Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: PETICIJA ZA POVEĆANJE SIGURNOSTI PLOVIDBE NA MORU  (Read 14123 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline trawler

• Kadet
  • *
PETICIJA ZA POVEĆANJE SIGURNOSTI PLOVIDBE NA MORU
« on: April 26, 2016, 02:27:03 PM »
Nesto sam gledao ovu peticiju, pa jel' moguce da ju je potpisalo samo 80 ljudi??? 

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Re: PETICIJA ZA POVEĆANJE SIGURNOSTI PLOVIDBE NA MORU
« Reply #1 on: April 26, 2016, 03:42:26 PM »

Nažalost da, Trawler.   :sad3:  Izgleda da su je ljudi doživjeli kao pokušaj da se uvede još više kažnjavanja i globa, iako smo na sigurno sto mjesta napisali da to nije bila namjera peticije i da je cilj posve drugi - natjerati lučke kapetanije i pomorsku policiju da djeluje preventivno, da je više na moru i samom svojom pojavom sprječava divljanje neodgovornih pojedinaca. Ali izgleda da nije koristilo.   :BangHead:

Zbog malog broja potpisa - 80-ak na netu i nešto više od 200 koliko ih je prikupljeno na štandu Nautica Portala na Zagrebačkom nautičkom sajmu - nema nikakve svrhe peticiju predavati Ministarstvu pomorstva.

Ako imate kakvu ideju kako popraviti stvar, samo naprijed!!! Tu smo!
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #2 on: April 26, 2016, 05:34:18 PM »
To je za nas sasvim normalno.
Svi non-stop kukaju, a kad treba nešto napraviti, nema nigdje nikog. Svi očekuju da to umjesto njih napravi netko drugi. Zato i jesmo tu gdje jesmo.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3 on: April 26, 2016, 05:52:19 PM »
ljudi doživjeli kao pokušaj da se uvede još više kažnjavanja i globa, iako smo na sigurno sto mjesta napisali da to nije bila namjera peticije i da je cilj posve drugi
To šta ste vi mislili,je nebitno bitno je šta bi policija radila.

u mojoj mikro općini kraj Splita je uvedena komunalna služba,zaposlili 50 ljudi.Svi su to na početku odobravali.Ali šta su napravili od tih 50 ljudi.3 su zaposleni na pražnjene kanti na 6 km plaže a ostalih 47 su zaposleni njih 7 u upravi a 40 su u civilu i sa foto aparatom razmilili po mjestu i slikavaju nepropisno parkirana vozila.nema građanina koji nije ove godine platio kaznu 600 kn.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: April 26, 2016, 06:10:23 PM »
Pa moraju nekako zaraditi svoju placu.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #5 on: April 26, 2016, 08:03:18 PM »
Pa moraju nekako zaraditi svoju placu.
Sad znamo zašto su se odvojili od grada Splita,da bi se uhljebili njih 200-300 od 10000 stanovnika.Sve korisne za građanine stvari moraju obraditi službe grada Split,a nekorisne su sami na sebe preuzeli.

Offline trawler

• Kadet
  • *
« Reply #6 on: April 27, 2016, 10:57:29 AM »
Sad ce neko popizdeti - a da gradjani parkiraju vozila po propisu? :happy3:

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #7 on: April 27, 2016, 03:04:18 PM »

:thumbsup:

Upravo ovo je smisao cijele priče. Lučke kapetanije i policija svojim bi prisustvom na moru natjerali ljude da konačno poštuju propise.

Što vi napravite kad se vozite autom i ugledate policijski auto na cesti? Smanjite brzinu, jel tako? E pa isti je smisao i prisustva plovila lučkih kapetanija na moru. Pa nebrojeno sam puta - a sigurna i vi isto! - bila svjedok da ljudi, kad vide auto/plovilo policije automatski smanjuju brzinu i ponašaju se razumnije. I bez kažnjavanja.

Uostalom, ako netko baš juri bez mozga po moru, ako bijesnom brzinom proleti kraj lučice pa izazove valove i štetu ili utjerava strah u kosti vozeći se tako u uskim prolazima ili u blizini plaža, pa zašto ga ne kazniti??? Taj koji se tako ponaša na moru iako je svjestan da krši propise ni ne zaslužuje drugo nego da ga se odere po džepu. Ako mu progledaš kroz prste, taj će, baš kao i Horvatinčić, prije ili kasnije ubiti nekoga. Taj sutra može naletiti na vas ili na mene!!! Policija sigurno neće kažnjavati one koji ne krše propise.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #8 on: April 27, 2016, 07:44:09 PM »
ja se parkiram na mom vlastitom zemljištu,i kaznili me da nisam označio crtama parkirna mjesta.a da bi to asfaltirao moram izvaditi građevinsku dozvolu po zakonu.šta opčinu brine kako ja parkiram na mom vlastitom neograđenom zemljištu.i šta su postigli da sam ja postavio kolce na vlastito zemljište i ulica koja je prije bila 3 metra sad je 2 metra širine i sad više ne može kamion od smeča prolazit i kupiti smeće.

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #9 on: April 27, 2016, 08:04:30 PM »
Apsolutno bi na moru trebala opsežnija  i kvalitetnija aktivnost  policije ali i svi drugi oblici kontrole da se ponašanje velikog dijela vikend kapetana polako počne mijenjati na bolje. Ne treba se zavaravati da će se odmah napraviti čuda.  Tko god plovi svjedok je masovnog kršenja pravila ponašanja na moru. Treba se educirati, uvjeravati ali i oštro kažnjavati neodgovorne tipove. Strah da bi radi toga bilo manje stranih nautičara je neopravdan jer većina njih je svjesna da je to radi njihove sigurnosti a imati će i veći respekt prema zemlji koja se brine da vlada red.Nekoga ću možda isprovocirati ali moj je dojam da nemamo dovoljan broj kvalitetnih ljudi i policajaca za taj posao. Isti  dojam imam i za kopnene plavce.