Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Sezonski ili ljetni vez u Rijeci  (Read 550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MS051

• Mali od palube
  • *
Sezonski ili ljetni vez u Rijeci
« on: October 07, 2018, 04:43:25 AM »
Pozdrav! Molio bih informacije o sezonskim (ljetnim) vezovima u Rijeci i okolici. Kostrena, Lucka Uprava Rijeka, 3 maj, Kantrida, Preluka, Volosko ...
Kakvo je stanje, ima li ih uopce i kako do njih?
Trebao bi mi vez za mjesec do dva preko ljeta, fisherman 5.5 m, a da se bas ne placa marina.
Svaka informacija je dobrodosla.

PS. Pregledao sam forum i nisan nasao nista slicno. Moja isprika ukoliko se tema ponavlja.

Offline carbon

• Kadet
  • *
Re: Sezonski ili ljetni vez u Rijeci
« Reply #1 on: October 08, 2018, 07:57:04 PM »
imaš nautički vez cca. 15kn/m/dan, teško da ćeš naći nešto jeftinije od toga jer ti komunalni neće nitko iznajmit po ljeti, a i ne smiju ga dat u podnajam...
Probaš ga usidrit u pol vale, al i to će ti proć ako ti prođe.
Dat će ti par dana tako i badava, al mjesec teško...

Offline jazmi

• Timunjer
  • **
« Reply #2 on: October 08, 2018, 09:26:39 PM »
Slovenci dođu s kamionom ljubljanskih tablica, rastjeraju ljude s plaže na preluku i spuste dizalicom korpomorto u more.
Onda ga ronioci pozicioniraju negdje ispred kampa.
Isto rade i u Istri...
Zašto ne bi i ti (kršio propise)?
:/

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #3 on: October 08, 2018, 09:46:29 PM »
Lijepo objasnjenje i dobar savjet , ma more te biti sram da tako nesto preporucas drugome :BangHead: :violent1: jos i clan foruma  :icon_scratch:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #4 on: October 09, 2018, 03:35:58 AM »
Za razlikovati sarkazam od nesarkazma treba kapić više intelegencije.   :icon_smile:

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #5 on: October 09, 2018, 07:41:55 AM »
Za razlikovati sarkazam od nesarkazma treba kapić više intelegencije.   :icon_smile:

Ma ki mi se javil sa kapicem intelicencije, covik ki je ulupal 350 000€ u nesto-nista :icon_scratch:
Pa mislio graditi serijski brodove a nema niti kalupa od broda koji je radio :BangHead:
Stavlja slike priloge na forum pa ih u neko doba noci kada dodje sebi i shvati sto je napravio pobrise. :icon_scratch:
Covjek koji se bavi ekologijom pa vozi odbacene sparhete i frizidere sa otoka   na deponij svojim Hrekom  :notworthy:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline alex

• Mornar
  • **
« Reply #6 on: October 09, 2018, 09:40:04 AM »
Dragi Jazmi, ne rado to samo Slovenci. I HRVATI to rade, pa onda takve veze skupo prodaju ili iznajmljuju turistima!!!!

Offline MS051

• Mali od palube
  • *
« Reply #7 on: October 09, 2018, 11:00:08 AM »
imaš nautički vez cca. 15kn/m/dan, teško da ćeš naći nešto jeftinije od toga jer ti komunalni neće nitko iznajmit po ljeti, a i ne smiju ga dat u podnajam...

Hvala za info. Znas mozda lokacije tih vezova ili gdje se obratiti? Nesto tipa Preluka bove?   

Offline pero

• Noštromo
« Reply #8 on: October 09, 2018, 02:02:21 PM »
Slovenci dođu s kamionom ljubljanskih tablica, rastjeraju ljude s plaže na preluku i spuste dizalicom korpomorto u more.
Onda ga ronioci pozicioniraju negdje ispred kampa.
Isto rade i u Istri...
Zašto ne bi i ti (kršio propise)?
:/
Ja takvima opisanim poviše,odma razbijam šoferšajbu kamenom i bušim gume !
Taj nema šanse da doli u Dalmaciju to napravi!
Svaki kulturni turist koji pita domače za vez ili ....pomoče mu se,ali na ovakav divljački način NE!
Ako je tako stvarno u Istri i ..onda ste vi tamo u banani ...
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline carbon

• Kadet
  • *
« Reply #9 on: October 10, 2018, 09:38:20 PM »

Hvala za info. Znas mozda lokacije tih vezova ili gdje se obratiti? Nesto tipa Preluka bove?

Ma bilo koja lučica ti ima  nautičke vezove (manje više) i cijena ti je ta koju sam ti naveo +- par kuna, ovo sa korpomortima je mozda nekad bilo, sad pošto manje više sve ima lučka uprava teško da ćes to napravit.
Ja npr. odem dve šetemane godišnje na đitu i pustim redaru da nekoga uvali na moj vez, meni dobro jer imam kontrolu tko mi je na vezu, a i nekome ustupim moj vez koji je komunalni na glavnoj rivi, u odnosu na nautičke koji su u zabiti vale...svi sretni.

Malo se informiraj/raspitaj prije sezone ako ima tko sličan meni, ako ne, nautički ćeš manje-više lako dobit jer se plaća...