Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: M. Šutej: Ocean i druge priče  (Read 4305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
M. Šutej: Ocean i druge priče
« on: November 13, 2017, 04:25:42 PM »
Evo napokon nove, sedme po redu knjige Mladen Šuteja, našeg najpoznatijeg i najpoduzetnijeg hrvatskog oceanskog jedriličara. Atlantik je prejedrio šest puta, Pacifik dva puta. Oba je oceana po jednom prejedrio sam. Tome treba dodati i Indijski ocean, Labradorsko more, Crveno more ... I sve kontinente, krajeve,  gradove, ljude, doživljaje, susrete ...  I to uvijek na vlastitim brodovima – legendarnom Hiru 3 i Hrvatskoj čigri.

Kao odličan promatrač i vješt pisac, uvijek s pomalo ironičnim odmakom, Mladen progovara o stvarima za koje su dosad znali samo oni koji ga dobro poznaju: dvojbe kada si sam sa sobom i brodom, o boravku u okovima u talijanskom  zatvoru, o Amazoniji gdje su pirati smaknuli Sir Petera Blakea, jednog od najvećih jedriličara svijeta, o susretu s Hrvatima tamo gdje ih najmanje očekuješ, o Tahitiju i susretu sa Solange, junakinjom iz Horvatove Bese ... Knjiga nam otkriva  neke njegove male tajne o kojima je nerado govorio u javnosti. Što se mota u glavi osobe koja sama jedri 34 dana preko Tihog oceana? Kako to da ti se u zatvoru odnose sa Vi, a na sudu, kad ti skinu okove, dobiješ croasane? Kako ploviti i pristajati po rijekama. Na koji način jednodnevni boravak u Montevideu ima posljedice na plovidbu u Arktiku! Šutej ovoga puta otvoreno piše i o svojim nedoumicama kad ga napusti član posade: je li dovoljno psihički stabilan  suočiti se s posljedicama samačke plovidbe i je li tom izazovu dorastao u jedriličarskom pogledu.

Svi članovi Nautica Portal foruma knjigu "Ocean i druge priče" mogu kupiti po povoljnijoj cijeni od 100 kn (+poštarina), a naručiti je možete na:

mladen.sutej@gmail.com
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline pelig

• Sekondo
Re: M. Šutej: Ocean i druge priče
« Reply #1 on: November 14, 2017, 09:20:15 AM »
Mladen progovara o stvarima za koje su dosad znali samo oni koji ga dobro poznaju: ... o boravku u okovima u talijanskom  zatvoru, ...a na sudu, kad ti skinu okove, ...

Ne sumnjam da bih od Mladena mogao puno, puno toga naučiti, ali mene zanima kakovi su ti talijanski zatvori gdje te drže u okovima? Zar je moguće da u EU gdje je propisano da zatvori moraju pružati konfor hotela B kategorije u Italiji nekome stavljaju okove na noge, ruke ili oboje? Pa toga nema ni u Africi:

Online booky

• Mornar
  • **
« Reply #2 on: November 14, 2017, 11:24:34 AM »
Mladen progovara o stvarima za koje su dosad znali samo oni koji ga dobro poznaju: ... o boravku u okovima u talijanskom  zatvoru, ...a na sudu, kad ti skinu okove, ...

Ne sumnjam da bih od Mladena mogao puno, puno toga naučiti, ali mene zanima kakovi su ti talijanski zatvori gdje te drže u okovima? Zar je moguće da u EU gdje je propisano da zatvori moraju pružati konfor hotela B kategorije u Italiji nekome stavljaju okove na noge, ruke ili oboje? Pa toga nema ni u Africi:
Nisam citao knjigu, ali mozda je to bilo prije EU?  :icon_scratch:

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #3 on: November 14, 2017, 11:30:26 AM »
Upravo sam barbi poslao mail s narudžbom :-)
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #4 on: November 14, 2017, 02:56:32 PM »
Sutej je u zatvoru u Italiji zavrsio jer mu je clan Cigre bez dozvole talijanskih vlasti poletio motornim zmajem.
Spominje to u svojoj knjizi, mislim da je dobio izgon iz Italije ili tako nesto.

Offline jazmi

• Timunjer
  • **
« Reply #5 on: November 14, 2017, 09:36:48 PM »
Upravo sam barbi poslao mail s narudžbom :-)

I ja!
S tim da ću odmah kupiti i ostale njegove knjige. Neke sam već čitao ali stvaram biblioteku da bude na brodu (kad kupimo veći brod). :)

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #6 on: November 30, 2017, 06:06:38 PM »

Zanimljivu životnu priču Mladena Šuteja, vezanu uz objavljivanje njegove nove knjige, možete pročitati na portalu:

http://www.nautica-portal.com/index.php/nautica-portal-com/vijesti/2158-mladen-sutej-na-jedrilici-sam-proveo-10-godina-zivota

Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #7 on: November 30, 2017, 07:08:14 PM »

Zanimljivu životnu priču Mladena Šuteja, vezanu uz objavljivanje njegove nove knjige, možete pročitati na portalu:

http://www.nautica-portal.com/index.php/nautica-portal-com/vijesti/2158-mladen-sutej-na-jedrilici-sam-proveo-10-godina-zivota
Evo se Hrvatska čigra opet prodaje
http://www.yachtworld.com/boats/1993/Bruce-Roberts-65-2241472/At-request/Croatia#.WiBHxlWnG70
Da su stavili 150000€ cijenu ja bi je kupija i vjerovatno bankrotirao s njom.

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #8 on: November 30, 2017, 09:17:16 PM »
Sutej je u zatvoru u Italiji zavrsio jer mu je clan Cigre bez dozvole talijanskih vlasti poletio motornim zmajem.
Spominje to u svojoj knjizi, mislim da je dobio izgon iz Italije ili tako nesto.

Detaljnija priča je u ovoj novoj knjizi.
Nakon letenja zmajem, došli su policajci i našli oružje na brodu, a to baš 1993. godine nije bilo nešto što veseli policiju. :-)
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Online hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #9 on: December 07, 2017, 07:05:04 PM »
Sutra 08.12.2017. u 18:00 sati u gradskoj knjižnici u Puli gostuje Mladen Šutej, pa tko je zainteresiran ...