Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: ATN Tacker  (Read 4551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MMX

• Mornar
  • **
ATN Tacker
« on: February 08, 2017, 02:28:56 PM »
Pozdrav,

Kako vam se ─Źini ovaj na─Źin kori┼ítenja spinaker kao genakera?
Naravno da je opcija umjesto 150-250$ neki ve─çi gambet za probu.  :D
Koliko je korisnije od hvatanja doljnjeg roglja spinakera za ┼ípirun, s obzirom da bi polo┼żaj jedra bio sli─Źniji kao kad se koristi tangun?

Offline MMX

• Mornar
  • **
Re: ATN Tacker
« Reply #1 on: February 08, 2017, 02:29:38 PM »

Offline Ursa Major

• Kadet
  • *
« Reply #2 on: February 08, 2017, 06:37:46 PM »
hvatanje donjeg roglja za ┼ípirun? obi─Źno su spinakeri kra─çi po visini i rogalj se ne mo┼że ka─Źiti na ┼ípirun. Ako koristi┼í
konop kao na slici onda mora┼í nekako sprije─Źiti da se spinaker po─Źne horizontalno ljuljati prema i od vjetra. Zato
slu┼żi onaj "gadget" koji sprije─Źava takvo pomicanje.

Offline MMX

• Mornar
  • **
« Reply #3 on: February 09, 2017, 01:05:23 PM »
Bok,

Nisam još probao spinaker dignuti ali ideja je da si olakšam malo s obzirom da jedrim uglavnom sam.
Podiga─Ź genove na Elanu 19 ne ide do vrha jarbola nego cca malo vi┼íe od metra ispod - pa mo┼żda bude dovoljno. Probam pa cu vidit da li funkcionira.
Gambet veći bi probao staviti oko prevenog štraja (koji je bez roll-a).
Doljnji rogalj spinakera uhvatio na taj gambet, tako da mo┼że gambet/rogalj mo┼że kliziti gore/dole kao ovaj ATN Tacker.
─îudna ideja mo┼żda?  :icon_scratch:
Mozda da još netko napiše ako/kako koristi spinkaer kao genaker. :dontknow:
Najbolje bi bilo kupiti genaker...ali pokušam iskoristit ono šta imam. :icon_biggrin: