Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Jedrenje kao izvannastavna aktivnost u osnovnim školama!  (Read 3902 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Jedrenje kao izvannastavna aktivnost u osnovnim školama!
« on: June 29, 2016, 08:59:12 PM »

OVO SMO ČEKALI: CRESKA OSNOVNA ŠKOLA U NASTAVNI PROGRAM UVRSTILA JEDRENJE!!!

Osnovna škola Frane Petrića u Cresu je u suradnji sa creskim JK Reful i Jedriličarskim savezom Primorsko-goranske županije jedrenje uvrstila u svoj godišnji kurikulum kao slobodnu aktivnost. Radi se o vannastavnoj, ali školskoj aktivnosti koju provodi profesor tjelesne i zdravstvene kulture Ognjen Marković. Ovo je prvi primjer u Hrvatskoj da je jedrenje uključeno u školski plan i program kao slobodna aktivnost. Odaziv djece je više nego dobar, a organizatori naglašavaju da im je primarni cilj da djeca nauče ponešto o veslanju i jedrenju, da zavole more i znaju se na njemu ponašati. Hvale vrijedna akcija koju podržavamo i nadamo se da će poruku creske škole čuti i Ministarstvo obrazovanja i sporta!!!
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline Damir s

• Admiral
Re: Jedrenje kao izvannastavna aktivnost u osnovnim školama!
« Reply #1 on: June 29, 2016, 09:08:30 PM »
Dobro je da negdje nesto se pozitivno dogodi. Mi ovdje u Belgiji imamo morske izvidjace koji jedre svake subote i nzdelje klinci i klinceze uzivaju tamo i prespavaju . Mislim da bi bilo pozeljno da sve skole  uvedu obavezno plivanje jer koliko tih klinaca ne zna plivati i svaki toliko se netko utopi. Ovdje sve skole bar dva puta mjesecno imaju satove plivanja na bazenima.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #2 on: February 03, 2017, 01:26:37 PM »
Hvale vrijedan pomak  :thumbsup:  :thumbsup:
Štoviše pamtim,i svjedokom sam da je i školstvo esferjota tretiralo jedrenje (za ostale sportove,ne znam)kao neki vid izvanškolske aktivnosti koji nije bio definiran kao ,,izvanškolska aktivnost,, -ali, ... postojala su jasna pravila:,, jedinice u školi = nema regata!,,   :violent1: Trener je išao u školu(ne roditelji) i uz suglasnost roditelja pravdao izostanak-dan ili dva,po potrebi i više,izostanaka ukoliko si zaslužio ići na regatu!  :hello2:
  Dakle,nije to ništa novo,više prilagođeno sadašnjem vremenu i obrazovnom sustavu,što pozdravljam!

« Last Edit: February 03, 2017, 01:31:46 PM by trifida1 »
T

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3 on: February 03, 2017, 03:52:07 PM »

OVO SMO ČEKALI: CRESKA OSNOVNA ŠKOLA U NASTAVNI PROGRAM UVRSTILA JEDRENJE!!!
Pa ja sam 70-tih učija jedrit u osnovnoj školi optimist i radili smo model jedrilice takmičenje neko ne sičam se davno je to bilo.Ali to je sve zahvaljujući učitelju iz tehničkog i fizike Mišo (prezime zaboravija) a ne zbog napredne škole.

Y40

• Guest
« Reply #4 on: February 03, 2017, 03:59:26 PM »
Na kraju sve ovisi o entuzijazmu pojedinca. Računati, da će tu nešto sistem sam napraviti - sanja svinja kukuruz :BangHead:

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #5 on: February 03, 2017, 06:01:25 PM »
Na zalost kod nas sve ovisi samo o pojedinim entuzijastima (zrtvama svojih iluzija) i onda kada to pocne donositi novac e onda bi svi okolo koji nisu nista napravili htjeli dio kolaca (novaca)!
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #6 on: February 03, 2017, 10:08:26 PM »
 :nono:  :nono:  :crybaby2:
  Da nije bilo tada, CIVILNIH, posvećenih jedrenju,starih, iskusnih moreplovaca(JK MORNAR-PULA)teeško da bi bilo dobrih jedriličara iz tog kluba;Patronat nad klubom je držala JNA, ali se nisu previše petljali u jedrenje;Daa..od 1978. nisu cvjetele ruže po pitanju opreme,organizacija,ali svi smo mi,koji su tada jedrili bili svjesni da smo nekako... zakinuti...bilo je nekada tužno izgubiti regatu,jer
jedriš ,,kanstastično,, ,s kurbinim gaćama,ne jedrima...Međutim,da ne griješim dušu,ista je ta JNA vozila nas sa barkasom kada je bilo
moguće!
 :angel4:
 Kakogod,svako vrijeme,očito nosi svoje breme... tong47  ;
  Svi ti ljudi,tada,nisu mene naučili teoriji jedrenja...već puuno više...kako se nositi kada te krene prijateljstvo sa morem i vjetrom... :happy3: Nakon toga...eeee...tada ide teorija...a praksa?  :icon_scratch:
T