Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: pomalo i sigurno  (Read 12653 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline garfield

• Timunjer
  • **
Re: pomalo i sigurno
« Reply #20 on: February 24, 2009, 09:45:02 PM »
U slučaju nesreće tereti li se vlasnik plovila ili osoba koja je trenutno upravljala plovilom.
Jer ako se okrivljuje osoba onda se omogućuje da prođe nekažnjeno (ne možeš dokazat tko je upravljao plovilom).

Offline ogi01

• Terco
« Reply #21 on: February 24, 2009, 09:51:55 PM »
by the way, zna li netko neku malu, jeftinu !outdoor kamericu sta bi se mogla objesit za krmeni straj i da snima sta ima okolo?

Offline Andraz

• Barba
« Reply #22 on: February 24, 2009, 09:57:33 PM »
Iako je OT kako se to vidim popularno zove - pogledaj na www.actioncameras.co.uk
Kristian i Tomaž Čopi su več kupili Gopro (www.goprocamera.com)

GRINGO_ZD

• Guest
« Reply #23 on: February 25, 2009, 07:25:07 AM »
E daj da i ja dodam telegrafski par primjera kulturnog i da ne kažem pomorskog ponašanja
čin 1: jedrim na dasci uz obalu, stijene i plićak  ali baš plićak - peraja podignuta(ne sklopljena jer je list špera cca 1975) tip ponosno u gliseru, mislim elenov, izglisira uz mene da sam vrlom podmladku vidio plombe na zubima, ne stignem ni ispucat sav repertoar narodnih pohvala kad začujem zvuk propelera koji zagrabi zrak, bez veče štete ali ipak ima pravde
čin 2: u veslačkom čamcu slična situacija od prije sa razlikom da ti se poslije nađe pet prstiju vode unutra
činovi razni: pokušaji da te izvuku dok roniš jer su djeca želejla taj šareni balon sa zastavicom koji pluta ili ih zanimaju mjehuriči koji izlaze, ili tip ulet u polje gdje se vježba označeno sa četri plutače, brodom , da moždaje nedostajao jeda cal50 na pramcu, to bi bilo dovoljno uvjerljivo
nastavak činovi razni: Prolaz ždrelac mali (vjerovatno je i jazavac a i drugi koji plove u tom području učestvovao u nagradnoj igri) igra: "Po veličini vala s kojom budala uleti u ždrelac pogodi odakle dolazi" i tu ti se desi da shvatiš kako količina obale neke nacije ne mora biti proporcionalna njihovoj pomorskoj kulturi.
čin zadnji ali bojim se ne posljednji: Zagrebačka regata, navigacijska regata, kurenat jedva nešto vjetra, mučimo se u 19ici (naravno daleko zadnji  ;D ) kad vrli vlasnik megapegle, orač jadranskih brazdi ponosno pogura omanje brdo tj, val uz nas, prošavši toliko blizu, uz bok da sam mu vidio natpise na botunima košulje. Na stranu što smo skakali po brodu jer je bilo gore nego po najgorem jugu ali kreten nas je praktički zaustavio!
Koliko sam bio ljut i šokiran nisam čak ni pokazao gdje da ode, koje radnje da obavi ni kakav je njegov status,več sam samo pokazivao kažiprstom u glavu.  Ljudi tipovi su nam mahali a onda su se pogledali i začuđeno jedan drugome pokazali gestu..prijatelj (vlasnik broda) je samo u šoku govorio "zolju, zolju kraljevstvo za zolju...
Nakon svega ovog što reči, pazite samo glavu i brod,

Offline Dylan

• Mornar
  • **
« Reply #24 on: February 25, 2009, 08:34:29 AM »
Iako je OT kako se to vidim popularno zove - pogledaj na www.actioncameras.co.uk
Kristian i Tomaž Čopi su več kupili Gopro (www.goprocamera.com)

Iste kamere, samo jeftinije možete kupiti u trgovinama motociklističke opreme Louis (www.louis.de). Najbliže nama su trgovine u Grazu i Villachu.
Najjeftiniji model je trenutno na rasprodaji za nešto manje od 100 €.

Offline garfield

• Timunjer
  • **
« Reply #25 on: February 25, 2009, 05:47:09 PM »
Nisam siguran dali se priznaje snimak kao dokazni materijal.
Te kamere ne mogu snimiti tko je upravljao plovilom ukoliko niste u neposrednoj blizini.

Prestige 34

• Guest
« Reply #26 on: August 03, 2009, 03:55:18 PM »
ma opici po gaso

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #27 on: October 23, 2009, 12:41:59 PM »
malo statistike
iako ne spada direktno u temu ali neznam gdje da stavim
a možda i tema malo živne  ;D

http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6251
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #28 on: October 23, 2009, 10:31:49 PM »
Nisam siguran dali se priznaje snimak kao dokazni materijal.
Te kamere ne mogu snimiti tko je upravljao plovilom ukoliko niste u neposrednoj blizini.
ne priznaju se...nažalost

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #29 on: October 29, 2009, 11:19:49 AM »
,,  Ljudi tipovi su nam mahali a onda su se pogledali i začuđeno jedan drugome pokazali gestu..prijatelj (vlasnik broda) je samo u šoku govorio "zolju, zolju kraljevstvo za zolju...
Nakon svega ovog što reči, pazite samo glavu i brod,,

Nakon ove zadnje Lošinjske,kada sam prestao brojati nakon 20-tak divljaka koji su prozujali kroz regatno polje(kao,2Čv,a iza njega val od po metra) bitan dodatak opremi je fionda...sa pripadajućim balinima  anim43 ; međutim, kada sam se malo ohladio,zaključio sam da bi prošupljivanje nečijeg plovila u visini vodene linije moglo biti kazneno dijelo,pa bih ispao isti slaboumnik kao i oni...  confuse0006
 Pa sam prešao na paintball municiju-barem ću ga opiturat mjkmubm...  anim43 
T