Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Uvoz jedrilice iz Italije  (Read 12333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline karlo

• Kadet
  • *
Uvoz jedrilice iz Italije
« on: April 09, 2017, 01:49:44 PM »
Pozdrav,
Pronasao sam vrlo dobru jedrilicu u Anconi, sad me zanima sto i kako dalje? Kako je uvesti i dovesti? Da li je moguce morem ili moram na traileru? Kolka su davanja?
Radi se o Ec 21.
Hvala za svaku informaciju :)

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
Re: Uvoz jedrilice iz Italije
« Reply #1 on: April 09, 2017, 07:52:03 PM »
Može i morem ako je za to registrirana.
Treba provjeriti za koje područje plovidbe je registrirana.
Trebalo bi biti II ili Ia.
Što se tiče davanja i potrebne dokumentacije, najbolje ti je kontaktirati Lučku kapetaniju kod koje će jedrilica biti prijavljena.
Na žalost, kod nas nisu u svakoj kapetaniji pravila ista zato je najbolje pitati tamo gdje ćeš je i prijaviti.

Offline jazmi

• Timunjer
  • **
« Reply #2 on: April 09, 2017, 11:45:04 PM »
Dobro ti hidro govori, raspitaj se u kapetaniji za svaki slučaj.
Nama u Rijeci nije bilo nikakvih problema.
U uniji smo, nema uvoza više. Vozi, plovi...

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #3 on: April 10, 2017, 03:49:15 PM »
Hvala za odgovore, probat cu nesto smisliti za transport. Ako nekome padne nesto pametno na pamet- pisite :)
Mozda i riskirati preko bare :)

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #4 on: April 10, 2017, 04:27:47 PM »
Možda bi mogao ploviti okolo, pa si uvijek u propisanoj udaljenosti od obale?  :icon_pirat:
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Online Damir s

• Viceadmiral
« Reply #5 on: April 10, 2017, 04:32:47 PM »
Prvo ti jedrilica mora imati klasu za preko bare kako kaze i Hydrotherapy a i ti ako imas dozvolu za voditelja camca ne mozes preko bare max 12 Nm od obale.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #6 on: April 10, 2017, 04:39:18 PM »
Prijatelj ima dozvolu, tako da taj dio nije problem. Vise se bojim kazne. Ja se sam ne bi upustao u takve avanture.  Cekam neke ponude za transport kamionom, al me sve strah cifre.

Offline karlo

• Kadet
  • *
« Reply #7 on: April 10, 2017, 04:45:29 PM »
Plovio bi ja i okolo, al mislim da bi trajalo poprilicno dugo

Online Damir s

• Viceadmiral
« Reply #8 on: April 10, 2017, 05:50:35 PM »
Hi karlo
Mozda da posudis negdje prikolicu i sa kakvim  autom je dopeljati kuci, prijevoz kamionom je skup osim u svom aranzmanu. Ovdje kod nas u Nizozemskoj je nesto slicno jedan poljak kupio i demontirao kolombu (stavio u prtljaznik reno laguna sa viljuskarom) i jedrilicu sa obicnom prikolicom dopeljao do Poljske. Trazio je savjete po forumu u Nizozeskoj jer je bio u panici, platio ju i ona nije mogla ostati na svojem mjestu a on dosao sa svojim autom i obicnom prikolicom, netko mu je dao dobar savjet i uspio je, sada uziva negdje u Poljskoj na jezeru. Isto tako je jedan nas kupio jedrilicu u Nizozemskoj i dopeljao je cestom u Hrvatsku.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #9 on: April 10, 2017, 06:55:06 PM »
Svakako je puno jeftinije autom ili još bolje kombijem. To je mali brod i nije to neka drama za prevesti.
Vidjet ćeš kad dobiješ cijenu za prijevoz kamionom.