Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Uvoz jedrilice iz Italije  (Read 10334 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline estan

• Admiral
Re: Uvoz jedrilice iz Italije
« Reply #10 on: April 10, 2017, 08:01:39 PM »
Osobno bih krenuo morem preko Tremita i Palagruže, zatim do Lastova itd. Jedino bih između Palagruže i Lastova bio neko vrijeme u prekršaju, ali koga briga, ako me ne uhvate baš u tom momentu.  Ovo nije nikakav savjet, već samo razmišljanje. Prikolica je dobro rješenje, s tim se slažem. Uostalom, veliku ulogu igra gdje ti je brod?

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #11 on: April 10, 2017, 08:57:52 PM »
U Anconi je

Offline jazmi

• Timunjer
  • **
« Reply #12 on: April 10, 2017, 10:34:15 PM »
Po svoju jedrilicu sličnih dimenzija sam otiša autom s prkolicom u Nizozemsku. Prikolicu sam kupio jer je prijevoz kamionom ili angažiranje nekoga da ode po barku do NL bio preskup.
Ima na forumu tema o toj pustolovini.
Gps te zezne i odvede preko alpi, pa ti negdje tamo u Austriji pukne var na felgi i guma se počne prazniti, a subota popodne - nigdje vulkanizera... Zanošenja prikolice čim pređeš 85 km/h a toliko voze i šleperi koji su stalno oko tebe...
Ne bih to više ponavljao ali da je bilo uzbudljivo jest ;)

Ne znam točno koliko je teška ta tvoja jedrilica, naša je ja mislim malo preteška za priklocu koju sam kupio, međutim, za prikolicu veće nosivosti nisam imao auto a ni potrebnu kategoriju. O tome kakav auto smije vući kakvu prikolicu i koja kategorija treba za to piše u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.

Na samoj granici nas nisu baš ništa pitali za barku, kao da niti ne vučem jedrilicu iza sebe. Dakle, što se papira tiče, nikakve poteškoće. U tvojoj situaciji bih sigurno išao morem jer možeš brodom preći do Ancone, može vas ići više i sigurnije je nego vući barku cestom. Nama je na autoputu bilo baš stresno.
Sretno

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #13 on: April 11, 2017, 09:37:54 AM »
Kolka bi mogla biti kazna ak me uhvate?

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #14 on: April 11, 2017, 09:48:26 AM »
U belgiji 2500€ platio jedan prije par dana bilo u novinama i morao ponovo na tehnicki pregled na slep sluzbi jer ne smije voziti bez dokumenata. I u Nizozemskoj isto kazne velike jer klijent vise ne vuce svoj gliser sa kombijem kada su ga jednom uhvatili (ne znam tocnu sumu jer nije rekao)u Italiji ne znam ali tu je negdje sigurno. Pazi da ne uhvatis BINGO!
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #15 on: April 11, 2017, 10:38:28 AM »
Mislio sam koliko bi me opalili da idem morem. Zvao sam Jadroliniju i kaze teta da bi povratna karta za auto s prikolicom do 7 m bila oko 3650 kn. Mislim da cu Jadroliniji napraviti prometa.

Offline pelig

• Terco
« Reply #16 on: April 11, 2017, 11:27:12 AM »
Osobno bih krenuo morem preko Tremita i Palagruže, zatim do Lastova itd. Jedino bih između Palagruže i Lastova bio neko vrijeme u prekršaju, ali koga briga, ako me ne uhvate baš u tom momentu.  Ovo nije nikakav savjet, već samo razmišljanje. Prikolica je dobro rješenje, s tim se slažem. Uostalom, veliku ulogu igra gdje ti je brod?
I ja bih krenuo preko mora, samo što se ne bih spuštao do Tremita već bi raspalio popreko. Pa nije to neka udaljenost, a ne znam tko gleda te dozvole i kategorije? Imam B i to mi je dosta. A brod je tako lijep da bez pol muke ide bilo kuda po sredozemlju.

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #17 on: April 11, 2017, 02:35:36 PM »
Moguće je da prođeš bez ikakvih problema, a moguće je da ta avantura završi poprilično skupo.
Tijekom ljeta Talijani dolaze s gumenjacima preko Jadrana i sve zna proći ok, ali to je sve dok se nešto ne desi. Tada nastaju problemi.

Offline Ursa Major

• Kadet
  • *
« Reply #18 on: April 11, 2017, 06:24:32 PM »
Neznate kakve alate sada imaju nasi na granici. Da li ce vas, ili nece, presresti je iskljucivo stvar njihove procjene. Samo postave kurzor na vas brod i racunalo vas prati. I tako sve koje zele pratiti istovremeno

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #19 on: April 11, 2017, 09:30:30 PM »
Onda su ostale slep - koca koja ide kod nas u krivolov i Jadrolinija. :)