Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Code D  (Read 8087 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline more

• Admiral flote
Re: Code D
« Reply #20 on: February 01, 2019, 05:14:07 PM »
Kompica, lijepo je to što si naveo. Evo, u vezi s time šaljem link monografije tog Jedriličarskog društva a potom Kluba u kojoj ćeš štošta naći o životu tadašnje radničke klase i njene djece:

https://drive.google.com/file/d/12ViY693XBXS_wvtE_SRDZZ5Gct-9hgZL/view?usp=sharing

Offline Maestral

• Timunjer
  • **
« Reply #21 on: February 01, 2019, 08:10:51 PM »
Samo onaj, koji nikad u životu ništa plodno nije uradio, a zna kritizirati sve i svakoga, nikad neće moći znati, koliko truda i vremena treba za napraviti nešto takvo (zbornik). Jasno, kad zbornik izadje iz tiskare, odmah nadješ (autor) sto i jednu ideju, što bi još trebalo staviti u sadržaj ili promijeniti u konotaciji, možda još više slika i podataka ... Ne, treba znati stati i to je to!
Moj poklon.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #22 on: February 01, 2019, 09:47:51 PM »
Maestral, hvala. Učinio bi mi veliku uslugu da mi navedeš što treba korigirati ili dodati toj monografiji. Vjerojatno si opazio da uvijek navodim izvor informacije kojeg nisam eksplicitno objavio jer je jako komplicirano (cca 300 MB). Ali svima koji to učine obećajem da ću taj problem riješiti. 

Offline Maestral

• Timunjer
  • **
« Reply #23 on: February 01, 2019, 11:29:01 PM »
"... Koliko sam u tome uspjelo, pokazati će mišljenja i kritike naših ĉlanova i prijatelja Kluba...."
Počeo sam čitati i odmah na prvoj stranici ugledao grešku (označena). Dalje nisam više čitao već više gledao. To se dogadja. To se i meni dogodilo prije nešto godina, samo još veća greška. Radio sam design i pripremu jedne knjige za tisak i na naslovnici propustio jedno slovo - slova su bila velika i ne samo ja, nego i lektor, pa i u tiskari nitko nije primjetio dok knjiga nije bila tiskana! A onda - UFFF!!!
A sad ovo drugo: radio sam sa autorima par takvih zbornika. Desetci sati sa svakim. Pa dileme - dali da stavimo i to unutra ili ... pa dodje za tjedan dva sa nekom novom variantom, a ja u to vrijeme već skoro komplet završio. Što sad? Odmah sam vidio, da bi te preinake puno pobolšale sadržaj pa i sam izgled knjige. OK, zaboravimo ono prije i ponovo skoro od početka, ne ide to baš copy paste sistemom uvijek. Tako je to bilo skoro sa polovicom autora. A kada završiš, dosta njih bi još popravljalo, radilo čak i suštinske preinake, sve u nedogled. Ja to mogu razumjeti, otac mi je radio na svom riječniku XY govora (XY ime je nekog otočnog mijesta) skoro pola svog života. Nikad kraja, stalno je nešto dodavao kako je našao neki novi pojam, riječ, ... Tek pod stare dane uspijelo mu je to "završiti" zato što sam mu rekao, da će na takav način izmisliti "perpetum mobile", a  ja polako dolazim u godine, kad neću više imati volje to njemu uraditi. To je pomoglo na ubrzanju i završetku (naravno da takvi projekti nikad nisu završeni) tog njegovog životnog projekta u tiskanoj varianti.
To sam mislio kad sam napisao odgovor i pohvalu. Iz prve ruke znam, koliko je tu posla: prvo skupljanje gradje, pa sortiranje, razmišljanje kako ....
« Last Edit: February 01, 2019, 11:33:05 PM by Maestral »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #24 on: February 01, 2019, 11:39:18 PM »
I ja sam zasada samo malo čitao, poispregledao slike, zasad jer ima toga dosta za čitanje. Mislio sam da sam to jednom čitao , ali to je čini mi se jako prošireno prvo slično izdanje.
Čestitam Ti stara "kvrgo", "mornarčino" mislim, za takvo što ova mlađarija nema sluha, a kamo li vremena; ali zato niže uspjehe. :thumbsup:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline more

• Admiral flote
« Reply #25 on: February 02, 2019, 11:04:26 AM »
Hvala Strici!
Inače, ono što si nedavno čitao bila je "Retrospektiva provedbe Yardstick premjera na Kvarneru" napisana pretežno s ciljem da se taj događaj ne zaboravi, odnosno da mlađarija ne pomisli da sve napredno počinje od njih. S istim ciljem napisana je i ova monografija.
Prateći Tvoje pisanje uočio sam da si i Ti sazreo da nešto vrijedno ostaviš iza sebe. Imaš građu, talent i ustrajnu narav. Što da Ti pričam: prvi korak je da sistematiziraš građu nakon čega ćeš si koncipirati sadržaj budućeg rada. Ostalo ja samo rutina.

Evo nešto lijepo iz Tvoje građe:
« Last Edit: February 02, 2019, 11:29:47 AM by more »

Offline more

• Admiral flote
« Reply #26 on: February 02, 2019, 11:48:16 AM »
Maestral, vidim da imaš iskustva u izdavaštvu za razliku od mene. Napisao sam samo nekoliko sveučilišna udžbenika koja su bila štampana i to je sve.
Ova Monografija kao i  Retrospektiva nisu štampana jer nemam interesa za to, dovoljni su mi samo linkovi, a onaj koji želi štampani primjerak neka si ga odštampa. Ja sam to sebi učinio, kopirao sam stranice a za korice sam platio 130 kn po primjerku.

Offline Maestral

• Timunjer
  • **
« Reply #27 on: February 02, 2019, 03:41:43 PM »
Da More, imam iskustva ali više ne radim to. Imam stalan posao u profesuri, pa mi se to više ne isplati raditi, financijski ne prolazi. Danas skoro "svatko", ko ima kompjuter misli da je već dizajner pa mu ne treba nikakva pomoć u bilo kojem obliku. To mislim općenito, na ovu mladju generaciju, koja "sve zna". Zato nam je spao dizajn a i opći ukus na niske grane. Svi se brzo zadovoljavaju bilo čime, što sliči na dizajn. Trenutna mi je preokupacija u užurbanom stvaralaštvu, u listopadu ove godine imam svoju retrospektivnu izložbu pa treba još što novoga napraviti (to mi je moje profesionalno zvanje).
Inače otac mi je godinama isto tako radio kao ti - kad su mu se nakupile tri četiri naručbe za riječnik, on jih je isprintao, uvezao i predao naručitelju. Sizifov posao prema današnjoj tehnologiji, kad se može na ploteru isprintati knjigu ko ništa.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #28 on: February 02, 2019, 03:59:08 PM »
Isprintat na ploteru kao jedrari kroj jedra!

Offline kompica

• Timunjer
  • **
« Reply #29 on: February 02, 2019, 05:29:19 PM »
Kompica, lijepo je to što si naveo. Evo, u vezi s time šaljem link monografije tog Jedriličarskog društva a potom Kluba u kojoj ćeš štošta naći o životu tadašnje radničke klase i njene djece:

https://drive.google.com/file/d/12ViY693XBXS_wvtE_SRDZZ5Gct-9hgZL/view?usp=sharing

Hvala najljepša, ovo je neprocjenjivo, budi toliko ljepih uspomena.
Pesimist se žali na vjetar, optimist očekuje da će se promijeniti a realist prilagođava jedra.Sir William Arthur Ward