Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: More je odnijelo još jednu žrtvu!  (Read 6226 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
More je odnijelo još jednu žrtvu!
« on: April 02, 2016, 03:03:08 PM »
Regate su odnijele još jednu žrtvu!

Sarah Young, članica britanske jedriličarske posade na brodu IchorCoal, koja se natjecala na regati Clipper Round the World Yacht Race, poginula je u petak na Tihom oceanu nakon pada u more.

Cijelu priču pročitajte na:

http://www.nautica-portal.com/index.php/nautica-portal-com/vijesti/1980-britanska-jedrilicarka-poginula-na-clipper-round-the-world-yacht-race
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline dmeter

• Komodor
Re: More je odnijelo još jednu žrtvu!
« Reply #1 on: June 04, 2016, 07:41:35 AM »
Zakon nas prisiljava da se koriste spasilačke splavi.evo u ovom videu na ovoj spomenutoj regati 15 ljudi poginulo u spasilačkim splavima a njihovi brodovi spašeni.
https://www.youtube.com/watch?v=Gqe1Sxa2GXo

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #2 on: June 04, 2016, 07:50:06 AM »
Nije bila vezana pa ju je val odnio sa palube, sama je krivo procijenila situaciju i nastradala. Zalosno ali svako se neiskustvo skupo placa more nema milosti i sazaljenja  prema nikome.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #3 on: October 27, 2016, 09:12:01 PM »
Što se dogodilo s Guo Chuan? Kineski solo jedriličar koji je htio preci u rekordnom vremenu Pacifik, je nestao od utorka, tjedan dana nakon njegova odlaska.

Guo Chuan (50) krenuo je 19. listopada iz SAD San ​​Francisko za njegov rekord prijeci na jedra  Pacifik. Kineska lučki grad Šangaj je bila odredište. Za osamnaest dana Guo Chuan je htio prijeci pacifik . FYI: svjetski rekord drži Italijan Giovanni Soldini, koji ostvario isti prijelaz u 2015. godini u 21 dana.

Tjedan dana nakon što je objavio svoj odlazak pocela je drama o kineskom mornara. Guo Chuan je nestalo nakon dva dana. Od utorka nije bilo kontakta s njim. Taj dan jedrilicar je bio smješten oko 1.500 km zapadno od Havaja. Vrijeme kada se alarm aktivirali  i potraga je pokrenuta. U tom traženju, Obalna straža pronašla ljuljajuci napusten brod. Veliki jedro  rastrgano, od  Guo Chuan  nikakav trag. Njegov pojas ipak je pronađen na brodu. Američki marinci tog područja uz jedra na brodu i uzeli stvari od  Guo za predati njegovoj obitelji. Guo Chuan je bio iskusan mornar. Sudjelovao je, među ostalima u Olimpijadi i bio je prvi kineski solo jedrilicar oko svijeta.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #4 on: October 27, 2016, 10:20:56 PM »
Je seward na brzinu sam ga odguglao jer nisam imao vremena jer sam radio rostilj vani pa da mi meso i riba ne izgore pa da ja i drustvo  ne jedemo przogrnce. A da ne izgubim stranicu koju sam nasao. :BangHead:

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #5 on: July 01, 2017, 10:50:43 PM »
Danas u jutro kod Belgijske luke Zeebruge prevrnula se jedilica sa 6 clanova posade koji su sudjelovali u regati Light Vessel Race, 2 poginula i jedan nestao. Nezgoda se dogodila jutros oko 8/30"cca 18 kolometara od obale jedan bager brod je nasao dvojicu 6 sati kasnije kako se drze za prevrnutu jedrilicu i spasio ih je te podigao uzbunu za spasavanje. Jedrilica je ostala izgleda bez kolombe a nije se aktivirao ili nisu imali odasiljac za uzbunjivanje niti lokator AIS.

Offline Damir s

• Viceadmiral

Offline more

• Admiral flote
« Reply #7 on: July 02, 2017, 10:36:02 PM »
Danas na Fejsu je bio prikazan snimak krstaša Dufour 48 u našoj marini kome iz salona suklja vatra i gusti dim. Koji je uzrok tome i kako je to sve završilo?

Offline more

• Admiral flote
« Reply #9 on: July 03, 2017, 05:33:42 PM »
Hvala Leo!
Da li je objavljen uzrok nastalog požara na tako solidno građenom brodu?