Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Žene na brodu; nekad i danas  (Read 6676 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Žene na brodu; nekad i danas
« Reply #50 on: May 22, 2019, 02:36:05 PM »

Mene baš ovakvi brodovi ne oduševljavaju:

ali mi je jako drago da je baš na tom brodu kapetanica. Ustvari jedna od dva kapetana, jer oni se mijenjaju zbog ono; malo više navigacije, pa onda malo manje kod kuće; Nikole Langoš, a ime sam preveo po naški, onako kako se čita:

Ima jedan lijep videofilm, baš o njoj na toj grdosiji.
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #51 on: May 24, 2019, 07:24:21 PM »
Posada na velikom školskom jedrenjaku. Bar četri mornarke, ili su to kadetkinje?

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #52 on: June 04, 2019, 12:27:28 PM »

Ono o koševima bez otvora, počeli Pelig i ja pričati na krivom mjestu, tako ispalo.
Ali ja našao kako se prolazi izvanka koša, a žene su pa pokazujem ovdje. Jednu sliku sam negdje zametnuo, ali se vjerujem vidi da to i nije tako lako. Ono nacrtano crveno isjeckano je obod koša:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #53 on: June 10, 2019, 02:04:06 PM »

Malo da osvježim s novim ženama :thumbsup:. Ja ne držim do svih tradicija, mislim praznovjerja :laughing7: pa volim vidjeti žene na brodu, one te drže u "švungu" :icon_joker: :thumbsup:
Najviši križ na "Pride of Baltimore",  jedan poznati škuner? :icon_scratch:
Na livoj strani (backbord), od nas desno viđene izgleda da su cure? Ali pogledat ću bolje pa vjerojatno dokazati :icon_scratch:.

backbord i steuerbord tako govore u inostranstvu. (To je liva i desna strana broda. Od uzdužnice ulivo je backbord, a steuerbord je desna strana).  Steuerbord bi i mogao prevesti, to kao kormilarska strana, backbord mi je preblesavo prevoditi.
Ovdje te gledaju poprečki ako spominješ livo i desno, kao ossisali vesla pa im je u krv ušlo :laughing7:.
Tako koliko god da jesam za tradiciju, toliko mi se poneka i ne sviđa :fucyc:.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #54 on: June 11, 2019, 04:00:15 PM »

Imam negdje te dvije gracije prikazane veče, pa se bolje raspoznaju, ali ne mogu naći gdje je ta slika.
Ali zato isto na najvišem križu drugog jedrenjaka druge dvije, "sisterice" na palubi, ili tako nekako se nazivaju:

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #55 on: December 23, 2019, 02:25:03 PM »
O  AVONTUUR-U  malom škuneru ću još pisati, ako I kad mognem, a ako je netko već sad radoznao, može o njemu i misiji pročitati "AVONTUUR Mission" "AVONTUUR sail ship" itd., naravno ubaciti u Google, pa se snalaziti.
Ili jedan od filmova  https://youtu.be/_VSZsMEUmuw     https://youtu.be/icDF6vU9Zv8

https://timbercoast.com/en/videos/

U svakom slučaju veoma zanimljiva protest misija
A na njemu ima i žena:

« Last Edit: December 23, 2019, 03:54:07 PM by Strici »

Offline more

• Admiral flote
« Reply #56 on: December 23, 2019, 04:43:23 PM »
Odlični snimci!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #57 on: December 24, 2019, 09:38:03 PM »

Draga moja "more" mornarčino!  Da slike se i meni sviđaju, imam ih dosta i volim ih gledati; pogotovo jer su to žene na brodovima.  :thumbsup:
Nažalost nisu od mene uslikane, nisu jer nisam više u mogućnosti sam slikati. A od kuda su, ako to nisam stavio na sliku, onda su takve da ih nema na internetu; tkogod da ih probao tražiti :icon_scratch:.
Ali kako god i koje god bile, slike su ovdje samo jer sam oduševljen ženama, ne kako to muški uglavno misle i zamišljaju :laughing7:, ne nego jer su uzvišenija biča nego što ih se uglavnom smatra, a osobno priznajem i jača su nego mi muškadini :laughing7:, a meni svejedno ko drukčije mislio :angel4:.
Da su ljepše, ne trebam uopće ni spominjati :thumbsup:.
Htio sam povodom Božića napraviti neku pomorsko prigodno Božićnu "kartolinu" i čestitati svima Božić i Novu Godinu.
Kako ja to slažem od mnogih pojedinih slika, izgubio sam pregled i dugotrajni rad nepovratni obrisao, a prije nego sam memorirao :fucyc:.
Koliko sam se ljutio, ustvari nije mi na kraju ni žao, jer nije ovdje ni vrijedno ovako nešto i stavljati; kao i mnogoštošta u ovoj zemlji nitko i ne obadaje :icon_scratch:.

