Slane tehnike > Mornarske tehnike

Jedrilici otpao propeler

(1/1)

Maestral:
U nedelju Ruskim čarteristima tijekom plovidbe u Hvarskem arhipelagu otpao je propeler. Jedrilicu su nekako uspjeli vezati s vanjske strane lukobrana marine Palmižana na Paklenim otocima. Za ponedjeljak prognoza je bila znatno pogoršanje vremen, pa je postojala velika opasnost da bude brod uništen. Uz pomoć gumenjaka marine i većeg broja čarterista brod su prebacili na unutrašnju stranu marine. Da nije bilo ni najmanje lako, može se vidjeti u videu.

https://www.facebook.com/oleg.goosev/videos/2248266808517067/

dmeter:

--- Quote from: Maestral on September 29, 2018, 09:49:18 PM ---U nedelju Ruskim čarteristima tijekom plovidbe u Hvarskem arhipelagu otpao je propeler. Jedrilicu su nekako uspjeli vezati s vanjske strane lukobrana marine Palmižana na Paklenim otocima. Za ponedjeljak prognoza je bila znatno pogoršanje vremen, pa je postojala velika opasnost da bude brod uništen. Uz pomoć gumenjaka marine i većeg broja čarterista brod su prebacili na unutrašnju stranu marine. Da nije bilo ni najmanje lako, može se vidjeti u videu.

--- End quote ---
Da otpadne propela to je skroz normalno za saildrive,tako su projektirane,neko prije zapetljaj se u konope odpetlja se rezanjem ronioc ne primjeti(nije ga ni briga). I meni je otpala na kornatima i dojedrija i uša u marinu jezera po vitru ali vitar je bija slabiji od ovoga 10 čvorova.

I ja sam napravija grešku,prvo sam samcat sam to obavija.marina jezera nemaju gumenjak. tribao sam baciti sidro čim sam ušao u marinu i tako se zaustavit a ne slušat budale pa jedrit do bezinske u marini tu se okrenit i tada na izlaz na mul.

Ovi su napravili grešku,šta pramac nisu ostavili vezan za svjetionik dugim konopom i provom kontra vitra na mul i tek tada krmu povuci.
Ali sve je dobro proslo.

Inaće ko je privatni vlasnik preporučam 897367 VOLVO PENTA ili Orbitrade 19367 Lock Tab Washer
tokar mora istokariti spacer ring 3-5 mm zavisno o propeler konusa,ali jadna ti majka ako se zapetljas divljački u konope i udreš po gasu zamisto u neutral i otpetljat se.

Gec:

--- Quote from: Maestral on September 29, 2018, 09:49:18 PM ---U nedelju Ruskim čarteristima tijekom plovidbe u Hvarskem arhipelagu otpao je propeler. Jedrilicu su nekako uspjeli vezati s vanjske strane lukobrana marine Palmižana na Paklenim otocima. Za ponedjeljak prognoza je bila znatno pogoršanje vremen, pa je postojala velika opasnost da bude brod uništen. Uz pomoć gumenjaka marine i većeg broja čarterista brod su prebacili na unutrašnju stranu marine. Da nije bilo ni najmanje lako, može se vidjeti u videu.

--- End quote ---
Nije nikad lako po ovakvim uvjetima no ovdje ima puno amaterizma....ljudi natežu konope bez organizacije, umjesto da omotaju konop oko bitve i lagano ga krate oni idu na sirovu snagu....ajde malo zabave po lošem vremenu nije za odmet :D Ovakve akcije na Sj. Jadranu mi imamo redovito.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version