Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: A šta reć na ovo...  (Read 4129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pero

• Noštromo
A šta reć na ovo...
« on: October 16, 2017, 06:58:04 PM »
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Online Strici

• Admiral flote
Re: A šta reć na ovo...
« Reply #1 on: October 16, 2017, 09:21:55 PM »
Nije to prošlo bez velikog uzbuđenja i mnogih komentara, suda, valjda i osude. Ali vjerojatno kao i svuda kod nas na početku velika vika, a onda bude kako bude (i kod nas). Doduše to je bilo u Crnoj Gori, gdje uvjeren sam stanje nije ništa bolje nego kod nas, ako ne i još gore.
Ima dosta o tome, naveo sam nekoliko linkova, (to da ne bi trebali tražiti), svašta se piše, čak da je ta mala kornjača napadala ljude i da je "ubojica" ubio u samoobrani.
Navodno je "ubojica" Marko Marković iz Stoliva u Boki, a evo samo malo o tom slučaju:

https://www.cdm.me/drustvo/skandalozno-ronilac-u-stolivu-ubio-morsku-kornjacu/

Skandalozno: Kotoranin u Stolivu ubio morsku kornjaču

07/08/2017 18:57
U kotorskom naselju Stoliv danas se desio skandalozan čin-ronilac iz Kotora M.M. (24) sa trozupcem je ulovio morsku kornjaču, samo nekoliko dana nakon što je Institut za biologiju mora iz Kotora izdao apel da se kornjače ne uznemiravaju.
Na društvenim mrežama objavljena je fotografija na kojoj se vidi mladić sa trozupcem pore dkornjače ispod koje se vidi krv. Iz Uprave policije CdM-u je saopšteno da je od njega uzeta izjava po nalogu državnog tužioca iz Osnovnog državnog suda u Kotoru.
“Nakon toga predati su spisi tužiocu radi klasifikacije djela”, dodaju iz Uprave policije.
RTCG prenosi da će nadležna inspekcija već sjutra podnijeti krivičnu prijavu protiv NN lica.
Iz Instituta za bilogiju mora osudili su ovaj gnusni čin.
“Najoštrije osuđujemo današnji čin koji se dogodio u mjestu Stoliv. Institut za biologiju mora je informisao nadležne organe, te se nadamo da će službe preduzeti zakonom propisane mjere i pronaći počinioca ovog zločina. Ponovo molimo građane i turiste da shvate da more nije naše prirodno okruženje, već okruženje morskih organizama, a mi samo njegovi korisnici. Nadamo se da nećemo biti u prilici da svjedočimo i ubuduće ovakvim i sličnim nemilim događajima”, poručuju iz ove naučne institucije.
Morske kornjače su inale zaštićene životinje prema Rješenju o stavljanju pod zaštitu pojedinih biljnih i životinjskih vrsta.
Zaštićene su i preko nekoliko međunarodnih konvencija čija je potpisnica i Crna Gora.
Prema ovoj legislativi zabranjeno je njihovo hvatanje, uznemiravanje i ubijanje.
S.Bošković
Marko Marković iz Stoliva

https://www.cdm.me/drustvo/formiran-predmet-zbog-ubijanja-kornjace-kazna-od-sest-mjeseci-pet-godina/

http://www.blic.rs/vesti/svet/fotografija-koja-je-podigla-crnu-goru-na-noge-ovo-je-kornjaca-kojoj-je-ronilac-probio/g3t8r59

http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/174387/stoliv-kotoranin-ubio-morsku-kornjacu.html
http://www.vijesti.me/vijesti/zastrasujuca-fotografija-iz-stoliva-trozupcem-ubio-morsku-kornjacu-949586

Zastrašujuća fotografija iz Stoliva: Trozupcem ubio morsku kornjaču?
Fotografija iz Stoliva razljutila je crnogorske građane, koji su na društvenim mrežama takođe osuđivali čin ronioca

