Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Proizvođači plovila i kvaliteta izrade  (Read 479 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline pelig

• Sekondo
Proizvođači plovila i kvaliteta izrade
« on: September 12, 2018, 10:53:49 AM »
Da ne odvlačim susjednu temu u digresiju ovdje selim jedan zanimljiv citat :
Jedno je cijena navedena u oglasu, a sasvim drugo je realizirana cijena.
Ovdje ne govorimo o Hallberg Rassyu, Solarisu ili Oysteru.
Ovdje je riječ o Jenneau, Dufouru, Bavariji ili Hanse.
Njihov gubitak vrijednosti je veći nego kod skupih brodova, a i ponuda je poprilično veća.

Ovo je tema koja mene oduvijek zanima. Kako drže cijenu s vremenom? I kakova je kvaliteta trupa s vremenom? Gdje bi svrstao Beneteau, Elan, Salonu, Talijane...

Offline Damir s

• Viceadmiral
Re: Proizvođači plovila i kvaliteta izrade
« Reply #1 on: September 12, 2018, 12:30:38 PM »
Mozda Oyster drzi cijenu za stare modele Oyster ali imali su jedan bizarni slucaj delaminacije tako da cisto sumnjam da su u vrhu dobrih jedrilica iako se bore svim sredstvima da dokazu suprotno:

http://www.wavetrain.net/news-a-views/705-another-major-keel-failure-what-really-happened-to-polina-star-iii
« Last Edit: September 12, 2018, 01:06:12 PM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline more

• Admiral flote
« Reply #2 on: September 12, 2018, 12:48:48 PM »
Interesantno!

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #3 on: September 12, 2018, 05:41:50 PM »
Ovo je tema koja mene oduvijek zanima. Kako drže cijenu s vremenom? I kakova je kvaliteta trupa s vremenom? Gdje bi svrstao Beneteau, Elan, Salonu, Talijane...
Dufour,Gib sea,Bavaria  trupovi izvrsni,održavanje lako,oputa vrhunska,motori vrhunski ako je volvo penta, yanmar necu ni komentirat.
Sail drive volvo-penta za mene djecja igra odrzavati,(dobro imam i alate za izvlacit lezajeve,izbacivat semeringe,znam zamjenske servisne brojeve. imam opremu za krpanje izmjenjivaca topline, zamjenski orginal japanski volvo-penta motor cijena smjesna 22000 kn +-% daju i rabat 10% isporuka 24 sata (meni dolaze dijelovi preko Rijeke direktno iz londona i da nisam platija robu naknadno racun i to na ime)Kad GB ode iz EU vjerovatno će se morati otvorit centralno skladiste negdje u EU. itd.itd

Offline pelig

• Sekondo
« Reply #4 on: September 18, 2018, 08:05:17 AM »
Bavaria Yachts dobio nove vlasnike, spašen jedan od najvećih svjetskih proizvođača jedrilica

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/More/Bavaria-Yachts-dobio-nove-vlasnike-spasen-jedan-od-najvecih-svjetskih-proizvodaca-jedrilica

iz članka: Bavaria Yachtbau je osnovana 1978. godine. Tvrtku su osnovali Winfried Herrman i Josef Meltl, a od 2006. godine dosegnula je godišnju prodaju i proizvodnju od čak 3.500 brodova ili jedrilica. Riječ je o najvećem njemačkom, jednom od najvećih europskih i trećem najvećem svjetskom proizvođaču jahti veličine od 9 do 17 metara.