servis to može pretokarit na končar i standardne dimenzije. a u biti sta i očekivat od norvežana, plačaš njihove astronomske plače.

za tebe je dosta Quick
https://www.svb.de/de/quick-bugstrahlruder-set.html
Ovaj od €995.75 + 25€ poštarine. imaš sve u njemu osim cijevi i kabela od uređaja do baterija. ugradnja to je oko 800-1000€

Offline garfield

• Timunjer
  • **
« Reply #3 on: August 08, 2019, 08:46:59 PM »
Šta mislite o ovom thrusteru https://www.marinastores.hr/product/323-bow-thrusteri/5111-tunel-thruster-ct45
Košta 9900 kn. Snaga 3.23 kw. Ima dva propelera.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #4 on: August 09, 2019, 05:32:30 AM »
Šta mislite o ovom thrusteru https://www.marinastores.hr/product/323-bow-thrusteri/5111-tunel-thruster-ct45
Košta 9900 kn. Snaga 3.23 kw. Ima dva propelera.
Maxpower o ovome modelu nemam pojma. ali mogu ti osigurat 10-15% popusta za gotovinu to jest uplatu preko virmana

Offline more

• Admiral flote
« Reply #5 on: August 09, 2019, 04:17:00 PM »
Koliko bi cca mogla koštati ugradnja u Rijeci, ne računajući troškove korištenja dizalice i boravka na kopnu?

Offline garfield

• Timunjer
  • **
« Reply #6 on: August 09, 2019, 06:10:55 PM »
 Samo da izbuše rupe traže cca 500 eura a da ne govorim za dalje. Dođe skuplja ugradnja nego sam thruster

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #7 on: August 10, 2019, 08:30:56 AM »
Samo da izbuše rupe traže cca 500 eura a da ne govorim za dalje. Dođe skuplja ugradnja nego sam thruster
U splitu je ugradnja tunela 300-600€ fizička ugradnja bow thrustera 500 kn. kabliranje zavisno o dužini i snazi bow thrustera,kabel je skup čak je jeftinije kupit posebno baterije za bow thruster i dovesti 50mm2 sa alternatora na baterije ili koliko več proračun kaže

Offline garfield

• Timunjer
  • **
« Reply #8 on: August 10, 2019, 08:55:10 AM »
Znate možda nekoga u Rijeci koji je provjeren i da ima umjerenije cijene. S ovima kojima sam razgovarao
(kvarner plastika i sa jednim koji je lociran u torpedu) mi djeluje jako skupo za posao vrijedan po mojoj procjeni cca 20 sati.

Offline pero

• Terco
« Reply #9 on: August 10, 2019, 01:22:48 PM »
Zar nemaš nijednog prijatelja ili ...da probije tu hebenu rupu od 125 mm ,da zna plastificirati i ..?
Ili je i to nestalo ?
Te cijene što si ti napisa nisu ni u Monaco yacht clubu
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso