Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Sidreni lanac i ruzina  (Read 1160 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kompica

• Timunjer
  • **
Sidreni lanac i ruzina
« on: June 10, 2019, 12:57:03 PM »
Primjetio sam da mi je sidreni lanac nekako naglo propao u zadnjih godinu dana, odnosno zaruzinavio. Sad ljudi svasta pricaju. Neki savjetuju da se poveze sa cink protektorom koji se onda spusti u more???
Imate li kakvih iskustava odnosno kako se nosite sa tim problemom?
Pesimist se ┼żali na vjetar, optimist o─Źekuje da ─çe se promijeniti a realist prilago─Ĺava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline more

• Admiral flote
Re: Sidreni lanac i ruzina
« Reply #1 on: August 09, 2019, 04:24:25 PM »
Cink protektor djeluje relativno na maloj udaljenosti u odnosu na du┼żinu lanca. Koliki ti je promjer karike?

Offline estan

• Admiral
Re: Sidreni lanac i ruzina
« Reply #2 on: October 11, 2019, 09:17:52 PM »
Kad vidim da lanac po─Źne ubrzano propadati, ja kupim novi. Jedan u desetak godina si mogu priu┼ítiti, mada dva koja sada imam traju ve─ç vi┼íe od toga, a neki prije su po─Źeli propadati ne┼íto ranije. Ovisi malo i o kvaliteti lanca kada ga kupuje┼í.