Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Jesmo li sigurni na moru?  (Read 15188 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pero

• Sekondo
Re: Jesmo li sigurni na moru?
« Reply #40 on: January 17, 2018, 09:51:26 PM »
E sada - nagradno pitanje
Sto je za nagradu ?
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Y40

• Guest
« Reply #41 on: January 17, 2018, 10:03:15 PM »
Za tebe prva nagrada:
https://www.vecernji.hr/zabava/djevojka-dana/2018-1-17
 :laughing7:
a za ostale, pošto su maškare već počele, maske Waldorfa i Satlera
https://muppetmindset.files.wordpress.com/2009/10/374f4-publication1.jpg

Offline pero

• Sekondo
« Reply #42 on: January 17, 2018, 10:16:36 PM »
dali slikati i izigravati junaka ili skakati u more :icon_scratch:
https://www.facebook.com/zeikelfishing/videos/1597492390334917/?hc_ref=ARQlAviAhldly4mN2uEDijJhdAC1AThM7dEuVELFYnKPKKINIWpQc3ywC9zjYr9nJTQ&fref=nf
Zar sam neshvacas da si sam vec sa tvojim pitanjem dao i odgovor ?
Pa ljudi su snimili i skocili na vrime u more  :icon_biggrin: :wave:
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Y40

• Guest
« Reply #43 on: January 18, 2018, 08:04:18 AM »
Pitanje je bilo šta bi VI napravili. Ne što su ONI napravili. Što su oni napravili je svakome jasno. Vidim, da si čak i ti skužio šta si vidio vlastitim očima. Bravo :notworthy:  Taj dar prirode je dan samo rijetkima :thumbsup:
Btw, kamera je snimala svo vrijeme i nije je nitko uzeo u ruke, da bi snimio samo taj događaj. Kako bilo da bilo Pero, čekam odgovor. Jel bi ti tražio telefon po đepovima i sav uzhićen ovjekovječio događaj (rezultat: sidro među rogovima - neprocjenjivo) ili bi gledao kako skočit u more i nadat se, da će glava ostat cijela i mudande suhe. Nagrada čeka i pomalo je već nestrpljiva :laughing7:

Offline pero

• Sekondo
« Reply #44 on: January 18, 2018, 09:32:48 AM »
E sada - nagradno pitanje za junake (ili bedake) - ovisi o odgovoru :laughing7: : dali slikati i izigravati junaka ili skakati u more
Ja sam odgovorio na ovo pitanje ( + video ) znaci po ziriju je odgovor pogoden i zasluzujem prvu nagradu  :hello2:
Sad se izvacis i postavljas drugo pitanje,*sto bi VI napravili *
Drugi puta razmisli prije nego sto pitas nesto  :wave:
Sponsored by RS  

Offline mack

• Kadet
  • *
« Reply #45 on: January 18, 2018, 12:16:39 PM »
Ima sinkope i na drugim morima  :BangHead: 
Mislim da je bolje pitanje što bi mu napravio nakon što bi isplivao. Tip ih je upravo pokušao ubiti.

Y40

• Guest
« Reply #46 on: January 18, 2018, 12:31:08 PM »
E sada - nagradno pitanje za junake (ili bedake) - ovisi o odgovoru :laughing7: : dali slikati i izigravati junaka ili skakati u more
Ja sam odgovorio na ovo pitanje ( + video ) znaci po ziriju je odgovor pogoden i zasluzujem prvu nagradu  :hello2:
Sad se izvacis i postavljas drugo pitanje,*sto bi VI napravili *
Drugi puta razmisli prije nego sto pitas nesto  :wave:
Dok ti pokušavaš biti pametan i ozbiljan ode ti prva nagrada :BangHead:  Možeš birati šta ćeš biti za maškare: Waldorf ili Satler?
Da, mack, snimljen pokušaj ubistva. Možda bi trebalo poslat ovoj snimak onoj sutkinji pa da vidi kako sinkopa izgleda u živo :angryfire:

Offline pero

• Sekondo
« Reply #47 on: January 18, 2018, 12:52:16 PM »
Dok ti pokušavaš biti pametan i ozbiljan
To mi je jedna od vrlina  :thumbsup:
Sto se za tebe na zalost nemoze reci,pitas pitanja za koje nisi sposoban ,pa tako i davas odgovore bez nekakvoga znacenja,izvrces sam svoje rijeci koje si napisao !
Zato ulazem protest  :sign16: :icon_biggrin:
Ja sam zasluzio glavnu nagradu (jeli Slovenka?  :love9:)
Sponsored by RS  

Offline garfield

• Timunjer
  • **
« Reply #48 on: January 18, 2018, 02:03:43 PM »
Jesmo li sigurni na moru? Odgovor je vrlo jednostavan: Nismo
Kako se diže standard tako se kupuju uglavnom gliseri (polovnih) kojih ima sve više.
Mora se puno toga uložiti da bi ih se stavilo pod kakvu takvu kontrolu. Nažalost postalo je
uobičajno da prepotetni majmun u gliseru (čast izuzecima) namjerno projuri blizu vas
sa namjerom da vas zavalja. Da ne govorim o glisiranju bizu obale......
Jedino riješenje koje vidim to je uvođenje posebanog godišnjeg poreza na takva plovila.
Na taj način bi se destimuliralo kupnju i posjedovanje takvih (opasnih) plovila i samim time bi smanjio broj incidenata
koji je na žalost u porastu na moru.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ribari-u-oregonu-skakali-iz-camca-da-izbjegnu-nalet-glisera-pogledajte-snimku/1020180.aspx
« Last Edit: January 18, 2018, 02:28:57 PM by garfield »

Offline mack

• Kadet
  • *
« Reply #49 on: January 18, 2018, 02:29:07 PM »
Krivo
Jedini način je propisivanje obaveze opremanja svakog broda koji može brže od 20 čv. sustavom praćenja (AIS?), koji će pokazati gdje je i koliko brzo ide. Ako se želi, država može za svaki brod koji krši propise o npr. brzini, automatski naplaćivati kazne, pa neka glisiraju blizu obale ili drugdje gdje je zabranjeno.
To bi ipak smanjilo ovaj rapidno rastući broj usijanih glava kojima more služi za iživljavanje kopnenih frustracija.