Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: pomalo i sigurno  (Read 12651 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zdene

• Mornar
  • **
pomalo i sigurno
« on: October 27, 2008, 07:50:49 PM »
nemojte glisirati uz obalu i kad vidite nekoga da peca.....sto dalje od njega!!!! :)

Offline Dario

• Admiral
Odg: pomalo i sigurno
« Reply #1 on: October 27, 2008, 08:20:33 PM »
nemojte glisirati uz obalu i kad vidite nekoga da peca.....sto dalje od njega!!!! :)

glisiranje uz obalu skoro da je postala praksa..pokazat malo svima kkav brod imam a onda kad s edogodi nesreca "nisam htio"  :police:

Offline denister

• Barba
  • još plutam :)
« Reply #2 on: October 27, 2008, 08:55:56 PM »
isto tako i ronjenje na vecim dubinama bez pokazala se ne bi smjelo, a to glisiranje mi ide na zivce...

Offline snipe

• Timunjer
  • **
« Reply #3 on: October 28, 2008, 01:47:04 PM »
kaznjavanje glisiranja najbolje je rjeseno u vali Malog Losinja (bar ono sta sam vidio, mozda ima i boljih). cro-cop murja non stop ceka u pripravni i cim manekeni zaglisiraju po vali pali se rotacija i opla!! i tako non stop, pa ti glisiraj sinko.
kad bi tako bilo svugdje bilo bi dobro... ali nije
www.snipecro.org
www.snipe.org

Serious Sailing, Serious Fun

Offline Dario

• Admiral
« Reply #4 on: October 28, 2008, 01:50:52 PM »
ne znam zasto s ekupuju veliki gliseri koji trose brdo nafte umjesto da se kupi par jet skia i time patrolira..npr. da je samo stati ispod krckog mosta i do svakog doci i naplatit kaznu, jet skii bi se isplatili u 2 dana  :police:

Offline maris

• Timunjer
  • **
« Reply #5 on: October 28, 2008, 09:14:35 PM »
Dovoljno je pogledati sta voze Ameri ili Talijani uz obalu,sve mali brzi strojevi  8)
« Last Edit: October 29, 2008, 10:50:48 PM by Dario »

Offline Dario

• Admiral
« Reply #6 on: October 29, 2008, 12:23:37 AM »
Dovoljno je pogledati sta voze Ameri ili Talijani uz obalu,sve mali brzi strojevi  8)

pa to treba, a ne oni idu patrolirat uz obalu sa Sv. Mihovilom ciji sat voznje kosta 6-7000 kn  ::)
« Last Edit: October 29, 2008, 10:51:24 PM by Dario »

Offline zdene

• Mornar
  • **
Re: pomalo i sigurno
« Reply #7 on: November 02, 2008, 09:25:14 PM »
ma imaju oni i one male ali to je sve katastrofa, stalno su u kvaru jer nemaju para.....zamisli, drzava nema para!!! Ako pak i stave novi motor, plastika je uzas, sva u raspadu! evo slucaj od prosle godine: gumenjak Sacs, sa kabinom i 2x 150 mercury! jedan motor se raspao, klipnjaca mu izletila kroz blok! promijenili taj motor, otisli oni djir na benzinsku i blokirala na drugom motoru peta! nakon 2 mjeseca(dijelovi) slozili mi petu i onda je cijelu sezonu gumenjak stajao vani jer nisu imali para za gorivo(drzava)....  :)

Offline maris

• Timunjer
  • **
« Reply #8 on: November 02, 2008, 10:43:26 PM »
Da se razumijemo ; obalna je jedno, a policija je drugo. Obje službe imaju ljude,koje planiraju troškove. To što te osobe nisu vični moru
kao i potrebama ljudi koje voze ta plovila,je nešto drugo.
Mislim da če i te stvari doči na svoje mjesto,,,,,vremenom ;D

Offline Dario

• Admiral
« Reply #9 on: November 02, 2008, 10:54:13 PM »
ma imaju oni i one male ali to je sve katastrofa, stalno su u kvaru jer nemaju para.....zamisli, drzava nema para!!! Ako pak i stave novi motor, plastika je uzas, sva u raspadu! evo slucaj od prosle godine: gumenjak Sacs, sa kabinom i 2x 150 mercury! jedan motor se raspao, klipnjaca mu izletila kroz blok! promijenili taj motor, otisli oni djir na benzinsku i blokirala na drugom motoru peta! nakon 2 mjeseca(dijelovi) slozili mi petu i onda je cijelu sezonu gumenjak stajao vani jer nisu imali para za gorivo(drzava)....  :)

pa tako i kalafurije od kapetanije..cjel zimu u moru i ond akad dođe ljeto idu mjenjat osovine i jos neke stvari i stoje vani umjesto da rade svoj posao  :-\