Kotorski sudija Špiro Pavićević bi trebalo da odluči da li je i  koje je krivično djelo je počinio Marko Marković (24) iz Kotora, za koga policija sumnja da je ulovio zaštićenu vrstu morske kornjače.
Ekološka inspekcija će međutim  podnijeti prijavu protiv NN lica zbog usmrćivanja morske kornjače u Stolivu, kazali su "Vijestima" iz Instituta za biologiju mora.
Na društvenim mrežama je osvanula fotografiju muškarca u ronilačkom odijelu, kako stoji nogom naslonjen na morsku kornjaču, držeći rukom šilo harpuna ili podvodne puške, zabodeno u predjelu vrata životinje.
“Vijestima” je u policiji rečeno da je mladić iz Kotora saslušan po nalogu tužioca, koje će zatim odličili o kvalifikaciji djela. Oni ne komentarišu da li je kornjača mrtva.
Direktor Instituta Mirko Đurović rekao je da su po dojavi najprije mislili da je u pitanju nesrećan slučaj, ali da  fotografija jasno ukazuje da je životinja odstrijeljena.
"Mislili smo da je nesrećan slučaj, jer je ovih dana jako prometno u Bokokotorskom zalivu, ali na fotografiji se jasno vidi odstrijel od puške. Kornjača nije mogla sama da se nabije na šilo", rekao je on "Vijestima".
Ronilac Andrija Gazivoda je rekao da lice sa fotografije sigurno nije član nijednog ronilačkog kluba u Crnoj Gori.
Iz Instituta za biologiju mora su prošle sedmice, nakon više prijava građana da je u zalivu primijećena najmanje jedna kornjača, apelovali na građane da ih ne diraju jer  u normalnim uslovima ne napadaju ljude. One  mogu biti agresivne ukoliko su povrijeđene, uznemirene zbog parenja, iritirane bukom pod morem...
Morske kornjače su, podsjećaju iz Instituta, zaštićene i međunarodnim i propisima u Crnoj Gori i zabranjeno je njihovo hvatanje, uznemiravanje i ubijanje i, prema Zakonu o zaštiti prirode, za kršenje zakona u tom dijelu, predviđene su novčane kazne u iznosu od 2.000 do 40.000 eura...
Čitalac "Vijesti" je dostavio redakciji i fotografije delfina kojem je harpun zabijen u repnom peraju, navodeći da su snimljene sa trajekta 2. avgusta.
"Molimo građane i turiste da shvate da more nije naše prirodno okruženje, već okruženje morskih organizama, a mi samo njegovi korisnici. Nadamo se da nećemo biti u prilici da svjedočimo i ubuduće ovakvim i sličnim nemilim događajima", kazali su iz Instituta.
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline pero

• Noštromo
« Reply #2 on: October 17, 2017, 12:56:58 PM »
ovome treba otkinuti jaja i penis

negdi se izgubilo ovo pa da vratim  :thumbsup:
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline estan

• Admiral
« Reply #3 on: October 17, 2017, 09:24:13 PM »
Divljaštvo, kojega tip nije ni svjestan. Njemu je to očigledno normalno, a na sudu je da mu dokaže da nije tako. A, možda i on dokaže da je imao halucinacije i da je od kornjače pomislio da je Godzila.

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #4 on: March 09, 2018, 07:53:27 PM »
                              A što na ovo:?

Ko zna koliko je ova ženka grbavog kita bila zapletena i vukla dijelove mreže, a pritom i dojila mlado?

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #5 on: March 09, 2018, 10:50:03 PM »
A moj Strici to ti je kao i oni majmuni sto su odrezali spage i sajle i bacili jarbol i da sve potone. Blago ne vidi mreze i otpad nego ih osjeti a onda je kasno. Pa znam davno kod nas da su nasi ribari ubijali dupine da im se ne zaplecu u mreze, a ako se koji upetljao oni su ga sredili.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #6 on: March 10, 2018, 12:56:39 PM »

Sportski ribolovci koji su otkrili nesretnu kit majku odlučili su pomoći.

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #7 on: March 11, 2018, 12:26:54 PM »

Oslobođena od spona sa "teletom".

Kaže jedan od njihovih spasilaca da dok god živi neće zaboraviti njene krikove koje je uspio čuti pod morem.

A sve to možete i ovdje vidjeti: https://youtu.be/kkNdxJvrvUg

Offline estan

• Admiral
« Reply #8 on: March 17, 2018, 05:55:29 PM »
Svaka čast dečkima. Započeta je tema jednim velikim divljaštvom, a u nastavku dobila primjer plemenitosti.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)