Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: JOŠ O BOVAMA!  (Read 11895 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Admiral Boris Sore

• Mali od palube
  • *
Re: JOŠ O BOVAMA!
« Reply #10 on: August 16, 2018, 12:30:10 AM »
Kao sta sami odgovarate za svoje sidro i lanac, tako vam je i sa bovama.
Mazda zakonski ima neka shema sa osiguranjem nezgode, ali na kraju dana uvik je zapovjednik kriv za nezgodu.
A osiguranje i naplata su drugi par postola.

Pozdrav sa bove na Sardiniji  :sunny:
Je kapetan je pogotovo na bovi,sidru kriv.Kratko i jasno.

A jel tako.
Nas je 6 posade i na samo 20cv vitra drzali smo gvardiju na bovi. Jer ako digne malo na 30 a bova pusti brod, kans je pols objasnjavat sta i kako.
Ljudi olako svacaju poziciju zapovjednika pa makar i 4,60m pasare  :read2: :read2: :read2:

Offline Admiral Boris Sore

• Mali od palube
  • *
« Reply #11 on: August 16, 2018, 12:37:42 AM »
Da.
Em trebas provjerit vez em ne smis nikad virovat vezu niti napustati brod, niti kad je u skveru osim ako ti skver ne potpise suglasnost da odgovara za brod. A i onda imas obavezu.
ehheheeheheheheh

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #12 on: August 16, 2018, 08:27:44 AM »
A što ako se dokaže da je karika lanca bove bila prekomjerno iskorodirana? Zar je kapetan barke dužan provjeravati kvalitetu unajmljenog veza? Ako je tako, onda je sve to jedna velika prijevara koja ugrožava život nautičara.
Kapetan/voditelj brodice je na samom vrhu piramide - i on je odgovoran za sve što se na brodu/brodici dogodi.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #13 on: August 16, 2018, 08:41:18 AM »
Kapetan (skiper) je odgovoran fizicki za sve sto se dogodi na i sa njegovom brodicom ali onaj koji placa (osiguranje) trazit ce naknadu stete od pravnih osoba ako je steta nastala neodzavanjem i nebrigom ili visim uticajem. Ali sigurno je da ce advokati dobro zaraditi. Mozda optuze covjeka da je ukrao bovu i htio pobjeci sa njome u Sloveniju :laughing7:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #14 on: August 16, 2018, 07:29:57 PM »
ali onaj koji placa (osiguranje) trazit ce naknadu stete od pravnih osoba ako je steta nastala neodzavanjem i nebrigom ili visim uticajem. Ali sigurno je da ce advokati dobro zaraditi.
Alo je li ti citas sta sam napisao. Uzimanjem bove,koristenjem marine na dnevnoj bazi iznamljuje se samo koncesiski dio mora.Koncesionar nista ne odgovara jer s strankom nije sklopija nikakav ugovor a da ne govorim o ugovoru o cuvanju i odrzavanju. Ti kao korisnik te usluge 0-24 moras biti na brodici i sam odgovaras. To je hrvatski zakon imas par presuda vrhovnog suda niko nije ni isao dalje na ustavni sud jer nema smisla. Tuzba,prilozi ugovor ,nemam ugovor bog đaci.

Italija i mislim GB imaju zakon koji je i to rijesio ne davno.

Dođi u ACI marinu trazi godisnji vez s cuvanjem i odrzavanjem pa ces vidjeti cijenu. Uglavnom cijena veza je tada vrijednost novog broda 10-30%

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #15 on: August 16, 2018, 11:20:34 PM »
Citam ja tvoje sto si napisao moj dmetre :violent1:
A tko je postavio bove i blokove u more i tebi ili meni prodaje vez na njegovoj bovi, racun koji izdaje pravnim jezikom je isto kao ugovor o koristenju te iste bove koja mora biti u dobrom stanju i spravna za koristenje. U slucaju nevremena moze koncesionar traziti da se odvezes sa bove i otplovis  jer dovodis sebe i druge u opasnost. Ako je kolpo morto  nedovoljno za brodicu isto tako koncesionar bi te trebao obavjestiti da se izmjestis  na drugu bovu. Ako se sidris na koncesiskom dobru onda si ti odgovoran za svu stetu nastalu od tvoje brodice. Pa nasi suci su oslobodili nasega Tomu koj je ubio nekoliko ljudi a kako nece za tako nesto jer vlasnici marina i koncesija imaju para pa mogu raditi nazalost sto god hoce ali ako se netko zainati doci ce na svoje samo treba vremena i novaca ali uglavnom nesrecnici, to su vecinom ljudi sa nekom malom placom ili penzijom. Njegova brodica je bacena na stijene zajedno sa bovom na koj je bio vezan. Moze biti on je bio na brodu  i da mu je resto konopa ili sajle od bove uletio u propelu  :icon_scratch: Ali je cinjenica da ce advokati zaraditi.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline pero

• Chief
« Reply #16 on: August 17, 2018, 02:50:10 PM »

Pokušala sam nazvati Lučku upravu Poreč i dobiti više informacija o uzrocima nasukavanja,...
Pokušat ću ponovo sutra.
Imali kakvih novosti ? Bez detalja možemo samo špekulirat  :icon_scratch:
Imače se slažem sa dosta poviše napisanoga,jos bi Slo triba platit kaznu ca je ogreba kamenja.
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline alex

• Mornar
  • **
« Reply #17 on: August 17, 2018, 04:40:46 PM »
"jos bi Slo triba platit kaznu ca je ogreba kamenja" .............. PERO pa ti si fenomenalan. Evo rešenja hrvatske gospodarske krize

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #18 on: August 17, 2018, 05:07:18 PM »

Pokušala sam nazvati Lučku upravu Poreč i dobiti više informacija o uzrocima nasukavanja,...
Pokušat ću ponovo sutra.
Imali kakvih novosti ? Bez detalja možemo samo špekulirat  :icon_scratch:
Imače se slažem sa dosta poviše napisanoga,jos bi Slo triba platit kaznu ca je ogreba kamenja.
Nije se prilagodija uslovima na moru. isto tako nisi se prilagodija uslovima na cesti. Isti zakon. samo promjenjeno motorno vozilo u plovilo. Za te zakone promjenit triba 200 do 500 mil€ + 5-10 godina sad smo u EU. Italiji je tribalo preko 30 godina rasprava

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #19 on: August 17, 2018, 05:19:43 PM »

Već dva dana pokušavam doći do kapetana Lučke uprave Poreč, ali ne uspijevam. Njegova suradnica koja mi se javila na fiksni telefon kaže da je kapetan na godišnjem odmoru, pokušavam ga dobiti na mobitel ali mi se ne javlja. Nastavljam i dalje, neću odustati.
Čim nešto saznam svakako ću napisati.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)