Pa zato draga starino, samo za Tebe evo jedne "kartoline" i pokaži ju svojoj "boljoj polovici".
Nije iz našeg zavičaja, dapače s druge zemaljske polovice, "ispod" ekvatora štaviše. 
Ali jednako tako bi se vjerujem mogla uslikati i kod nas (nažalost jako rijetko :icon_scratch:).

Blagoslovljen Ti Božić i sretna Nova Godina, Tebi i svim Tvojima.
A to isto želim i svim drugima
(koji to pročitaju, ako to hoće prihvatiti).

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #58 on: December 24, 2019, 11:00:51 PM »
Kako je bilo nekad,ne znam...  :icon_scratch:
Iskustvo temeljem kojeg sam kompetentan išta komentirati u vezi,,žene na brodu,,tiče se samo žena koje su bile ili jesu članovi posade!
# žene,kao članovi posade,su mi u većini bile korisnije,nego,,iskušani iskusni jedriličari,,jer prvo odrade posao,a potom traže objašnjenje;Što je za mene kao kormilara prihvatljivo! :D :D dam objašnjenje i slijedeći put stvar hoda;E dok,muški rod(Kormilar po defaultu,ali trenutno samo istopravan član posade) jednostavno,u većini,ne priznaje ikog,a kamo li žensku osobu kao taktika,ili kormilara!  :violent1: AHA!
 Na Trifidi je već 12 g. osoba na provi,sidru,dizanju i spuštanju spinakera,žena!Ne zato jer mora,već zato to želi...a,bilo je dobrovoljaca,,starih morskih vukova,,koji znaju brže i bolje...  :icon_salut: kao što napisah,,bilo je..,, :wave:
 Kakogod :wave:,nije pitanje spola na jedrilici-pitanje je kliknut osobu,i da ta klikne jedrilicu...sve je ostalo uživanje u jedrenju. ^-^
T

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #59 on: December 25, 2019, 02:21:10 PM »

Ovo je bila poznata fraza Njemačkih pomoraca, a u prijevodu bi bilo:

"Žene na brodu donose umorstvo i ubojstvo".

Doduše nekad bila (ali i danas ju ponekad čujem, iz zezanja naravno), zašto? nemam pojma;  Istražujem za sada, pa ako nađem napisat ću.
Onako ofrlje pak mislim, jer imaju više rupa nego muški, pogotovo jer je jedna jako velika, a rupe na brodu nikad nisu dobre :laughing7:.

Bit će ipak da je razlog psihološki i mislim da nema nikakve veze sa rupama. Osim simbolički, jasno. Ako mi dopustite malo filozofiranja, onako iz ženskog kuta gledanja, razlog je zapravo vrlo jednostavan: muškarci se nerijetko u prisustvu žene - posebno one zgodne - počnu ponašati drugačije, poblentave, popuste im kočnice, razum ode nebu pod oblake i valjda u želji da im se svide počnu raditi stvari koje inače ne bi kad su sami. Znate onu "muški imaju dvije glave, onu malo veću i onu malo manju, ali kad su žene u pitanju uglavnom razmišljaju onom manjom".  Pa kad se to isto dogodi u povećoj grupi muškaraca dobrano "nafilanih" testosteronom koji sve ostale muškarce u grupi nesvjesno smatraju "konkurencijom" u osvajačkom pohodu na "plijen", a svi su zatvoreni na malom prostoru i bez mogućnosti bijega i odstupnice, onda je jasno da je to recept za nevolju! Sve ovo napisano uglavnom se odnosi na pomorce na većim brodovima, ali lako je moguće da sličnih problema ima i na pokojoj manjoj brodici.

Zvuči poznato?
« Last Edit: December 25, 2019, 02:24:47 PM by Mala od portala »
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)