Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Žene na brodu; nekad i danas  (Read 3918 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Žene na brodu; nekad i danas
« Reply #50 on: May 22, 2019, 02:36:05 PM »

Mene baš ovakvi brodovi ne oduševljavaju:

ali mi je jako drago da je baš na tom brodu kapetanica. Ustvari jedna od dva kapetana, jer oni se mijenjaju zbog ono; malo više navigacije, pa onda malo manje kod kuće; Nikole Langoš, a ime sam preveo po naški, onako kako se čita:

Ima jedan lijep videofilm, baš o njoj na toj grdosiji.
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #51 on: May 24, 2019, 07:24:21 PM »
Posada na velikom školskom jedrenjaku. Bar četri mornarke, ili su to kadetkinje?

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #52 on: June 04, 2019, 12:27:28 PM »

Ono o koševima bez otvora, počeli Pelig i ja pričati na krivom mjestu, tako ispalo.
Ali ja našao kako se prolazi izvanka koša, a žene su pa pokazujem ovdje. Jednu sliku sam negdje zametnuo, ali se vjerujem vidi da to i nije tako lako. Ono nacrtano crveno isjeckano je obod koša:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #53 on: June 10, 2019, 02:04:06 PM »

Malo da osvježim s novim ženama :thumbsup:. Ja ne držim do svih tradicija, mislim praznovjerja :laughing7: pa volim vidjeti žene na brodu, one te drže u "švungu" :icon_joker: :thumbsup:
Najviši križ na "Pride of Baltimore",  jedan poznati škuner? :icon_scratch:
Na livoj strani (backbord), od nas desno viđene izgleda da su cure? Ali pogledat ću bolje pa vjerojatno dokazati :icon_scratch:.

backbord i steuerbord tako govore u inostranstvu. (To je liva i desna strana broda. Od uzdužnice ulivo je backbord, a steuerbord je desna strana).  Steuerbord bi i mogao prevesti, to kao kormilarska strana, backbord mi je preblesavo prevoditi.
Ovdje te gledaju poprečki ako spominješ livo i desno, kao ossisali vesla pa im je u krv ušlo :laughing7:.
Tako koliko god da jesam za tradiciju, toliko mi se poneka i ne sviđa :fucyc:.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #54 on: June 11, 2019, 04:00:15 PM »

Imam negdje te dvije gracije prikazane veče, pa se bolje raspoznaju, ali ne mogu naći gdje je ta slika.
Ali zato isto na najvišem križu drugog jedrenjaka druge dvije, "sisterice" na palubi, ili tako nekako se nazivaju: