Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: WPC daske za pajole  (Read 1825 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline traktor

• Viceadmiral
Re: WPC daske za pajole
« Reply #10 on: March 30, 2019, 03:51:34 PM »
Mislim da ti je rjesenje izvrsno, estetski i funkcionalno. Jesi pomislio kako je hodati bosim nogama kad zvizdan zapici? Ti kompziti se obicno jako zagriju.  :icon_scratch:

Ja u kokpitu imam tepih i za sada je super rjesenje, jeftino i moze se cesce mijenjati.
« Last Edit: March 30, 2019, 03:56:33 PM by traktor »

Offline joze

• Mali od palube
  • *
« Reply #11 on: March 30, 2019, 04:58:52 PM »
Mislim da ti je rjesenje izvrsno, estetski i funkcionalno. Jesi pomislio kako je hodati bosim nogama kad zvizdan zapici? Ti kompziti se obicno jako zagriju.  :icon_scratch:

Ja u kokpitu imam tepih i za sada je super rjesenje, jeftino i moze se cesce mijenjati.

i dugotrajno rješenje. Al skupa investicija za poludit. Ovo će koštat bar 800kn.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #12 on: March 31, 2019, 09:20:29 AM »
Imas limice za spajanje od inoxa pa mozes koristiti nih samo nadji i vide isto od inoxa. Moses ih spajati isto tako sa ravnom letvicom od plastike da ubacis u kanal.  Ostavi si jednu dasku slobodnu da  mozes ocistiti santine.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline joze

• Mali od palube
  • *
« Reply #13 on: March 31, 2019, 09:28:37 AM »
Imas limice za spajanje od inoxa pa mozes koristiti nih samo nadji i vide isto od inoxa. Moses ih spajati isto tako sa ravnom letvicom od plastike da ubacis u kanal.  Ostavi si jednu dasku slobodnu da  mozes ocistiti santine.

Naišao sam na mali problemcic, istina nije nerješiv. Uglavnom kada se daske postave na oba kraja rebra broda ostane ispod na sredini praznina i kad bi se išlo nogom stat na dasku, naravno ona bi se zakrivila logično. I sad treba osmisliti rješenje da ta sredina drži.

Eh sad visinski razmak između dna broda  i donjeg dijela daske je cca 6.4 cm. A wpc podkonstrukcija po kojem bi se spajalo je visinki 30.. Znači fale 3cm otprilike

Da li uzeti neko jako drvo, zaštiti ga i staviti ispod umjesto te podkonstrukcije ili? Vaše ideje?

Offline pero

• Terco
« Reply #14 on: March 31, 2019, 10:06:53 AM »
Svrstavat jedan kokpit male pasare i jedne hibridne luksuzne genetski dobivene jedrilice je ko svrstavat Fiča iz 1972 i Tesle auta sad !
Pasara nema samosekajuči kokpit i da postavi samo tepih ,uvik bi mokar bio i na kraju sagnjo jako brzo a o mirisima da i negovorimo.
Zato u pasari se postavljaju prvo pajoli a po potrebi se na njih može postavit tepih,to rade vecinom ribari jer kod ribarije panulom ručnom se tu na tepih ili teposon slaže najlon.
Jozo ta razlika ti je u svakoj pasari večinom  po sredini pajola ,pa se snađi i postavi što nađeš,drvo,plastiku,samo da ti služi svrhi ,ako je drvo ,premaži sa zaštitom par ruka ,a da ti se nemiče ispod ,zalipi  silikonom.
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #15 on: March 31, 2019, 05:34:30 PM »
Tepih a ima ih milion vrsta dolazi na pajole. Koji idiot bi stavio tepih na golo dno pasare? :icon_scratch:

Offline pero

• Terco
« Reply #16 on: March 31, 2019, 11:28:48 PM »
Koji idiot bi stavio tepih na golo dno pasare? :icon_scratch:
Ima ih više nego što misliš ,neki pajole zavidavaju dugim vidama koje prolaze kroz plastiku u moru  :toothy9:
Dobro drvo za pajole,platforme i ..je  bangkirai drvo.
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #17 on: April 01, 2019, 12:32:53 AM »
Tepih se u pravilu smota i spremi u SB  spremiste, kad se predvidja kisa i jaki vjetar jer nije zaljepljen u kokpit pa nemas cvrsti  oslonac kad se brod nagne, Po zimi imam tepih i u unutrasnjosti broda jer je ugodnije a u toplijim mjesecima je smotan u kuci. Tepih nije skup i moze se skrojiti u komadima po mjeri. Ima jeftinih restlova po tepih prodavaonicama. Ja sam naglasio problem kad bos ne mozes hodati po materijalima koji se na zvizdanu zagriju a to u pravilu nije drvo i pluto ali kompoziti mogu biti. Neugodno je hodati bos po palubi od 50-60 stupnjeva a to su antiskid premazi na sendvic palubama s kvarcnim pjeskom. Tikova paluba mi nije nikada bila opcija zbog tezine i skupoce ali i ona je prevruca za bose noge za nase sunce u sedmom i osmom mjesecu.
« Last Edit: April 01, 2019, 12:39:57 AM by traktor »

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #18 on: April 12, 2019, 07:41:00 PM »
Koji idiot bi stavio tepih na golo dno pasare? :icon_scratch:
Ima ih više nego što misliš ,neki pajole zavidavaju dugim vidama koje prolaze kroz plastiku u moru  :toothy9:
Dobro drvo za pajole,platforme i ..je  bangkirai drvo.

Mislis moj doture ovako:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)