Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najve─çe dubine jedra, a mo┼żemo analizirati i druge podatke va┼żne za procjenu trenuta─Źnog stanja i optimalnog namje┼ítanja jedra

MLADEN ┼áUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ┼ŻIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i ─Źovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu ÔÇ×Ocean i druge pri─ŹeÔÇť o svojim dogodov┼ítinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Bowman za Rabac 20.MAY  (Read 3797 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline skipper_zg

• Kadet
  • *
    • Luxuria Adria - turisti─Źka agencija
Bowman za Rabac 20.MAY
« on: May 12, 2017, 11:23:43 AM »
Pozdrav tra┼żim nekoga za provu za 20.05 za rabac, mozda ─çe trebati i pitman... Idemo u ─Źetvrtak popodne iz Zagreba u Ra┼íu, transfer i trening u petak, subota regata, nedjelja vra─çanje broda i povratak u zagreb.

Mislav 098868223
Škola Jedrenja, Regate - Najam brodova

www.luxuria-adria.com

www.jkrudar.hr

Offline optimist871

• Mali od palube
  • *
Re: Bowman za Rabac 20.MAY
« Reply #1 on: May 23, 2017, 08:42:21 PM »
Steta sta sam kasno vidio,mozda neki drugi put  :occasion14:

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #2 on: May 26, 2017, 07:14:07 AM »
Kako je bilo?

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehani─Źar
« Reply #3 on: May 26, 2017, 11:38:34 PM »
@skipper_zg koji brod je bio vaš?
Evi malo snimaka sa regate sa starta u luci i sa svjetionika na ulazu u zaljev:

https://youtu.be/mKyNxbbCLYk

(video je u HD rezoluciji samo si morate na┼ítimati ako vam odmah nije tako 'serviran' pa ga mo┼żete pogledati i na velikom ekranu)
Na po─Źetku startne procedure promijenjivi vjetri─ç iz raznih smjerova i ki┼íurina, da bi 3 minute prije starta debelo zabonacalo i sve barke zaplutale. Onda je na jugoisto─Źnoj strani strani zaljeva do┼íla bava od tramontane koja je izvukla flotu van i tramontana je polako poja─Źavala cca i do 18-20 ─Źvorova, kad se vozila krma sa prve bove, kad se pojavilo i Sunce a nedugo potom je stala i ki┼ía. Ukupno je bilo nekih 13-15 barki. Mislim da sam  u videu uspio pohvatati ve─çinu sudionika kad su vozili krmu, mo┼żda mi je koji promakao kad sam mijenjao baterije u foti─çu. Odozgora je bilo vrlo atraktivno za gledati i snimati jer je ve─çina uz samu obalu radila pojalabandu sa spinakerima i genakerima da bi supijeli  pro─çi iznutra bove koja je bila na ulazu u zaljev.

Za dvadeset godina, biti ─çe┼í vi┼íe razo─Źaran s onim ┼íto nisi napravio od onoga ┼íto jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istra┼żuj. Sanjaj. Otkrivaj.ÔÇô MARK TWAIN

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #4 on: May 27, 2017, 07:32:34 AM »
Super samo da ima puno takvih dogadjaja,pravo uzivanje za oci.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako ┼żeli┼í izbje─çi kritiku ne radi ni┼íta, ne govori  (Aristotel)

Offline skipper_zg

• Kadet
  • *
« Reply #5 on: May 29, 2017, 07:40:46 AM »
Pozdrav,

koji dobar video, puno hvala. Jo┼í ─çu ga pogledati par puta sigurno, moj brod je na 1.26 min sa IT 252 ne┼íto brojem na jedru...  Nisam jo┼í skinuo talijanske brojeve.

Nama je naravno bilo super ali mi je falila dobra posada jako, skupio sam ne┼íto ekipe ali nedovoljno iskusnih da bi mogli konkurentno odvoziti, jedan mi je do┼íao na brod direkt iz izlaska mrtav, bio je ko le┼í na brodu samo sam ─Źekao da povra─ça po svima ili da ga bacim preko ograde :-)

Uglavnom odvozili smo regatu, dopao nas je pehar jer je Melges 24 zakasnio na start, a baš sam ih gledao letili su polju, luda barka i super ekipa.

Ne znam za┼íto ali uz sponzora Valamar valja spomenuti da su bile skinute pipe za vodu na kinezima - valjda besplatan vez pa bi ti jo┼í i vodu i da ne bi mo┼żda oprao brod poslije regate - mislim ne znam mo┼żda ja brijem krivo ili je slu─Źajno ali mi je to ba┼í bilo bezveze jer je dosta zalijevalo i tak ba┼í sam htio oprati brod i jedra ... i klopa i cuga za jedrili─Źare poslije je bilo tri ─çevasa 4 pomfrija i malo to─Źeno pivo... :-) pre┼íkrto - okrepio sam se uf Ja mislim da bi na Bra─Źu dobio vi┼íe.

Eto veselim se sljede─çoj regati jer naravno do┼íli smo jedriti a ne ┼żderat i lokat

Dan kasnije je bilo prekrasno vrijeme išli smo vraćati brod do Trgeta, stvarno smo jurili bila je bura, neka mezzokrma nismo se spuštali ispod 10 milja baš jedan savršen dan za jedrenje.

www.luxuria-adria.com

www.jkrudar.hr

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #6 on: May 29, 2017, 08:52:49 AM »
Koji je bio poredak izmedju Platu-a, dva murphy-a i melgesa?

Offline skipper_zg

• Kadet
  • *
« Reply #7 on: May 29, 2017, 10:04:13 AM »
Melges nije zavrsio, zakasnio je na start. Mislim da je prvo bio bijeli murphy pa onaj plavi alba i onda mi. Mislim da je stigao da bi melges pomeo grupu.

www.luxuria-adria.com

www.jkrudar.hr

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #8 on: May 29, 2017, 01:12:45 PM »
Hvala, Losinjani rasturili, cestitam!
U toj grupi je barem bilo napeto i konkurencija.

Offline optimist871

• Mali od palube
  • *
« Reply #9 on: June 01, 2017, 01:57:48 AM »
Konkretno u skorije vrijeme planiram takoder uzeti platu 25,zanima me koliko je konkurentan u odnosu na murphya uz uigranu posadu naravno i cestitke samo tako naprijed :)