Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: pomalo i sigurno  (Read 12605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GRINGO_ZD

• Guest
Re: pomalo i sigurno
« Reply #30 on: October 29, 2009, 01:03:31 PM »
Da ne bude samo ocrnjivanje, moram iznijeti viđenje i iskustva sa Zadarske koke, meni je izgledalo da su se trajekti Jadrolinije ponašali korekto, nakon starta poklopio se prolazak većeg dijela jedrilica ispred Uskoka s prolaskom trajekta prema V. Ždrelcu, izgledalo je da vozi uz sam lukobran Uskoka (vidi se i na slikama) a zatim i pred Ošljakom izgledalo da trajekt izbjegava jedrilice.
Nek me Vragec, Vid Lovro i ostali koji su bili sprijeda  :angel02 isprave ako je moj bio samo privid.
Leo

Offline vid

• Kuhar
  • Noštromo
« Reply #31 on: October 29, 2009, 01:24:54 PM »
Potpuno si u pravu,jer su nas izbjegavali u punom luku i svaka jim čast. happy0034

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #32 on: October 29, 2009, 02:19:09 PM »
Pa bila je jedna situacija kod prvog okreta Osljaka kada je trajekt prosao ravno kroz regatu i pristao na Osljak da bi tamo iskrcao 2 pjesaka i 10 sec kasnije isao opet kroz regatu pristati u Preko. Tim pristajanjem je preprijecio put dijelu flote koji se nalazio blize Osljaku. Mi smo isli sredinom pa nam nije jako zasmetao, ali bilo je ekipe koja se morala izmicati. Dok su vozili kroz kanal bili su max korektni i drzali se podalje, a ovo valjda nije bilo drugog nacina u ta dva sata da pristanu, ali posto je regata bila prijavljena mozda su mogli izbjeci to da su se potrudili.

Offline vragec32

• Kontra-admiral
« Reply #33 on: October 29, 2009, 03:49:45 PM »
Ma ... više sam puta doživio, pa i na Koki, da se trajekti za vrijeme regata dosta korektno ponašaju. Treba i prema njima imati obzira. Ljudi rade svoj (ozbiljan) posao, imaju obveze i vozni red, a mi (malo) guštamo utrkivajući se svojim barčicama. Možda bih podržao mišljenje da trajekti nemaju što tražiti u regatnom polju da je to neko visokorangirano natjecanje, državno ili veće prvenstvo, ali ovako ... sve je OK.  happy0034
Na Koki po mojoj skromnoj ocjeni/procjeni nikome nisu uzeli prednost, jedino što su se "parkirani" na Ošljaku nekima našli na putu. A ..ebi ga, što su se zavlačili u zavjetrinu uz sami otok. Možda su im time nesvjesno i pomogli da se odljepe od otoka. anim64
Doživio sam više puta ploveći sam, dakle ne u regati, da brodovi/trajekti malo mijenjaju kurs radi mene/jedrilice, ali ne uvijek. Ako ne, barem se korektno jave sirenom tj. zvučnim znakovima. Kao i na cesti - ima sjajnih vozača kamiona ali ima i onih drugih.
Zvučni znakovi, tema = 10 punata ?!!  part0011

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #34 on: October 29, 2009, 06:46:51 PM »
Bilo je par jedrilica nama po krmi koje su promijenile kurs da bi trajekt prosao, ali da, definitivno nista strasno i definitivno da, neke je potjerao iz zavjetrine otoka.

Iz mog iskustva dobar dio trajekata ide zakonom jacega, ali da se mene osobno pita to bi bilo i pravilo. Ali pustimo sada to...

Definitivno je bilo ocito da na Koki za vrijeme prve krme je trajekt koji je isao Preko - Zadar je isao dosta sjevernije od svoje standardne rute i time se udaljio od regate.