Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Namatanje jedra u jarbol  (Read 6694 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maestral

• Kadet
  • *
Re: Namatanje jedra u jarbol
« Reply #30 on: January 28, 2018, 12:51:14 PM »
Pa First 29 ima i krmenu kabinu koja je puno veća i mogu komotno spavati dvojica, istina ne košarkaške veličine! Jedrio sam sa tim brodom, dobra mu je linija, ide odlično u orcu sa dobrim jedrima.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #31 on: January 28, 2018, 09:56:56 PM »
Pa First 29 ima i krmenu kabinu koja je puno veća i mogu komotno spavati dvojica, istina ne košarkaške veličine! Jedrio sam sa tim brodom, dobra mu je linija, ide odlično u orcu sa dobrim jedrima.
a di bi jedra držao,inače veiši je gavun u kokpitu bavarije 38-39 nego zadnja kabina u first 29 i ja imam 2 metra.
ovakva je bila https://www.xboat.uk/4003-FIRST+29+DL.html

Tu je stajalo 3 floka i 2 glavna jedra genaker,alat u kutijama i odječa. a na početku kartonske kutije sa spizom,motor se kvarija tako da sam kao i Strici malo pomalo sve napunija alatom,konopima. inače je krevet dosta visoko tako da se nije lako uvući,nikad nisam tu spavao. Prednja kabina ide previše u špic.Sav namještaj je škripija po bonaci u noči.

Offline Maestral

• Kadet
  • *
« Reply #32 on: January 28, 2018, 10:06:16 PM »
Za ljude od dva metra to stvarno nije baš brod po mjeri. Tvoj je bio sa kolumbom na uvlačenje i dva kormila? To je za sjeverna mora i tamo, gdje su razlike u plimi i oseki velike. Sa tom kolumbom ne jedri jednako dobro kao sa fiksnom, mada će sad netko reći da nema razlike. Ne čudim se, da si brzo prešao na veći brod, i ja bih da sam košarkaš.

Offline estan

• Admiral
« Reply #33 on: February 04, 2018, 09:34:32 PM »
Ja bih se složio s More-om. Klasika je najboja. Ako baš jako zagusti, možeš i spustiti cijelo jedro.
Također, složio bih se i s Dmetrom. Kada jedriš s rol glavnim jedrom, nema finih trimanja, ko hebe trbuh, bitno je da se jedro lako i brzo namota. Zato i služi rol sistem. A, ako hoćeš fino trimati jedra, ne uzimaj rol.

Offline kompica

• Mornar
  • **
« Reply #34 on: April 14, 2018, 08:07:30 PM »
Pessimist se žali na vjetar, optimist očekuje da će se promijeniti a realist prilagođava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline estan

• Admiral
« Reply #35 on: April 17, 2018, 12:57:58 PM »
Nije mi jasno šta drži tu harmoniku od jarbola i jedra da ne padne, ako naiđe koji jači reful?