Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Emisija Jedrima oko svijeta  (Read 6546 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maestral

• Timunjer
  • **
Re: Emisija Jedrima oko svijeta
« Reply #10 on: February 19, 2019, 08:51:59 PM »
U tim ranim osamdesetim svi mi smo bili četrdeset godina mlađi. U tim se godinama na život gleda nekom "drugom dioptrijom". Svi problemi izgledaju puno manji nego što u stvari jesu, a na život se gleda više sa optimističkom/idealističkom stranom mozga, zato postoji još uvijek toliko yugo nostalgičara na prostorima bivše države.
Moj je prvi brod bio baš iz tog vremena, drvena 7.5 m pasara sa kabinom, malim odvojenim WC-om, mini kužinom, jarbolom i kolumbom sa dodatnim balastom građena u Kukljici na Ugljanu za jednog "činovnika" iz Zadra od kojega sam ga kupio u tim ranim osamdesetim. Što smo sve prošli njime kao mlada familija, danas ne bi nikako više toliko riskirao. Ali mladost - ludost. Ipak takvi tradicionalni kaići imaju svoje limite sposobnosti plovidbe. Ne razmišljajući ni o čemu, mi smo njime zaista uživali i mislili, kako nam je dobro. Danas sa distance i nekom stečenom mudrošću gledajući unazad, znam da su bila ona vremena kula u oblacima, radi koje nas i dan danas boli glava. Tih 70 godina u YU (staroj i novoj) nepovratno pokvarilo je generacije i generacije nekada skromnih, sposobnih i radišnjih ljudi, koji su poprimili i personificirali najgore navike iz nekih drugi prostora i kultura. To je naša najveća rak rana i generator više ili manje svih današnjih problema.
A sad dosta politike.